FC Flora lõi Paidele viis vastuseta väravat – FC Flora -FC Flora

FC Flora lõi Paidele viis vastuseta väravat

Albert Prosa

FC Flora alistas Premium liiga 2. voorus Paide Linnameeskonna 5:0, lüües juba avapoolajal 4 väravat. Kahel korral tegi skoori Albert Prosa, ühe tabamuse lisasid Zaka, Rauno Alliku ja Markus Jürgenson.

Võrreldes nädalataguse esimese vooru mänguga Jõhvi vastu oli Flora algkoosseisus kaks muudatust – keskväljal asendas Lepistut Luigend ning vasakul äärel Loguat Gussev. Vahetusmeeste pingil olid tagasi tervenenud Sappinen ja Post.

Paide poolel tegi debüüdi FC Flora endine kapten Karl Palatu, kellele klubi poolt anti enne avavilet üle raamitud särk koos mängijate allkirjadega.

Luurava alguse järel sai Flora mängu enda kontrolli alla ning suutis Paide kaitse esimest korda lahti muukida 21. minutil. Gussev andis vasakult äärelt madala söödu, millest Frolov üle jooksis. Palli saanud Beglarišvili keerutas aga vasaku jala välisküljega kauni tabamuse posti kõrvale – 1:0!

27. minutil andis Luigend terava nurgalöögi, kus õhuvõitluses kerkis kõige kõrgemale Prosa, avades oma väravaarve Premium liigas. Vähem kui poolteist minutit hiljem lõi Prosa 3:0, kui Paide puurilukk Niinepuu eksis väljajooksul ning Prosa saatis palli tühja väravasse.

Flora hävitustöö ei olnud veel lõppenud – avapoolaja viimasel minutil lõi Alliku Gussevi eeltöö järel trahvikasti paremast äärest 4:0.

Lõppskoori 5:0 vormistas Jürgenson 50. minutil ning seegi tabamus tuli kornerist. Nurgalöögi andjaks oli Frolov.

Paide parim võimalus tuli 58. minutil, kuid Toom oli mees omal kohal ning tõrjus palli jalgadega korneriks. Suure eduseisu tõttu enam pinget ei tekkinud ja kuigi Jürgenson ja Alliku võinuks skoori kasvatada jäi seekord lõpptulemuseks 5:0.

FC Flora jätkab seega täisedu kuue punktiga, väravate vaheks 8:1. Floraga samal pulgal on ka FC Infonet, kes oli 3:0 parem Tartu Tammekast. Just Tammeka ongi meie järgmine vastane – 3. vooru kohtumine Sportland Arenal algab reedel 14. märtsil kell 19:00.

Premium liiga II vooru mäng:

8. märtsil kell 16:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – PAIDE LINNAMEESKOND  5:0 (4:0)
*
mitteametlik protokoll
Väravad: 21. Zakaria Beglarišvili, 27., 29. Albert Prosa, 45. Rauno Alliku, 50. Markus Jürgenson
Hoiatused: 57. Rauno Alliku – 37. Dmitri Kovtunovitš, 62. Eerik Reinsoo

FC Flora: 73-Toom, 4-Aloe, 6-Mets, 29-Rähn, 16-Jürgenson, 38-Luigend, 20-Gussev (58. 14-Kase), 25-Frolov (75. 10-Lepistu), 7-Beglarišvili, 9-Alliku, 99-Prosa (67. 8-Logua).
Varus: 33-Prins, 8-Logua, 11-Sappinen, 10-Lepistu, 14-Kase, 15-Junolainen, 12-Post.

Paide LM: 1-Niinepuu, 27-Kovtunovitš, 24-Palatu, 13-Mägi, 23-Kaldoja, 25-Reinsoo, 14-Rõivassepp (64. 16-Paur), 8-Kõll, 11-Atie, 18-Ustaal (75. 77-Reitalu), 39-Valmas (64. 2-Veis).
Varus: 12-Palm, 77-Reitalu, 16-Paur, 2-Veis, 28-Holst, 21-Indermitte, 5-Lomp.

Mänguolud: +6, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru väga heas seiskorras.