Ülipõnev viik Levadiaga ning esmaspäevane karikas! – FC Flora -FC Flora

Ülipõnev viik Levadiaga ning esmaspäevane karikas!

Reede õhtul rullus A. Le Coq Arena murul lahti tõeline jalgpalli spektaakel kui omavahel jagasid maid tabeli kaks esimest  – igipõlised rivaalid Flora ja Levadia. Kui tavapäraselt käib sellistes mängudes kinnine taktikaheitlus, siis seekord oli tulevärki mitme kohtumise eest!

Mäng algas meile suurepäraselt, sest juba 4. minutil asusime Zakaria väravast juhtima. Meie nurgalöögi järel põrkas lahtine pall grusiinile ette ning mitte kõige tugevam löök, lipsas läbi meeste summa täpselt tagumisse nurka – 1:0! Sama kiiresti kui olime asunud juhtima, muutus ka mäng pärast eduseisu. Äratatud Levadia sai mängu enda kätte ja asus kohtumise käiku dikteerima. Meie jäime hiljaks ning võtsime vastu otsuseid, mis hästi lõppeda ei saanud. Esimene äratuskell oli kõmakas, mis posti maandus. Mait ja Märten mängisid lahtilöögi hooletult lahti ning Kobzar pääses palli vahelt napsama, sisenes karistusalasse ja keerutas tagumisse posti – sealt see õnneks ka tagasi põrkus, kuid meie tegutsemine tekitas küsimusi.

Ei läinud kaua kui vastane selle ka ära karistas. 19. minutil olime kõrgel ning Levadia oli sunnitud Lepmetsale tagasi mängima. Puurilukk pani pika palli ette, mis aga osutus sekundid hiljem väravasööduks. Meie liini taha maandunud pallil oli esimesena jaol Rimo Hunt, kes pärast Maidu väikest kõhklust kindlalt viigi tabloole sättis – 1:1! Meiepoolset loodetud reageeringut sellele ei järgnenud ja asjad väljakul tõotasid meile halba. Samamoodi tegutsedes olime Levadia hambus ja nii see läkski. Madis jäi meie karistusala ees pikalt palliga ning söödule sai Andrejev jala vahele. Lahtise palli korjas üles Levadia ning löögile mängiti Morelli, kelle üritus rikošetist suunda muutes võrgus lõpetas – Mait oli võimetu ja 1:2! See polnud veel kõik. Enne poolajavilet muutus olukord veel keerulisemaks, sest andsime ära ka kolmanda värava. Värav, mille oli Levadia ise välja mänginud. Keskkaitsja Tabi tõusis rünnakule ning leidis karistusala paremalt äärelt sööduga väravaesiselt Andrejevi, kes lihtsast kohast ei eksinud – 1:3! Ründaja selge viide näitas, et Flora on vaigistatud. Vara veel.

Ei tea, mis riietusruumis toimus, kuid vähemalt suudeti õigele teele naasta. Meeskond tuli väljakule ning võttis vajalikke riske, et midagi päästa. 61. minutil saime ühe värava kaugusele, sest segaduse järel andis Madis meile uue lootuse – kastist koksatud 2:3 andis võimaluse. Otsisime viigiväravat, kuid liialt lähedale sellele ei pääsenud. Meie riskide varjus sai hoopis vastane paaril korral mängu otsustamisele väga lähedale. Küll suutis Vihmann viimasel hetkel suurepärase libe teha või mängisid Levadia mehed olukorrad ise üle, kuid rippusime endiselt juuksekarva otsas ja hingasime kuklasse. Ise ei löö lüüakse sulle. Suutsime seda tõestada. 87. minutil oli Sappinen kastis esimesena jaol, et lahtine pall võrku rammida – 3:3! Terve staadion rõkkas! Selline tagasitulek lõi vastasel jalad alt ning üleminutil olime lähedal ka võidule. Paremalt äärelt sai Alliku kasti murda ning lõi vasakuga peale, kuid pall lendas põiklatti. Minutike hiljem kõlas lõpuvile. Kolmas omavaheline viik, kuid missugune vaatemäng!

Rauno Alliku:” Arvestades mängu käiku, siis peab viigiga rahul olema. Tundus, et meile maksis meie enda kiire värav valusalt kätte. Kaotasime keskendumise ja sealt läks lumepall veerema. Suutsime muutuse tuua ning tulime välja. Edu tabelis säilis!”

Rimo Hunt:” Loomulikult oleme löödud. Nemad võitsid selle punkti, meie kaotasime kolm.”

Tabelis tähendab viik, et meeskond jäi nelja edupunktiga tabeliliidriks. Samas pakkusid need viigid võimaluse Kaljule, kes kahele esimesele lähemale nihkus. Tipp kisub tihedaks ja põnevaks!

Esmaspäeval jätkasime tihedat graafikut Tipneri karikavõistlustega

1/64 finaali vastaseks oli loos toonud III liiga Ida tsooni võistkonna Tartu FC Helios. Kuna meeskonnal on viimasel ajal väga suur koormus olnud, saime mängijatega natukene varieerida ning mänguminuteid jagada. See tähendas, et väljakule läks üsnagi näljane ja noor meeskond.

Seda ka näidati kui esimese viie minutiga oli madalama liiga meeskonna võrk kahel korral sahisenud. Edasi asjad nii sujuvalt ei läinud ning poolajaks näitas tabloo 5:0 paremust!

Teisel mängu poolel hakkas väravaid tulema! Esmalt vormistas oma kolmanda ja neljanda Markus, keda toetasid Roma ja Kevin. Hoog üles saadud tuli Mark Andersi kord, kes mängu lõpuks samuti, nagu ka Markus, viis väravat kirja sai. Samas hoiti tuju üleval mõlemal poolel, sest 68. minutil õnnestus ka FC Heliosel värav kirja saada, kui täpne oli Janno Jaal! Mängu lõppakordi mängis Hannes, kes pärast pikka vigastuspausi esinduse eest uuesti alustas.

Lõpptulemuseks märgiti 17:1 ning täna sai näha väravaid igale maitsele! Järgmise kohtumise peame juba laupäeval kui sõidame Premium Liigas külla Tartu JK Tammekale. Kohtumine algab Tamme staadionil kell 16:00 ning on nähtav ka Postimees spordiportaali vahendusel. Kohtumiseni!