Taasiseseisvumispäeval 4:1 võit Transi üle – FC Flora -FC Flora

Taasiseseisvumispäeval 4:1 võit Transi üle

Albert Prosa

FC Flora naasis Premium liigas võitude teele, alistades 24. voorus võõrsil Narva Transi 4:1. Kaks väravat lõi Albert Prosa, ühe lisasid Sander Post ja Irakli Logua.

Pärast kaotust Nõmme Kaljule oli Flora raskes seisus, sest Narva ei saanud mängukeeldude tõttu sõita keskkaitsjad Karl Palatu ja Karol Mets. Õnneks oli Markus Jürgenson Kalju vastu saadud vigastuse järel mängukõlbulik. Norbert Hurt otsustas keskkaitses proovida Sander Posti, kes sai igati hästi hakkama.

Külaliste jaoks sai mäng ideaalse alguse, sest juba 3. minutil avas Albert Prosa skoori. Eeltöö tegi Logua, kes terroriseeris narvakate kaitseliini isukalt kogu mängu vältel.

7. minutil pääses Van de Streek väravavahiga silmitsi, ent pealelöök ebaõnnestus ja maandus otse väravavaht Kristaps Dzelme sülle. 15. minutil kombineerisid kastis Alliku ja Streek – Alliku tsenderdas osavalt, kuid Prosa jäi õhus napilt hiljaks.

Flora pressis kõrgelt ja Narva oli hädas. 21. minutil blokeeriti Flora võimsa surve järel Streeki pealelöök, minut hiljem oli Dzelme raskustes Logua löögi püüdmisel. Avapoolaja teisel poolel tõstis Narva veidi pead ja sai keskväljal palli käima, aga midagi ohtlikku korda saata ei suudetud. Peale Irie poolt mitu meetrit mööda läinud löögi ja ühe korneri ei olnud Transil ainsatki võimalust.

Avapoolaja lõpp oli taas Flora oma. 39. minutil vuhises Logua löök 25 meetrilt napilt postist mööda. 45. minutil jäi Trans kümnekesi, kui Markus Jürgensoni pikalitõukamise eest sai otse punase Viktor Plotnikov.

Teisel poolajal oli mäng palju lahtisem. Juba 70 sekundi järel oli teine värava lähedal, kui Logua tsenderdus leiab üles Frolovi pea, kuid kaptenil palli suunata ei õnnestunud. 55. minutil otsib Alliku kastis Streeki, Transi kaitsjad saavad aga viimasel hetkel jaole.

58. minutil jätkub Flora turmtuli. Jürgensonilt pall kasti ja Trans tänab õnne, et pall oma meestest väravasse ei lenda. Viiv hiljem tuleb vigade parandus – taaskord on aktsioonis Jürgenson, kelle hea tsenderduse realiseerib Post – 2:0.

Van de Streeki asemel sekkus Luigend, kes lõi peagi healt positsioonilt üle. 65. minutil mängib Frolov Prosa 1-1 peale, aga löök tuleb liialt terava nurga alt ja läheb veidi üle jala. 67. minutil on uus võimalus Luigendil, kes 3-2 rünnaku lõpetuseks teeb kehvapoolse löögi otse Dzelme kätte.

Narva kaitse on auklik nagu Hollandi juust ja 68. minutil lööb Flora kolmanda värava. Jürgenson murrab vasakult läbi, järgneb täpne sööt kõrvale, kus on Prosa, kes lööb oma teise värava – 3:0.

Pärast kolmandat väravat muutus Flora lohakaks ning Narva karistas oma esimese võimalusega selle kohe ära. Avapoolaja lõpus vahetusest sekkunud 17-aastane German-Guri Lvov sai söödu Flora kaitseliini seljataha, näitas oma kiirust ja põrutas palli Pedõkist mööda – 3:1.

Narval oli võimalus kaotusseisu veelgi vähendada, kui Aloe tegutses ebakindlalt. Õnneks läks vastaste pealelöök väravaraamidest üle. 79. minutil taastasid külalised kolmeväravalise edu, kui Logua madal löök üllatas Dzelmet ja leidis tee väravasse – 4:1.

Mängu parim mees Logua jõudis järelejäänud minutite jooksul anda veel paar potentsiaalset väravasöötu, kuid lisa enam ei tulnud, sest Sappineni ja Prosa lõpplahendused vilja ei kandnud.

88. minutil tegi oma debüüdi FC Flora särgis 17-aastane kaitsja Sander Lootus, asendades väsinud Aloet. Peagi kõlas ka lõpuvile, mis tähistas 4:1 võitu. Narvas mängimine on Florale tänavu sobinud, sest hooaja alguses võideti nii liiga- kui karikamängus kahel korral 3:0.

Premium liigas on Flora järgmiseks vastaseks FC Infonet, keda võõrustatakse reedel 23. augustil kell 19:30 A.Le Coq Arenal.

Premium liiga XXIV vooru mäng:

20. augustil kell 14:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS – TALLINNA FC FLORA  1:4 (0:1)
ametlik protokoll
Väravad: 75. German-Guri Lvov – 3., 68. Albert Prosa, 58. Sander Post, 79. Irakly Logua
Hoiatused: 52. Pavel Avdeev – 45. Markus Jürgenson, 50. Albert Prosa
Eemaldamine: 45. Viktor Plotnikov

JK Trans: 1-Dzelme, 14-Lihhatšov (42. 9-Lvov), 4-Avdeev, 3-Nesterovski, 11-Shesterkov, 19-Irie, 5-Kazakov, 18-Kulikov, 10-Mukhamedtinov, 7-Plotnikov, 8-Andrejev.
Varus: 1-Smelkov, 21-Kutuzov, 9-Lvov, 12-Škinjov, 16-Taar.

FC Flora: 1-Pedõk, 16-Jürgenson, 13-Laabus, 22-Baranov, 4-Aloe (89. 34-Lootus), 25-Frolov, 8-van de Streek (58. 73-Luigend), 18-Logua, 99-Prosa, 31-Post, 9-Alliku (73. 11-Sappinen).
Varus: 12-Toom, 73-Luigend, 3-Õunap, 34-Lootus, 10-Lepistu, 20-Gussev, 11-Sappinen.

Mänguolud: +22, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.