Viirusest räsitud FC Flora kaotas Levadiale 1:2 – FC Flora -FC Flora

Viirusest räsitud FC Flora kaotas Levadiale 1:2

Flora Levadia 1:2

Premium liiga XXII vooru keskses mängus võõrustas Tallinna FC Flora A. Le Coq Arenal Tallinna FC Levadiat ja kaotas 1:0 võidetud poolaja järel mängu 1:2. Levadia asus ainuliidriks ja Flora tiitlilootused vähenesid minimaalseks.

Sillamäel jätkas kohalik Kalev võidukalt, alistades 2:0 FC Kuressaare ning püüdis tabelis kinni FC Flora, omades seejuures veel ühte mängu varuski. Suurem võitude arv jätab hetkel kolmandaks siiski FC Flora.

Peatreener Norbert Hurt sai Levadia vastu üle pika aja saata kogenud kaitseliini, sest vigastust raviv Karl Palatu oli taas rivis. Nii sai Jürgenson liikuda vasakkaitsesse, Baranov paremale ning Palatu alustas koos Metsaga keskel. Väravas seisis Pedõk. Keskväljal tegutsesid Frolov, Laabus ja Van de Streek ning ees Alliku, Prosa ja Logua.

Flora poolel jäi viiruse tõttu mängust eemale Luigend ja mitmed mehed olid platsil ilmsete haigusnähtudega. Esimesel poolajal jätkus Florat kenasti, kuid teisel poolajal said jõuvarud otsa.

Ettevaatliku alguse järel oli hea võimalus skoori avamiseks Van de Streekil, kuid joonekohtunik nägi huvitaval kombel suluseisu. Levadia esimene šanss tuli karistuslöögist, kuid Kruglovi sihik oli väga paigast ära.

Flora haaras eduseisu 16. minutil kauni kombinatsiooni tulemusel. Metsa täpne sööt jõudis Prosani, kes jätkas külmavereliselt, vabastades Alliku. Käharpäise ründaja löök muutis Podholjužini jalast sedavõrd suunda, et lendas kõrges kaares üle Šmiško ristnurka – 1:0! Flora fännisektor laulis, sest ligi kaks aastat oodatud võit oli veidi lähemal.

Esimese pooltunni lõpetuseks teenis Levadia terve rea nurgalööke, ent Pedõki väravale need ohtu ei kujutanud.  Flora aktiivne surve tegi oma töö ning vastasel avapoolajal väravavõimalusi polnud.

Flora - Levadia 1:2

Teist poolaega alustas mängu kehva enesetunde tõttu pooleli jätnud Baranovi asemel Aloe ja nii liikus Jürgenson vasakult paremale. Ka Jürgenson on viiruse küüsis, aga võitles hambad ristis lõpuni. Mida aeg edasi, seda kindlamalt Levadia mänguohjad oma kätte sai ja õhus oli väravahõngu.

58. minutil pääses Flora ehmatusega, kui pall lendas Karol Metsa jalast napilt üle lati. Levadia karistas aga kohe nurgalöögist, kui Kruglovi antud palli ründas võimsalt Rimo Hunt ning jõudis napilt enne Pedõki selle väravasse suunata – 1:1.

69. minutil pääses Flora imekombel kaotusseisust, kui Hunt sai mõnelt meetrilt löögile ent Pedõk jäi õnnelikult pallile ette. Hooaja alguses Narva Transis laenul olnud väravavaht tegi 78. minutil aga valusa prohmaka. Kõik sai alguse Palatu pallikaotusest, Artur Pikalt järgnes madal tsenderdus, mis läks Pedõki külje alt läbi ning Aloe poolt vabaks jäetud Teever lükkas palli väravasse. 1:2.

Avapoolaja esituse järel oli lõpptulemus suureks pettumuseks ning ka tabeli seisukohalt hävitav. Järgmise mängu peab Flora 17. augustil, võõrustades A. Le Coq Arenal kell 14:00 Nõmme Kaljut.