VIIMANE VAATUS. Levadia - Flora. – FC Flora -FC Flora

VIIMANE VAATUS. Levadia – Flora.

flora-levadia-6-1-fannid

Mida kujutab endast kolme päeva pärast peetav Premium Liiga viimane, 36. voor Flora poolehoidja jaoks?

Ennekõike linnaderbit. Vastasseis Levadiaga on alati põhimõtteline ning olukord või kontekst võib sellele kohtumisele vürtsi küll lisada, kuid mitte kunagi vähemaks võtta. Derbi jääb derbiks – seda teavad nii mängijad väljakul kui fännid tribüünidel.

Nende ridade kirjutamise hetkel on mängu toimumispaik endiselt lahtine. Ööl vastu kolmapäeva saabus kogu Eestisse lisaks juba valitsenud miinuskraadidele ka korralik lumesadu ning sedasi on kõik varasemad plaanid pea peale pööratud. Jalgpalli Liidus jälgitakse olukorda pingsalt ning otsuseid mängupaiga kohta on oodata üsna pea.

Mäng aga toimub, see on kindel – ning paslik hetk on vaadata tagasi kahe kibeda rivaali omavahelistele kohtumistele sel hooajal.

VIHASTAV 0:0 VIIK AVAVOORUS

Levadia - Flora 04.03.2016, Andre Frolov, Rauno Sappinen, Madis Vihmann

Premium Liiga I voorus läksid Sportland Arenal Levadia ja Flora esimest korda sel hooajal vastamisi. Mängu algusest lõpuni halastamatult domineerinud florakad olid aga hädas realiseerimisega, ka hoidis Levadiat mitut puhku vee peal väravavaht Sergei Lepmets.

Kohtumise järel olid levadialased 0:0 viigi üle silmnähtavalt õnnelikud, florakad aga oma pettumust varjata ei püüdnudki. Markus Jürgenson ütles TV Florale, et kaitseliini jaoks oli tegemist üsna lihtsa mänguga, kuid nõustus peatreener Hurda öelduga: 0:0 skooritablool ja 1 punkt tabelis ei olnud rahuldav.

RUMAL 1:2 KAOTUS TEISES RINGIS

flora-vs-levadia-1-2-26-04-201626. aprillil võõrustati Levadiat A. Le Coq Arenal. Ekstreemsed ilmaolud peletasid tribüünidelt publiku, kuid mäng platsil oli tuline nagu võis oodata. Levadia haaras Jevgeni Kobzari garderoobiväravast 43. minutil eduseisu, kuid tardus teisel poolajal, mil suudeti Flora väravale vaid üks pealelöök teha. Külalised kaitsesid, Flora pressis ja otsis viiki.
Joonas Tamme jalast see lõpuks sündiski. 90. minutil rammis pikk keskkaitsja nurgalöögijärgsest pusimisest palli lõpuks täie jõuga paarilt meetrilt Levadia väravasse.

Mäng kestab aga lõpuvileni. Seda kibedat tõde pidi Flora enesele toonagi meelde tuletama, kui kohtuniku määratud üleminutite kõige viimasematel hetkedel ei suudetud karistuslööki kaitstes kinni saada Igor Morozovit, kes viimase sekundi puutega sahistas ning võidu Lillekülast kaasa viis.

SUVINE MUTTAPEKS

Ebaõnnestunud eurohooaja järel peatreenerit vahetanud Flora oli leidnud rünnakul uue hingamise ning selle kõige eredamaks tõestamishetkeks käesoleval hooajal sai 1. augustil Lillekülas aset leidnud mäng, mille unustamist Levadia mängijad ja juhid küllap elu lõpuni soovima jäävad. Samuti uue lootsi, Igor Prinsi juhtimisel A. Le Coq Arenale tulnud Levadia lagunes.

flora-levadia-6-1

Juba kuuendal mänguminutil läks Flora Sakari Tukiaineni väravast mängu 1:0 juhtima. Kuigi vähem kui kümme minutit hiljem lasti piinlikust prohmakast Jevgeni Kobzaril viigivärav ehitada, saadeti külalised aga poolajapausile vähimatki lahkust üles näitamata taas kaotusseisult: 39. minutil skooris Rauno Alliku ja tabloole sai sätitud 2:1.

Teisel poolajal näis, et Levadia on riietusruumis üritanud korrektuure teha, kuid väljakuperemehed olid halastamatud. Mõnd aega Levadia mänguehitamise katseid kaitsvatel positsioonidel piielnud Flora alustas löökide seeriat, millega maarjamäelased üheselt selili suruti.

63. minutil tegi Rauno Sappinen seisuks 3:1, 67. minutil Alliku oma teisega 4:1. Vaid viis minutit hiljem tegi loetud hetked varem mängu sekkunud Maksim Gussev oma ära, skoor kerkis 5:1-le. Ning et asi külalistele lõpuni piinlikuks teha, duubeldas oma väravatearvu selles mängus Sappinen, kui üleminutitel oma teise ja Flora kuuenda lõi.
Flora kuus, Levadia üks. Ajalehtede ja uudisportaalide toimetajad ei hoidnud pealkirju genereerides värvi kokku.

MIS SAAB FLORAST LAUPÄEVAL?

Mõlemad meeskonnad lähevad hooaja viimasele derbile, mille auhinnariiulist on valida nii tiitel (seda küll vaid Levadiale ja teatud tingimuste kokkulangemisel), eurokoht kui kõigest ilmajäämine, vastu täies koosseisus ning karistuspingilt ei ole linnalahingut jälgima sunnitud ükski mängija.

Tiitlit Flora kaitsta ei suuda, see sai selgeks juba Premium Liiga eelmises, eelviimases voorus, kui kodus Sillamäe Kalevi vastu eduseis maha mängiti ja 3:3 viiki jäädi.

Kui Flora Levadiat võidab, sõltub rohevalgete lõppkoht 2016. aasta liigatabelis paralleelselt Hiiul toimuva Kalju-Infonet mängu tulemusest. Peaks Infonet võitma (ja sellega meistrikarika võtma), on Flora hõbemedaliomanik. Võidab Kalju, saab Flora pronksised autasud.

Flora võit ja Hiiul toimuva kohtumise viik toob Flora kappi samuti pronksi juurde, sest omavaheliste mängude tulemused Kaljuga annavad nõmmekatele eelise.

Kui Flora viigistab või kaotab, on Lilleküla meeskonna päralt tingimusteta neljas koht ning Euroopa Liiga pileti lunastamine ei ole enam enda teha, vaid tuleb jääda lootma, et maikuus tuleb karikavõitjaks kas Kalju või Infonet, kel eurokohad juba taskus.

Mängus on laupäeval seega veel terve maailm – tule kindlasti mängu jälgima! Info mängu toimumispaiga kohta ilmub kohe, kui see Jalgalli Liidus otsustatakse, Flora kõigis kanaleis põhjalik teavitus.