Suvepealinn alistus pärispealinnale – FC Flora -FC Flora

Suvepealinn alistus pärispealinnale

Rauno Alliku vs Pärnu Linnameeskond 12. augustil 2016

Flora võttis järjekordse võidu järjekordses Premium Liiga XXIII voorus, kui võõrustati Pärnu Linnameeskonda.

Mäng algas pärnakatele šokiga: juba teisel minutil pudistas nende kollkipper Kristjan Tamme ja kohe saatuslikult, sest Gert Kamsi tsenderdus, mis ta käest lahti pääses langes nii täpselt Rauno Alliku jalale, et viimasel ei jäänud üle muud, kui teha väike löögiliigutus. Flora juhtis 1:0.

Edasi kulges mäng Flora üritamise ja Pärnu ennastsalgava kaitsetöö tähe all. Mõnel korral pääsesid siiski ka külalised Flora kaitseliini selja taha hiilima, kuid rohevalge kaitseliini poolt ründajatele selga laotud surve sundis palliga mehed kiirustatud otsustele, mistõttu ei sündinud ühestki pärnakate loodud olukorrast Flora väravale reaalset ohtu.

Teisele poolajale tuli Flora kahe vahetusega: treeneripink otsustas mängust välja võtta Rauno Sappineni ja Joonas Tamme, asendades nad vastavalt Sakari Tukiaineni ja Nikita Baranoviga. Pärnu vastas raskekahur Martin Vunki sissetoomisega.

Abi neile sellest aga ei sündinud, sest 59. minutil sai Rauno Alliku kirja oma õhtu teise värava, seekord peaga, ning 77. minutil oli just eelnimetatud Vunk see, kelle sööduprohmaka pistis tänulikult oma taskusse Maksim Gussev, kes jõulise ja täpse lähilöögiga mängu lõppskoori vormistas. Flora võitis 3:0.