U21 võidukas, U19 kaotas, naiste duubelvõistkond karikas edasi – FC Flora -FC Flora

U21 võidukas, U19 kaotas, naiste duubelvõistkond karikas edasi

Erik Sorga vs Vändra Vaprus, Flora U21

Kalevi Keskstaadionil peetud Esiliiga XXX voor algas kahe järjestikuse kaotuse pealt mängule läinud FC Flora U21 jaoks kurjakuulutavalt, kui JK Tallinna Kalevi ründaja Aleksei Belovi tabamus florakad 21. minutil kaotusseisu jättis.

Ometi ei andnud ülinoore koosseisuga – keskmine väljakul käinud mängijate vanus oli vaid 17 aastat ja neli kuud – Flora alla ning pööras mängu teise poolajaga ümber. Juba 48. minutil viigistas Mairo Miil ning Erik Sorga tabamus 68. minutil tõi peatreener Joel Indermitte rõõmuks võidu siiski Lillekülla.

Kahe enampeetud mängu juures jääb Flora U21 tabeliliidrile, sel nädalal tabeli kolmandal positsioonil püsiva Infonet II alistamisega otsepileti 2017 hooajaks Premium Liigasse kindlustanud Viljandi JK Tulevikule alla 10 punktiga. Põnev on seis ka tabeli lõpuosas, kus viimased kolm meeskonda mahuvad võrdse peetud kohtumiste arvu juures nelja punkti sisse. Väljalangemise ja üleminekumängude tuline heitlus peetakse järelejäänud voorude jooksul maha Vändra Vapruse, Nõmme Kalju U21 ja Kohtla Järve JK Järve vahel.

Flora U19 aga alistus Esiliiga B XXIX voorus võõrsil Tartu Tammekale, keda sel hooajal kahel korral viigipunktide napsamisega ärritatud. Kohtumise lõppskooriks jäi 3:0 väljakuperemeeste poolt vaadatuna, väravad lõid Erko Litvjakov (45. minutil mängust ja 48. minutil, kui Erki Mõttus oli penaltil eksinud) ning Artur Uljanov (86. minutil). Oma järgmise kohtumise peab Flora U19 täna, kui kell 19 kohtutakse koduväljakul JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonnaga, kes möödunud voorus oli Tartu JK Welco vastu 3:0 edu maha mängimas, kuid pääses siiski 3:2 võiduga.

U19 püsib tabeli eelviimasel real, olles paraku minetanud võimaluse üleminekumängudele pääseda. Tabeli viimane Viljandi JK Tulevik II jääb aga sama mängude arvu juures maha vaid kolme punktiga, seetõttu on viimaseks jäämise vältimine noorflorakate ainus ja suurim ülesanne.

FC  Flora naiskonna duubelrivistus aga sammus naiste karikavõistlustel 1/8-finaali, kui koduväljakul meistriliigas palliv Tartu SK10 Premium lisaajal löödud väravast 1:0 alistati. Otsustava värava lõi 92. minutil Liina Liivsoo.

Otse 1/8-finaali pääsesid loosiga Tallinna FC Ajax, JK Sillamäe Kalev, FC Elva, Nõmme Kalju FC, JK Tallinna Kalev. Mänguvõitudega tagasi koha 1/8 finaalis veel FC Kuressaare (kes võitis lisaaja väravatest Paide Linnanaiskond Tapat 2:0) ja Põlva Lootos (5:0 võit FC ERR-i üle).