Tugevdatud Flora U21 surus Vändra pikali – FC Flora -FC Flora

Tugevdatud Flora U21 surus Vändra pikali

FC Flora U21 vs Vändra Vaprus 7. augustil 2016

Esiliiga XXII voorule läks Flora U21 vastu liigatabelis eelviimasel kohal istuvaile, kuid visade võitlejatena tuntud vastastele kurja kuulutanud koosseisuga ning eeldused teostati väljakul peaaegu maksimaalselt.

Esindusmeeskonnast “alla” mängupraktikat korjama saadetud Andre Frolov, German Šlein ning Madis Vihmann täiendasid järelkasvumeeskonna ridu, vahetusest sekkusid aga mitmed värskeimad lisandused meie U21 meeskonda.

Kahekümne kuue minutiga haarati 3:0 eduseis – Andre Frolov sai jala valgeks juba kuuendal minutil ning kui Erik Sorga 10. ja Tõnu Paavo 26. minutil oma skooripanuse lisasid, oli selge, et tagasi selles mängus enam ei vaadata.

Seda kinnitab ka Joel Indermitte, U21 peatreener: “Jah, plaan oligi minna ja mängu 90 minutit domineerida, nii palliga kui pallita mängides. Esindusest “alla” saadetud mehed on duubelmeeskonna valu ja võlu juures just see võluvam osa (Indermitte viitab kahe nädala eest üleminekuakent kommenteerides välja toodud valusale “rehale”, mis U21 koosseisust koguni 9 meest viis – toim) ja tänane plaan teostus ideaalilähedaselt. Meil oli piisavalt näljaseid mehi ja piisavalt kvaliteeti.”

Teisel poolajal mängiti 20 minutit väravaid nägemata, ent siis vallandusid luugid taas. Paavo 66. minuti tabamus tegi skooriks juba 4:0. 11 minutit hiljem tabas taas Sorga ja tõi tabloole 5:0.

87. minutil sai vapralt võidelnud Vändra kirja oma auvärava, kuid ülemäärast külalislahkust florakad peale hetkelist nõrkust üles ei näidanud, sest Erik Sorga vormistas 88. minutil kübratriki ning mängukatlale lasi kaane kolksuga peale kukkuda Andre Frolovi tabamus 90+2. minutil.

“Sorga oli tubli,” kiidab Indermite, “ta leiti üles ühtviisi hästi nii positsioonirünnakul kui kontratel, seega tuleb Eriku kõrval ka kogu meeskonna esitust kiita. Kogu mängu üldpilt oli hea, jään rahule mängu tempo ja voolavusega.”

Taanist turniirivõiduga naasnud Risto Kallaste poisid on tagasi ning U21 koosseis saanud seega tagasi hädavajalikud noormängijad. Indermitte peab seda väga oluliseks: “Meil on tulemas üsna pöörane nädal. Karikasarjas läheme kolme päeva pärast kokku Nõmme Kalju III-ga, seejärel ootab 13. augustil liigamäng Kohtla-Järvel ning 17. augustil tuleb külla sõita liigaliidrile, pöörast hoogu näitavale Viljandi Tulevikule. Väga hea on, et noored kutid on tagasi. Ühtses rütmis töö on juba taastunud, saame nüüd maha istuda ja plaanid detailselt läbi käia ning vajalikele nüanssidele tähelepanu pöörata.”