Viljandist raske viik – FC Flora -FC Flora

Viljandist raske viik

Premium Liigas võitlesime üleminutitel endale Viljandist viigipunkti kätte, mis jätab ohjad meie pihku. Põnev lahing järve ääres sundis meid kahel korral kaotusseisust välja tulema ning punktide eest lõpuni pingutama – 2:2 Tulevikuga!

Viis vooru enne lõppu oli meil välja võideldud edu, mis jättis ruumi üheks eksimuseks. Kahjuks kasutasime selle nüüd Viljandis ära ja rohkem vigu lubada ei tohi. Mäng algas Viljandi Linnastaadionil sügisilma heas mahlas. Mõlemad meeskonnad üritasid oma tugevustele rõhuda ning selles võtmes mäng ka jooksma hakkas. Hoidsime enam palli, kuid Tulevik oli kaitses kannatlik ja töökas ning nõelas vasturünnakul. Juba esimesed minutid näitasid, et midagi kerget pole siit oodata. 15. minutil jäime kaotusseisu kui meie paremalt äärelt Sinjavskiy läbi pääses, mehe sööt värava ette võttis aga Marco jalast ebamugava ja üllatava puute ning lõpetas võrgus – Mait ei jõudnud enam reageerida, 0:1! Õnnetu värav, kuid vastasime sellele positiivselt. Aina enam oli meie mängu näha ning vastane tegi kümme minutit hiljem kingituse vastu. Viljandi poolel oli sama mees aktsioonis, kuid seekord oma kastis ja hüppas võitluses hooletult Kamsile sisse – peakohtunikul ei jäänudki muud üle kui penalti määrata. Viiginumbrid pani punktilt tabloole Zaka – lati alla ja 1:1! Poolaja lõpus olid omad võimalused mõlemal meeskonnal, kuid ühtegi neist realiseerida ei õnnestunud ning riietusruumi jalutati viigiseisul.

Ette rutates võib öelda, et teine poolaeg oli esimese koopia, kuid mõningaste lisanüanssidega. Olulist muutust mängupilti ei tulnud ja mäng oli mõlema jaoks laual. Viljandi nõelas seekord veel kiiremini. Juba 50. minutil mängis Herol meie kaitseliini taha Sinjavskiy, kes rünnaku külmavereliselt lõpetas – pall küljevõrgus ja 1:2! Kahjuks meeskond sellel korral edukalt vastata ei suutnud. Pigem olime kaotusseisust löödud ja rünnakul jäime kangeks, läks aega, et sellest hoobist kosuda. Võimalusi tekkis, kuid polnud sellist enesekindlust, et need olukorrad kliiniliselt lõpetada. Raiskamise peale oli hoopis Kähr see, kes läbi pääses, kuid suutsime halvima ära hoida. 70. minuti paiku teenisime teise penalti. Alliku toimetas ohtlikult kastis ning Post sekkus jõuliselt. Kohtuniku vaatenurgast liialt toorelt ning otsus oli konkreetne. Zaka asus uuesti palli taha, kuid löök ebaõnnestus ja Nõmm liikus õiges suunas – tõrje! See oli valus hetk. Taas olime mõneks ajaks rivist väljas ning seierid hakkasid kuklas tiksuma. Üritasime, kuid ümmarguselt ja teisel korrusel valitses Sander Post. Meie ideed polnud parimad, kuid võitlesime lõpuni. Üleminutid hakkasid kuluma kui saime oma tahtmise. Sappinen pööras vasakul äärel hästi ning pani tõelise maiuspala viiekasti, esimesena oli jaol kaptenipaelaga Brent, kes võrgu sahisema pani – 2:2! Lõpuvile lõpetas võitlusliku mängu, kus lõpuks pinnale hulpisime.

Mait Toom ütles pärast mängu Soccerntile: “Ma ei ütleks, et ideed ei olnud, tegime päris palju pealelööke ja ma ei tea palju Nõmm neid lõpuks tõrjus, arvan, et ligi kümne ringis, penaltitõrje … Igas tavapärases mängus oleks need pallid olnud sees, oleks võibolla võitnud 4:2, 3:2, aga täna Nõmm tõi punktid välja.”

Tunnid hiljem suutis lähim jälitaja Levadia teha imelise tagasituleku ning 0:2 kaotusseisust 3:2 FCI Tallinn võistkonna alistada. Nende tulemuste valguses kahanes meie edu nelja punkti peale. Premium Liiga lõpuni jääb veel 4 vooru ning viimases kohtume just Levadiaga! Järgmine mäng A. Le Coq Arenal kui 14.10 võõrustame Pärnu JK Vaprus võistkonda. Kohtume staadionil!