Klubi-UUDISED

Flora alistas Kalevi, Allikult kübaratrikk

Rauno Alliku

FC Flora tõusis Premium liiga liidri Sillamäe Kaleviga ühele pulgale, alistades võõrsil Tallinna Kalevi. Rauno Alliku tegi hat-tricki, hooaja esimese tabamuse sai kirja Sander Post.

Flora peatreener Norbert Hurt tegi algkoosseisus mitmeid muudatusi, andes puhkus liiga parimale väravakütile Albert Prosale ja nii sai esimese stardi kirja kapten Post.

Väravas oli Prinsi asemel tagasi Toom, keskkaitses alustas Rähn pingilt ja tema asemel Baranov, kelle kaaslaseks oli ninavigastuse tõttu maski kandev Mets. Kerge vigastuse tõttu jäi mängust sootuks eemale Beglarišvili.

Juba 15. minutil pidi Flora tegema sunnitud vigastuse, kui Aloe tõmbas reielihase ära ning teda asendas Rähn. Baranov liikus keskelt paremale äärele ning Jürgenson paremalt vasakule. Floral oli selleks hetkeks luhtunud rida võimalusi, kus väravale lähedal olid nii Gussev kui Luigend.

Paraku asus eduseisu hoopis Kalev, kui 21. minutil maandus pall Jürgensoni puutest õnnetult Toomi seljataga. Õnneks ei tulnud viigiväravat kaua oodata, Alliku lõpetas kaheksa minutit hiljem osavalt vasturünnaku – 1:1.

Viis minutit hiljem oli Allikul uus võimalus, kuid seekord tegi Savitski hiilgava jalatõrje. Flora võttis vaheaja eel siiski oma – Baranov tsenderdas, pall oli väga kõrgel, kuid sinna kerkis ka Post, kes maandus ka ise koos palliga võrgus  – 2:1.

Teine poolaeg oli täielikult Flora kontrolli all ning 48. minutil võinuks Frolov parema otsustavuse korral eduseisu kasvatada. Peagi saatis Post teele võimsa karistuslöögi ent Savitski oli jälle omal kohal. 52. minutil vabastas Frolovi sööt Alliku, kes lõi külmavereliselt oma teise värava.

Flora surve jätkus. Esmalt tõrjus Savitski Gussevi lähilöögi ning mõned rünnakud hiljem ei suutnud Frolov palli päris väravasse joosta. 69. minutil oli Alliku veelkord täpne, vormistades kübaratrikiga lõppseisuks 4:1.

Viimase kümne minuti jooksul raputati kahel korral Kalevi väravaraami. Esmalt lükkas latt tagasi Jürgensoni kaarpalli ning seejärel raksatas posti Luigendi karistuslöök. 4:1 võit tõstis Flora 17 punkti peale ja kuna Sillamäe jäi kodus Kaljule alla 0:3 on neilgi mõlemal 17 silma.

Järgmisel laupäeval võõrustab Flora A.Le Coq Arenal Sillamäe Kalevit ning võib võidu korral tõusta esikohale. Mäng algab 26. aprillil kell 16.00.