U19 meeskond tegi südika esituse, kuid kaotas napilt – FC Flora -FC Flora

U19 meeskond tegi südika esituse, kuid kaotas napilt

FC Flora U19 vs JK Welco 13.07.2016

FC Flora esindusmeeskonna eesootava pühapäeva vastane Tipneri karikasarjas, Esiliiga B hetketabeli kindel teise koha hoidja Tartu JK Welco sõitis küll Esiliiga B 13. juunil toimunud XIX vooru mängule Flora U19 vastu favoriidina, kuid viimastes voorudes head minekut näidanud Flora järelkasvumeeskond tegi Tartu mustvalgetel elu keeruliseks ja pakkus külalistele tõsiselt peamurdmist.

Periooditi mängu domineerinud Flora suutis surve Welco väravale juhtskooriks vormistada 47. minutil, kui Otto-Robert Lipp Welco väravasuul seisnud Edgar Lehe üle mängis.

Veidi vähem kui 20 minuti pärast suutsid taaralinlased aga tabloole viigi tuua, kui täpne oli Mihkel Lõhe.

Edasine mäng kulges Flora jaoks kord initsiatiivi võttes, kord seda loovutades, kuni mängu saatuse otsustas Welco mängija Andres Joosepi iluvärav 83. minutil, mil ta palli kauglöögiga Ingmar Krister Paplavskisele püüdmatult paremasse ristnurka saatis ja Welcole 2:1 võidu tõi, sest järelejäänud minutite jooksul Flora vastuväravani ei jõudnud.

“Kahju,” tõdes Flora U19 värske peatreener Risto Kallaste, “treenerina muidugi kaotusega rahul ei ole, aga poistele suurt ette heita ka ei taha. Eks järeldused teeme mängust muidugi, kuid meil oli siiski võimalusi ka 1:2 taga olles veel viigistada ning isegi juhtima minna – vaid realiseerimine vedas alt. Noorte poiste asi, viigivärav lasti lüüa hetkel, kui ise pisut liiga innukalt eduseisu suurendama läksime, veidi rahulikum mäng tol hetkel tulnuks kasuks. Võiduvärav oli Welcol ilus – meie kaitseliin mängis olukorras kastis veidi ettevaatlikult ja Tartu mees kasutas kasti ees vabaks jäänud ruumi oskuslikult ära. Löök oli nii täpne, et sellises olukorras on midagi peale lööki päästa juba hilja.”

Kas U19 satsi viimaste mängude hea hoog on poiste vaimu ka tuntavalt teritanud?

“Ikka on,” kinnitab Kallaste. “Meesteklassi mängud on ikkagi midagi hoopis muud, pakuvad mõnusa väljakutse ja tempo, poisid mängivad isuga. Ei lase me end ka tänasest kaotusest muserdada. Juba järgmises voorus tuleb meil koduplatsil FC Elvat võõrustada, nendega ei ole meil lihtne olnud, aga tänasestki mängust on kuttidel palju head Elva vastu minnes kaasa võtta. Töötame edasi!”