Võimas seeria sai lõpu – FC Flora -FC Flora

Võimas seeria sai lõpu

Kaotustest õpitakse!

Reede õhtul juhtus paratamatu, lõpuvile kõlades olime saanud hooaja esimese Premium liiga kaotuse. FCI ründas tõhusalt ja karistas meie eksimused külmavereliselt – koondisepausile läheme 2:4 kaotusega.

Mäng algas meie jaoks igati hästi. Mängisime palliga enesekindlalt ja surusime ladusa algusega FCI pigem kaitsvasse rolli. Ühel juhul oleks parema õnne korral ka juhtima võinud minna kui dünaamiline duo Zaka-Sappinen kombineerisid. Zaka tõste üle liini oli ideaalne, kuid Sappinenil ei õnnestunud keha asendit parandada, et korralik löök sooritada. Tormaka alguse eest saime hoopis vastu näppe. Tumasyan edastas meie vasakul äärel Millerit ning leidis läbisööduga terve õhtu pahandust külvanud Nesterovi. Esimese löögi suutis Toom jalgadega tõrjuda, kuid pall põrkas mängumehele uuesti tagasi, seekord leidis ta sööduga väravaesiselt Albert Prosa, kes mõnelt meetrilt võrgu sahisema pani – 0:1!

Katki ei olnud midagi, kuid pärast väravat mäng tasakaalustus ka palliga. Tempo jäi üsna kõrgeks ja mõlemal tekkisid poolikud võimalused, kuid külalistel ehk teravamadki. 25. simutil jäime juba raskesse seisu. Saliste kukutas Nesterovi ning vasakujalgne Kruglov asus palli taha. Löök ei olnud üleliia õnnestunud, kuid maandus Lukka rikošetist siiski väravas – 0:2! See tähendas, et pidime hakkama juba rohkem riske võtma. Ainsalu nihkus vähe kõrgemale ning kaotada polnud midagi. Üsna pea saimegi tagasi mängu, Milleri söödule pani Harin jala vahele, kuid ei suutnud klaarida. Pall leidis adressaadiks Sappineni, kes mänguvahendi külmavereliselt Igoneni jalgevahelt väravasse toimetas – 1:2!

Saime indu juurde ja oli ju kõigil meeles Tuleviku vastu pääsemine. Korra hõiskasime ka viigi üle, kuid Joonase löödud väravale eelnes suluseis. Põnev ja lahtine mäng jätkus kuni vileni, poolaeg 1:2.

Teine poolaeg algas samas rütmis ja väravaid oli õhus. Meie üritasime, kuid see jättis ka vastasele ruumi tegutsemiseks. 55. minutil näitas Tumasyan, millest tiitlikaitsja puudust on tundnud. Mees oli meie kastis teisele pallile esimesena jaol ning kõmmutas otse õhust pommlöögi Maidu väravasse – 1:3! Taas kahega taga ja nüüd olid minutid otsa saamas. Meeskond ei jätnud jonni. Hambad ristis üritati edasi ning suruti FCI taas kaitsesse. Rogici hoolealused tegid aga ka ilma pallita head tööd ning liialt palju meile võimalusi ei langenud. Haarav heitlus tiksus veerandtundi edasi ja olime taas tuulde võtnud. Sobtšenko söötis paremalt äärelt keskele Ainsalule, kes ilusa löögi tagumisse posti raksatas, õnneks oli teisele pallile esimesena jaol Brent ning õnnestunud puutega tegi kapten vahe minimaalseks – 2:3! Game on! Järgneva kümne mintui jooksul panime turmtule Igonenile peale: tõrjus Milleri ürituse, sekkus otsustavalt Zaka ponnistusele ja hoidis eduseisust kinni. Seekord ei suutnud me välja tulla. FCI kasutas kontrarünnakul paremal äärel imeliselt tegutsenud Nesterovi taaskord ja Voskoboinikov lükkas tema söödust 2:4. See lõpetas ka meie tagaajamise ralli. Lõpuvile tähendas, et hooaja esimene kaotus oli Premium liigas käes.

Pijpers: “Alustasime tegelikult hästi ja probleeme polnud. Mingil hetkel aga kaotasime organiseerituse ja see meile mängu ka maksis. 0:2 seisult pidime juba riskima ja saime mitu korda mängu tagasi, kuid täna FCI pigistas alati raskel hetkel värava juurde. Tuleb kaotusega leppida ja peame sellest üle olema ning pärast koondisepausi tugevalt tagasi tulema!”