Vägev võit! – FC Flora -FC Flora

Vägev võit!

Sapi on oma teisega Kalju lõhanud!

SUPER! Meeskond näitas taas sisu, mis sellel aastal on õnnestunud enda seest väljakule tuua. Iga palli pärast võideldi hingestatult ja fännide abiga rünnati otsustavalt. Põneva ja nauditava mängu kallutasid 2:0 meie kasuks Sappineni kliinilised väravad!

Premium Liiga XVII voor tõi meile külla viimasel ajal ebamugavust valmistanud vastase Nõmme mändide vahelt. Meie suurepärane rütm on tõstnud meid liigatabelis liidriks ja kõnekalt vastanud kriitikute püstitatud küsimustele. Ometi ei olnud me ka selle hooaja säras Kaljut maha surunud. Viimane võit nende üle pärines 2015. aasta septembrist ning see tähendas, et üks halb seeria oli vaja murda.

Päeval toimus ka tähtis UEFA Euroopa Liiga loosimine, kus mõlemad klubid pingsalt oma vastaseid ootasid. Kalju sai loosi tahtel vastaseks B36 Torshavni meeskonna, kes hetkel Fääri saarte liigas 5. kohal. Meie vastu astub äsja lõppenud Sloveenia liiga 4. klubi, keda peatreener Arno Pijpers oleks vältida tahtnud. Kindlasti oli käisid mõlemal klubil korraks mõtted ka nendel mängudel, kuid keskenduti ikkagi suurele derbi lahingule.
Arno Pijpers: “Vaatasin samuti loosimist, kuid pärast seda lükkasin selle info kõrvale, et valmistuda ikkagi Kalju vastu.” Enne avavilet sai mees veel ühe julgustava tunnustuse, sest Premium Liiga maikuu parima peatreeneri tiitel rändas taas hollandlase valdusesse. Palju õnne ning välja teenitud autasu läks õigele persoonile!

Mäng sai avavilest alates tõeliselt suured tuurid üles. Tõele au andes suutsid mõlemad meeskonnad rünnakul lahendusi leida, mis vastases ärevust tekitasid. Esimene hea variant oli meil, kui Joonas sai peaga löögile, kuid üritus vuhises mööda.
Kalju teravamate liigutuste eest hoolitsesid Carlos ja Valikajev.  Ühe sarnase olukorra jätkuks õnnestus aga meil nõelata – Kalju pusis ohtlikult meie värava all, kuid saime klaaritud. Kontrarünnak tundus keskväljal juba takerdunud, kuid Zaka tuli olukorrast hästi välja ning leidis uhkes üksinduses Ainsalu. Mihkel leidis viimasel kolmandikul filigraanse sööduga liini taha avanenud Sappineni, kes külma kõhuga Telešist mööda mängis ning tühja lükkas – 1:0! Võimas kontra!

Esimese poolaja keskel tekkis perioode, kus Kalju suurte jõududega üles tõusis ja meid tugeva surve alla lükkas. Kaitsesime vapralt ning mängisime hingestatult. See avas loomulikult meile ka vasturünnakuteks uksi, kuid kumbki meeskond oma situatsioone väravaks meisterdada ei suutnud.

Sappinen: “Mingitel hetkedel andsime teadlikult initsiatiivi Nõmme Kalju kätte, teadsime, et meie kaitse- ja poolkaitseliin on kaitses väga tugevad! Meile sobis see, et Kalju lükkab palli ja arvan, et väga ohtlikuks nad meile sellega ei saanud.”

Teisel poolajal mängutempo säilis. Mõlemad üritasid vastast lahti muukida, kuid tulutult. Kalju oli endiselt natuke rohkem palliga, kuid ohtlikke olukordi enam nii palju polnud. Teravuste leidmiseks toodi peale ka Tarmo Neemelo, ette rutates ei aidanud seekord temagi. Karu lisas võimu teisele korrusele ja tekitas sellega ka Carlosele suurepärase võimaluse viigistamiseks, kuid Mait Toom tõestas enda seisust meie viimase lukuna.

Mida aeg edasi, seda tujutumaks Kalju üritused läksid. Füüsiliselt olid vastased endast palju väljakule jätnud ning võtsime aegamisi ka palliga mängimise enda kätte. Selle ülemineku hetkel murdsime Pantrite südamed. Neemelo asjatas meie karistusalas, kuid Brent sai palli kätte, toimetas selle pika palliga keskväljale, kus Tjapkin Sappineniga kordusstardiks jäetud oli. Kui mõned minutid varem Kalju pääses, sest Tjapkin suutis pärast kaotatud sprinti suurepärase löögiblokeeringu teha, siis seekord meie ründaja vastaseid ei säästnud! Näljaselt vuras meie mees palliga, mitmest kontaktist hoolimata, Teleši karistusalasse ja kustutas täpse löögiga vastaste lootused – 2:0!

Lõpuvile andis meile põhjust 1200- pealise publiku ees võidukalt rusika taevapoole viibutada, sest pikk ja ebamugav omavaheliste mängude seeria oli murtud. Oleme õigel teel ja saame enesekindlalt euromängudele vastu minna. Tormilise aplausi teenisid välja mõlemad meeskonnad ja põnev mäng vääris seda vastasseisu!

“See oli ka loogiline vaadates palju energiat nad kulutasid esimesel poolajal. Nad pressisid meid nii intensiivselt, et ma teadsin, selliselt on väga raske terve mäng füüsiliselt kesta. Nendel hetkedel oli meie jaoks tähtis püsida rahulikuna, võita duelle ja palli võitmise järel kiiresti üles tulla. Arvan, et mäng nii ka kujunes ja viimasel 20 minutit olime värkemad kui nemad,” hindas mängukulgu meie loots.

Mees kiitis koos Sappineniga ka kaitsjate panust ja tõstis seekord eriti esile Joonase panust:””Minu arvates on Joonas Tamm hetkel parim kaitsja Eestis, ta mängis nagu mõne Euroopa suurklubi mängija. Mõtlen seda tõsiselt, ta ei eksinud kordagi.”

Tabelis on hetkel kõik meie kontrolli all ja oleme teinud tugeva avalduse, et lõpuni kõrges mängus olla. Nüüd pöörame aga tähelepanu kohta, kus seni edutud oleme olnud. Euroopa Liiga esimene kohtumine toimub Sloveenias juba 29-ndal juunil, milleks valmistumiseks kasutatakse ka rahvusvahelist sõprusmängu Rootsi 11-kordse meistri AIK vastu.

Selle kohtumise raames saadab klubi koos Saaremaa Lihatööstuse ja Selveriga kõik inimesed teenitud Jaanipuhkusele, et veel värskemana tagasi tulla. Tulge kohale, võitke auhindu ja nautige tipptasemel jalgpalli! Mäng toimub 22.06 kell 15:00 A. Le Coq Arenal. Kohtumiseni!