Võit Transi üle kasvatas edu! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Võit Transi üle kasvatas edu!

Täna piisas Zaka penaltist!

Premium Liiga XXI voorus võõrustasime turniiritabeli 5. meeskonda JK NArva Transi. Tänavu on piirilinlased näidanud väga ilusat ja positiivset mängu ning valmistanud meile sellega ka peavalu. Raskest ohtumisest õnnestus kolm võidupunkti napsata täna Zakaria realiseeritud penaltile!

Grillipäeva raames said inimesed Saaremaa Lihatööstuse ja Ampsu poolt valmistatud maitsvat karbonaadi ning täis kõhuga mängu nautida. Toimuma hakkas juba esimese kümne minuti järel kui esmalt Zakaria ja Sappinen Narva puuris seisnud Kotenko proovile panid. Mõlema head üritused tõrjus puurivaht eeskujulikult. Valdasime küll palli, kuid eriti väravale ohtlikuks ei suutnud saada. Narva kombineeris samuti ladusalt ning tuli teravalt kontrarünnakusse.

Ette rutates võib öelda, et mängu otsustas üks moment. 37. minutil pääses Sappinen liinist läbi ning ennetas vastu rutanud Kotenkot pallile, puude jalgadesse ja ilma küsimusteta – penalti. Palli taha astus meie maag Zaka, kes võimaluse kindlalt realiseeris – 1:0! Pärast väravat aktiveerus ka Trans ning jõudis mõnel puhul ka ohtlikult värava alla. Teist mängu postide vahel seisnud Aland tegi oma tööd aga kindlalt, tõrjudes Ferapontovi löögi ning noppides enda valdusesse ka Tambergi üritused. Varsti kõlas ka poolaja vile.

Teine poolaeg kulges rahulikus tempos. Narva ei suutnud eriti teravusi luua, kuid samas hoidis ka meid vaos. Mõned ärevamad hetked olid mõlema värava all, kuid harva. Põnevamaks läksid viimased 10 minutit kui esmalt Sappinen hästi läbi pääses, kuid viimasel hetkel tema löök suudeti blokeerida. Jätkama pääses Zakaria, kes peaga palli sihtmärgi suunas kõksas, kuid vahepeal seiklemas käinud Kotenko jõudis selleni aegsasti. Teisel läbiminekul Trans enam ei pääsenud. Zakaria lükkas suurepärase passi allikule, kes puurilukust mööda mängis ja kukutati viimase poolt – penalti. Teist kollast ei järgnenud ja seekord astus mehele punktilt vasu Sappinen. Tugev, kuid väravavahile mugavale kõrgusele lennanud löögi suutis kogenud Kotenko tõrjuda. Järgnenud situatsioonis kõmmutas kaugelt peale Zakaria, kelle pommlöök raksatas põiklatti. Ei saanud mängu otsustatud. Pinge püsis, aga pingeliseks ei läinudki. Flora hoidis palli ning ootas lõpuvilet, mis tähendas, et saime Levadiast seitsme punkti kaugusele. Väike hingamisruum olemas.

Arno Pijpers:” Oli raske mäng. Kuna me ei suutnud oma võimalusi realiseerida, siis 1:0 seis on alati raske. Pidime võitlema, et kaitses asjad korras hoida. Meil oli olukordi, kus mäng ära otsustada.”

Väravavahtide treener Aiko Orgla lisas:” Jah, ma ei saa öelda, mis meil viimased voorud paigast ära oli, et väravaid sisse lasime, aga täna tuli null. Loodan, et saime need asjad seega parandatud. Richard pidigi selles mängus seisma ja andsime talle ka Tammeka, et ta valmis oleks. Ta on tubli!”

Nädala keskel külastame Tipneri karikasarjas Tartu JK Tammeka U21 võistkonda ning laupäeval sõidame juba Pärnu, kus läheme Vaprust murdma. Järgmine kodumäng toimub A. Le Coq Arenal 11.08 kui võõrustame Viljandi JK Tulevik meeskonda.