Valus libastumine Tammel – FC Flora -FC Flora

Valus libastumine Tammel

Rauno Sappinen vs Tartu Tammeka 16. mai 2016

Premium Liiga XXX voor tõi Tartus külma duši. Väsimusega võidelnud Flora kaotas Tammekale jämedatest kaitseeksimustest ning ründes tekitatud võimaluste raiskamisest 2:3.

Mäng algas Flora marusurvega ning vaid ohtrate realiseerimata võimaluste tõttu ei peegeldanud skoor 15 minuti järel mängupilti. Tammeka kaitse käristati korduvalt ribadeks. Järjest mängiti end kergesti vastase trahvikasti või lausa väravavahialasse, kuid ohtrad tekitatud võimalused lörtsiti kõik. Hiilgemängu tegi ka Tammeka puurilukk Karl Johan Pechter, kes mitut puhku väärt tõrjetega omad päästis.

Tammeka sai Flora ründeteravuse puudumisest indu juurde ning hiilis tasapisi mängu sisse. 40. minutil võetigi mänguohjad enda kätte, kui Marek Tšernjavski tegi Flora karistusalas ära Nikita Baranovile ning palli väravasse saatis. Mäng loovutati seejärel kuni poolaja lõpuni üksikute erandhetkedega uuesti Florale, kes aga endiselt hambutu oli.

Teisele poolajale tuli Flora ühe vahetusega, kui esimest korda põhikoosseisu kuulunud Markus Poomi asendas Mihkel Ainsalu. Vahetusmees tõi mängu oodatud särtsu ning Ainsalu maalis 56. minutil Rauno Sappineni söödust viiginumbrid tabloole. Mängu muutvad sündmused aga alles ootasid ees.

82. minutil viis Randin Rande Tammeka uuesti ette, vaid minut hiljem viigistas samuti vahetusest sekkunud Herol Riiberg. Kulus aga üksnes kolm minutit ja Tammeka vastas, seekord lõplikult. Flora tõsine kaitseprohmakas viis Kaarel Kiidroni silmitsi Mait Toomiga ning tartlane ei eksinud. Tammeka oli ees 3:2.

Viimastel mänguminutitel ei suutnud Flora enam vastata. Hoopis Kristjan Tiirik tahtnuks väga kodumeeskonnale veel väravalisa tuua, kui Toom päästis olukorra. Fakt: Flora saadeti Tartust koju väga valusa kaotusega.

Premium Liigas peab Flora järgmise mängu alles nädala pärast, kui 23. septembril võõrustatakse A. Le Coq Arenal Rakvere JK Tarvast.