U19 jättis Tammeka U21 jälle kuivale – FC Flora -FC Flora

U19 jättis Tammeka U21 jälle kuivale

U19-1302

Esiliiga B XXVI vooru kohtumiseks oli FC Flora U19 meeskonnale külla sõitnud Tartu JK Tammeka U21. Tabelis eraldas kaht meeskonda enne avavilet 33 punkti, mis lubas eeldada küllaltki ühepoolset mängu. Mängu vaatama kogunenud 35 pealtvaatajat nägid aga hoopis ühtset FCF U19 meeskonda, kes võitles välja endale 0:0 viigi. Selle tulemusega teeniti hooaja üheteistkümnes punkt ja tõusti Viljandi JK Tuleviku duubliga sama arvu punktide peale.
Tekst: Tarmo Huttunen

Kohtumist alustas aktiivsemalt Tammeka meeskond, kes suutis vallata hästi palli ja jõudis mitmel korral vastaste karistusala joone lähistele. Oli see kodumeeskonna kompaktne ja ühtne kaitsemäng või midagi muud, aga terve esimese poolaja jooksul ei suudetud teha ühtegi ohtliku pealelööki Ingmar Krister Paplavskise poolt valvatud värava suunal. Poolaja kõige ärevam moment toimus juba 7. minutil, kui Flora viis kaitsest võidetud palli koheselt oma ründajateni. Alanud kiirrünnaku lõpetas kiirelt löögiga Kristjan Kurim, kes otsustas enda ees põrganud palli täiest südamest lüüa külaliste värava poole. Umbes 35. meetrilt sooritatud löök sundis vastaste väravas seisnud Karli Kütti küll tegema panterliku hüppe, kuid tema õnneks lendas pall väravast poole meetri jagu mööda. Märkimist väärib asjaolu, et vigastuste tõttu pidi Flora avapoolaja 26. minutil tegema ära kaks vahetust, kui mängu sekkusid Kaspar Ait ja Karl-Sander Eensoo. Rohesärkide õnneks lubavad reeglid esiliigas vahetada mängjaid viiel korral, seega jäi treener Risto Kallastel veel piisavalt vangerdusruumi.

Avapoolaja kokkuvõtteks võib öelda, et Flora mängis küll kaitses hästi, aga ise ei suudetud palli hoida ega seeläbi tekitada ohtu ka Tammekale. Tartlased said tänu sellele teha kõrget pressi, florakate kaitsjate poolt puhtaks klaaritud pallid nopiti kiirelt ja hakati järjekordset rünnakut ehitama. Nähtuga ei olnud rahul, olenemata 0:0 seisust, Risto Kallaste, kes pidas hoolealustele poolajapausil maha valjuhäälse kõne. Teiseks poolajaks oli meestele selge eesmärk seatud: säilitada pall meeskonnale ja murda mängu rohkem sisse.

Teise poolaja algusest saati oli tunda, et jutuajamine oli korda läinud. Mäng võrdsustus, florakad hoidsid palli ja hakkasid ise kõrgelt pressima. Kaua ei pidanud ootama, et see kõik ennast ära tasuks. Tammeka kaitsjad ei tundnud ennast surve all mugavalt ja mängu 53. minutil pani tartlaste äärekaitsja sihitu palli oma meeskonna kahe keskkaitsja vahele. Pallini jõudis esimesena rohesärk Georg Lepik, kes otsustas koheselt väravale lüüa. Karistusala joonelt sooritatud löök aga ebaõnnestus, veerdes väravast mõne meetri jagu mööda. Avatud kaartidega mängima hakanud Flora jättis liinide kõrgemale liikumisel rohkem ruumi enda väljakupoolele. Aga ka Tammeka suutis ruumi tekkimisel seda ohtlikumalt kasutada. Kohtumise 63. minutil leiti hea läbisööduga Sven Karu, kes pääses Paplavskise vastu üks-ühele duellile. Karu poolt sooritatud löök oli võimas, tema kahjuks tabas see väravalatti ja põrkas sellest väravajoone lähistele, kus oli Künter Pajumägi juba jaol ja klaaris ohtliku olukorra. Tammeka meestes hakkas aina enam maad võtma frustratsioon, see väljendus enim kohtuniku süüdistamises, kellelt küsiti pärast igat vilet nende vastu „Mis sul viga on?“.

Mängu lõppedes oli rohkem ohtu Tammeka väljakupoolel. Avapoolajal ründesse vahetatud Kaspar Ait segas vastase kaitsjaid piisavalt, seega ei saanud nad enam nii mugavalt palli edasi toimetada, teised pallid kuulusid rohkem juba florakatele. Ainus, mis Floral vajaka jäi, oli otsustava söödu sooritamine. Ohtliku olukorra tekkides tegutseti liiga kramplikult ja ei suudetud võtta vastu õigeid otsuseid. Korra siiski kolisesid ka Karli Kütti poolt valvatud väravaraamid, mängu 87. minutil oli kodumeeskonnal kasutada karistuslöök 30lt meetrilt. Karl-Sander Eensoo otsustas pealelöögi kasuks, tema tugev löök läks aga latipõrkest üle. See jäigi kohtumise viimaseks ohtlikuks momendiks. Mängu lõppedes oli tablool 0:0, täpselt sama skoor jäi püsima ka eelmises omavahelises kohtumises Tartus.