Voskoboinikovi kübaratrikk murdis FC Flora – FC Flora -FC Flora

Voskoboinikovi kübaratrikk murdis FC Flora

Kalju - Flora 4:3

FC Flora tuli Kadrioru staadionil välja kaheväravalisest kaotusseisust, kuid pidi lõpuks ikkagi tunnistama Nõmme Kalju 4:3 paremust. Võitjate ridades lõi kolm väravat Vladimir Voskoboinikov.

Premium liiga 14. vooru kohtumine oli meeskondade jaoks tänavu kolmas omavaheline mäng. Senised heitlused olid lõppenud meie võiduga – hooaja alguses sai Flora Kaljust Sportland Arenal jagu 1:0 ning paar nädalat tagasi karikafinaalis 3:1.

Võrreldes 0:1 kaotusmänguga Levadiale oli Marko Lelov teinud algrivistuses kolm muudatust. Tagasi oli mängukeelu ära kandnud Karol Mets, alustasid ka Rauno Sappinen, Albert Prosa ja Irakli Logua. Pingile taandusid Marten Mütt ja Karl Mööl ning mängust jäid eemale Karl-Eerik Luigend ja Rauno Alliku.

Kalju asus juhtima juba 5. minutil, mil Tarmo Neemelo paremalt äärelt antud tsenderdust ei suutnud Marko Meerits püüda ning pall maandus väravas.

Floral kulus šokist toibumiseks omajagu aega. Esimene korralik rünnak saadi tehtud alles 21. minutil, mil Sander Posti eeltöö järel lajatas Logua selgelt üle. Kohe järgmisel minutil oli Kaljul uus võimalus, kui värava all vabaks jäänud Damiano Quinteri ei tabanud palli hästi ja oht möödus.

25. minutil sai väravalööja Neemelo pärast Karl Palatuga kokkupõrget vigastada ning lahkus väljakult kanderaamil. Meest püüti küll tohterdada, kuid viis minutit hiljem vahetati ta Vladimir Voskoboinikovi vastu välja.

Kalju peatreeneri poolt tehtud vahetus oli õnnelik, sest Voskoboinikovist sai mänguõhtu peategelane. 35. minutil kaotas Flora kapten Andre Frolov keskväljal palli, järgnes Quinteri täpne sööt Voskoboinikovile, kes palli külmavereliselt võrku saatis.

Avapoolajal oli varuks veel üks värav – kolmandal lisaminutil sai Flora nurgalöögi, pall jäi Kalju karistusalasse pidama ning esimesena jaole saanud Sander van de Streek tegi viiv enne kohtuniku vaheajavilet seisuks 1:2.

Teine poolaeg algas väga kõrge tempoga, olukorrad vahetusid ja pall käis ühe värava alt teise alla. 60. minutil oli Voskoboinikov taas Kalju sangar, lüües nurgalöögi järel 3:1. Mõned minutid hiljem püüdis Meerits Allan Kimbaloula terava löögi ning Flora tõstis uuesti pead.

67. minutil ei suutnud Vitali Teleš püüda Logua kauglööki, pall põrkas Kalju väravavahi käest minema ning esimesena jaole saanud Sander Post lõi 2:3. Lelovilt järgnes topeltvahetus, väsinud Frolovi ja Sappineni asendasid Reio Laabus ja Jean Adou.

Flora fännisektor sai peagi veelgi suuremat häält teha, sest kiirrünnaku lõpetuseks andis Logua hiilgava söödu Prosale, kes virutas palli paremasse ülanurka seisuks 3:3!

Külalised olid mänguohjad enda kätte saanud ja otsisid lisa. 76. minutil söötis Adou vasakult äärelt Postile, kuid Teleš sai napilt jaole. 78. minutil oli Meerits raskustes Voskoboinikovi kauglöögi klaarimisega, kuid seekord ta pääses.

Hea päev Flora puurilukul ei olnud. 81. minutil tuli Meeritsal pall neljandat korda võrgust välja võtta, kui Janar Toometi paremalt äärelt tulnud tsenderduse toimetas kübaratrikiga hakkama saanud Voskoboinikov peaga väravasse.

Floral avanes võimalus mäng päästa teisel üleminutil, kuid Markus Jürgensoni löök trahvikastist lendas napilt üle lati. Kuna Levadia sai Sillamäel Kalevi käest 0:2 kaotuse, tõusis Kalju Levadia ees liidriks. Mõlemal on 34 punkti ning edumaa FC Flora ees on kuus silma.

Flora järgmine etteaste Premium liigas tuleb 14. juunil, mil võõrustatakse Narva Transi. Eeloleval neljapäeval kell 19.30. mängitakse aga karikavõistluste 1/64 finaal FC Reaaliga Kalevi Keskstaadionil.

Premium liiga XIV vooru mäng 31. mail

31. mail kell 19:30 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU – TALLINNA FC FLORA  4:3 (2:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 5. Tarmo Neemelo, 35., 60., 81. Vladimir Voskoboinikov – 45.+3. Sander van de Streek, 67. Sander Post, 69. Albert Prosa
Hoiatused: 39. Yankuba Ceesay, 63. Eino Puri – 80. Karl Palatu

JK Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 77-Šišov, 7-Puri, 8-Ceesay (77. 20-Dupikov), 75-Wakui, 11-Kimbaloula, 9-Quintieri (77. 19-Toomet), 99-Neemelo (30. 23-Voskoboinikov).
Varus: 69-Aland, 88-Hadžanovic, 19-Toomet, 18-Terehhov, 6-Rodrigues, 23-Voskoboinikov, 20-Dupikov.

FC Flora: 21-Meerits, 22-Baranov, 24-Palatu, 6-Mets, 16-Jürgenson, 25-Frolov (68. 13-Laabus), 8-van de Streek, 11-Sappinen (68. 17-Adou), 31-Post, 18-Logua (86. 34-Mütt), 99-Prosa.
Varus: 17-Adou, 12-Toom, 13-Laabus, 34-Mütt, 5-Peitre, 33-Mööl.

Mänguolud: +13, pilves ilm, teise poolaja alguses vihmasadu; muruväljak heas seisukorras.