FC Flora II napsas viimase vooruga Esiliiga trooni – FC Flora -FC Flora

FC Flora II napsas viimase vooruga Esiliiga trooni

FC Flora II Esiliiga võitja 2015

Reporter: Rauno Annama, foto: Janek Eslon.

Käes oli lõpuks Esiliiga viimane voor ning intriigi jätkus igasse mängu. Neist üheks oli duublite vaheline heitlus Sportland Arenal, kus teisel kohal asuv Tallinna FC Flora II võttis vastu kolmandal positsioonil olevat Tallinna FC Infoneti duubelmeeskonda. Kodumeeskonnal oli selgeks eesmärgiks kohtumine võita ning loota, et esikohal paiknev Tallinna Levadia II komistaks võõrsil Rakvere Tarva vastu, mis omakorda annaks šansi hoopiski Florale esikoha napsamiseks.

Võõrustajad alustasidki domineerivamalt ning ilusate läbisöötudega leiti ees kaaslasi, ent i-le jäi seni veel täpp panemata ja suurt ohtu Infoneti väravale ei suudetud kujutada. 14. minutil oli külm dušš Florale väga lähedal, kui Esiliiga parim väravakütt, Eduard Golovljov, tõstis palli kenasti Timur Bulavkinile, kes seejärel chippis mängukera Magnus Karofeldist üle, kuid omade kahjuks lendas pall tagumisest postist mööda.

Kodumeeskond hoidis initsiatiivi ning tekitati omajagu peavalu vastastele nende karistusalas ja selle lähistel. Kõik sai aga hoopis teise pöörde 22. minutil, kui Denis Maksimenko kaarpall leidis Golovljovi, kes soodsa momendi enesekindlalt väravaks realiseeris. Kuus minutit hiljem oli seis viigis, kui esiteks Henri Järvelaid vasakult äärelt passi Alex Sander Sepale andis, kes kasti äärest löögi teele pani ja võrgu sahisema pani. Pall võttis küll teekonna käigus vastasest rikošeti, ent ilma selletagi oleks mänguvahend raamide vahele suundunud, seega sai tabamuse igati õigustatult enda nimele just Sepp.

Vaevu oli minut möödunud, kui Flora suurepärase rünnakuga juba juhtima asus. Janar Õunap toimetas palli vasakule äärele Järvelaiule, kes siis andis virtuooslikult söödu kasti, kus Roman Sobtšenko peaga palli väravasse virutas. Flora jõud ei näinud kuidagi raugevat ning 35. minutil oli lähedal nende kolmas värav kui ka Järvelaiu kolmas resultatiivne sööt, kui too madala tsenderduse väravaesisele pani, kus Sobtšenko sellele viskudes vaid õrnalt pallile pihta sai ning seetõttu korralikku lööki ei suutnud sooritada.

Paarkümmend sekundit enne poolaja lõppu murdis jõulise tegutsemise järel Sobtšenko end kahest vastasest läbi ning andis paraja mammu Randin Randele, kes aga paraku heast kohast üle lajatas. Teisele poolajale mindi küll eduseisult, kuid kindlasti poldud rahul realiseerimisega. Pausil olles vaadati ja kuuldi, et Tarvas on poolajaks Leva vastu 2:0 ees, seega esikoha saatus paistis suuresti Flora enda kätes olema.

Vigadega patustamisi oli teisel poolajal tunduvalt rohkem, kui esimesel kolmveerandtunnil ja juba üsna varajastel minutitel teeniti kohtumise esimene hoiatuskaart, kui Oskar Berggren võttis vasakul äärel kiirresse jooksnud Vladislav Ogorodniku maha. 56. minutil oli taas kena söödumäng Flora poolelt, kui omavahel kiiresti pass liikus – Berggren Samuel Vardile, kes moment hiljem leidis soodsal positsioonil olnud Rande. Mängumees kõmmutas kaitsjat edestades palli siiski latti.

Infonet nõelas paari ohtliku kontrarünnakuga, kuid pisut jättis täpsus siiski soovida ning seetõttu püsis skoor endiselt sama. Järvelaid saatis lühikese aja jooksul vastaste paremkaitsja kahel korral üsna tummisele kohvipausile ning neist teise järel lõi Sepp kahelt meetrilt üle ja florakad röögatasid ahastusest – noo kas tõesti ei suudeta mängu lõplikult riiulisse panna ja kolmandat väravat lüüa?

81. minutil ei tulnud väljakuperemeeste nurgalöögi järgselt midagi erilist välja ja hoopis Infonet lülitus kiirrünnakule. Järvelaid võttis Ogorodniku maha ning teistkordselt asus kohtunik oma tasku kallale. Neli minutit hiljem polnud Golovljov absoluutselt rahul, et Flora karistusala lähistel tema vastu viga ära ei fikseeritud. Mäng jätkus, kuid lühike moment hiljem peatati mäng ja peakohtunik läks äärekohtuniku juurde – lühikese vestluse järel suundus vilemees külaliste ründaja poole ja näitas talle punast kaarti. Pärast eemaldamist näitas asjaosaline oimukohale ja erinevad repliigid kõlasid veel lisaks.

89. minutil otsustati mängu saatus lõplikult ära, kui Algis Roog lükkas palli Infoneti puurilukust mööda ning Rande palli sisuliselt tühja lõi. Pool minutit hiljem pääses Roog ise üks-ühele, kuid seekord jäi duellis peale Maksim Zelentsov, kes pareeris. Teine lisaminut sai täis, lõpuvile kõlas ning kuuldes, et Tarvas alistas Levadia 3:1, tähendas kõik see kokku seda, et Flora napsas viimase vooruga Levadia ees esikoha ja seda vaid üheainsa punktilise eduga! Kodumeeskond hõiskas siiralt, nii nagu esindus nii ka nemad – kuld on Flora oma!

Kuna Tallinna Kalev kaotas võõrsil minimaalselt Kiviõli Irbisele, napsas otsepääsme Premium Liigasse just Tarvas ning Kalev peab nüüd minema üleminekumängudele Tartu Tammekaga. Esiliigast langevad välja viimaseks jäänud Kuressaare ning eelviimane Vändra Vaprus. Tartu Santos suundub üleminekumängudele Esiliiga B 3. meeskonnaga, kelleks on Sillamäe Kalevi duubel.

Pealelöögid: 18:7
Neist väravale: 8:2
Postid/latid: 1:0
Nurgalöögid: 5:3
Suluseisud: 5:1