Erik Sorga vs Viljandi Tulevik 19. mai 2016

Viimased kuus liigamängu järjest võitnud ning Esiliigast keskendunult ning enesekindlalt Premium Liiga otsepääsme poole rühkinud Viljandi Tuleviku mängurong oli täna sunnitud peatuma, põhjuseks FC Flora U21 meeskond, kes sõitis vihmasesse Viljandisse samuti võidumõtteid kaasas kandes.

Liidermeeskondadele kohaselt kees märjal muruplatsil lahti haarav ning ülitempokas jalgpallilahing. Koduperemehed ei pühitsenud, vaid surusid gaasi avavilest põhja ning otsisid januliselt kiiret avaväravat. Flora kaitseliin vankus mitut puhku, kuid püsis. 26. minutil siiski variseti, kui Rainer Peipsi ning Robert Taari koostöös sündinud kiirrünnak Taari terava lähilöögi läbi väravaks realiseeriti. Poolajapausile mindi mulkide 1:0 eduseisul.

Teine poolaeg tõi vihma trotsides tribüünidele kogunenud pealtvaatajatele meehelead täie raha eest. Mäng, mis teise poolaja algust tähistanud vilega lahti läks, oli tempokas, raevukas ja emotsionaalne. Rohesärgid olid riietusruumis otsekui ümber sündinud ning esimesel poolajal kollitanud krambist vabanenud. Tuleviku kaitseliinile pandi peale massiivne surve, kuid Viljandi esindusmeeskond ei kavatsenud eduseisust loobuda ning pani kõvasti vastu.

54. minutil tõi Romet Ridamäe siiski nurgalöögi järel tabloole viiginumbrid. 69. minutil viis Henri Järvelaid noorflorakad juba 2:1 ette ja vaid kaks minutit hiljem suurendas alles hiljuti meesteklassi mängima asunud Rasmus Saar eduseisu juba 3:1-le.

Mäng oli lahtine ning käis värava alt värava alla, kuid eduseisu käest andmisest heitunud Tulevik kiirustas rünnakulahenduste lõppviimistlusega ning nii tähendas kohtuniku antud lõpuvile, et Flora järelkasv oli suutnud seda, millega teised Esiliiga meeskonnad juba pikalt hädas olnud: peatanud, vähemalt hetkeks, kõrgliigaliinil sõitnud Tulevik Expressi.

Liigatabelit jääb Viljandi Tulevik siiski tugevalt turvalise eduga juhtima, sest tänase võiduga tõusis Flora U21 Tulevikust kaheksa punkti kaugusele, jättes uuesti selja taha FC Infonet II, kes kaotab Florale nüüd omakorda kahe punktiga.

Flora U21 järgmine liigakohtumine leiab aset juba kolme päeva pärast 20. augustil kell 13:00, kui koduväljakul võõrustatakse tabeli kuuendat JK Tallinna Kalevit.

TV Florale kommenteerisid mängu vaid päev varem kõrgliigas debüteerinud Markus Poom ning peatreener Joel Indermitte: