Viik derbipäevalt – FC Flora -FC Flora

Viik derbipäevalt

Maksim Gussev vs Nõmme Kalju 10. spetembril 2016

Premium Liiga XXVIII vooru ehk viimase mängderingi avas Flora kodumurul, kui võõrustati eelmises voorus Hiiul Floralt 3:3 viigi võtnud Nõmme Kaljut.

Juba teisel minutil leidis Flora end kaotusseisust, kui Janar Toomet mööda äärt tõusma pääses ja trahvikasti poole madala tsenderduse saatis. Flora kaitseliinis, kes küll viiekasti õigeagselt kohale jõudnud, aga juhtus apsakas Nikita Baranovil, kes palli klaarida üritades sellest mööda lõi. Pall jõudis Ats Purjeni, kes end vabana leides piisavalt rahulikult aega sai, et lähilööki sättida, mis Mait Toomi väravas võimetuks jättis.

Poolaeg kulges edasi võrdsete heitluses, kuid ühtviisi kasutamata jätsid oma väravavõimalused nii standardolukordades hiilanud Nõmme Kalju, kui teravaid rünnakuid ehitanud Flora. Poolaja viimasel minutil rohevalged siiski oma tahtmise said, kui Rauno Alliku, kes veidi varem oli suurepärase võimaluse luhanud, võttis ette soolorünnaku, mille ka pealelöögiga lõpetas. Selle suutis Kalju kiiper Vitali Teleš küll tõrjuda, kuid esimesena oli lahti põrkunud pallil jaol Maksim Gussev, kes garderoobiväravaga viigi jalule seadis.

Teist poolaega domineeris Flora selgelt, kuid ründajate sihik oli selgelt paigast. Ainuüksi Rauno Sappinen mängis end kolmel korral suurepäraselt löögile, kuid tabas kõigil kordadel Telešit. Flora rünnakute ja Kalju kontraürituste saatel kulges mäng lõpu poole, kuni üleminutitel Rauno Alliku veel elevust külvas, lüües lähilöögi viiekastist üle värava. Viigilukku ei õnnestunudki murda.

Juba teisipäeval kell 20:00 võõrustame kodus FC Infonetti. Viimases ringis on KÕIK mängud ülilolulised – tule ja aita oma meestel tiitliheitluses püsida!