Suurest mängust alustuseks viik – FC Flora -FC Flora

Suurest mängust alustuseks viik

Mehine etteaste.

Uut Premium Liiga hooaega alustasime võitlusliku 1:1 tulemusega vana rivaali Levadia vastu. Üsna võrdses heitluses löödi mõlemad väravad avapoolajal ning hoolimata mõlema meeskonna võimalustest mäng enda kasuks kallutada, triivis mäng viigisadamasse.

Vastakas avapoolaeg

Meeskond tuli mängule seisus, kus pärast Superkarika mängu oli vaja tõestada, et seal juhtunu oli õnnetus. Sellele stsenaariumile viitas ka päev varem toimunud liiga avamäng, kus meie vastu suure võidu teeninud FCI sealsele Tammekale alla jäi. Jalgpall on ümmargune.

Alustasime kohtumist võrreldes valitseva meistri vastu kahe muudatusega algkoosseisus – väravas oli vigastusest paranenud Mait Toom ning ründava poolkaitsjana alustas Zaka. Palju kriitikat teeninud noor kaitseliin oli täpselt samamoodi mehitatud nagu eelmisel pühapäeval. FC Levadia täiendustest olid alustamas horvaat Krznaric ja tuttav ründaja Nikita Andrejev.

Esimesed minutid oli tasavägised ning otsivad, kuid esimese veerandtunni lõpuks saime meie vähe paremini rütmi sisse. Levadia ohtlikkust näitas samas Roosnupp kui vasakuga tehtud löögi Toom tõrjus.  Meie poolt pööras Rauno Sappinen ühes olukorras suurepäraselt kaitsja pealt maha, kuid mehe löök viimasel hetkel siiski blokeeriti. Sellele mängukäigule vastas Levadia väravaga. Meie vasakul äärel mängiti Pavel Marin kaitseliini selja taha, ehkki saime tema söödule jala vahele, põrkus lahtine pall uhkes üksinduses kastis toimetanud Rimo Hundile. Levadia kapten võttis kingituse vastu ja lõi palli Maidu selja taha – 0:1.

Lastud värava kohmetusest saime üle, kuid enne lasime Andrejevil veel korra Maitu testida – mees oli tasemel ja tõrjus tugeva ürituse nurgalöögiks. Meeste enesekindlus tundus samas endiselt kõrge. Meeskond mängis palliga loovalt ning targalt ja surus vastase rohkem kaitsesse. Palliga mängimine tasus ennast ära 33. minutil kui Mihkel Ainsalu raskest olukorrast suurepärase läbisöödu Sappinenile mängis. Tõeliselt hästi keha valitsenud ründaja hoidis Podholjuzini eemal ning lõpetas vasakuga täpselt üles nurka – Lepmets võimetu ja 1:1! Meeskond sai koormast lahti, sest varasemalt ka FCI vastu ei tahtnud pall kuidagi sisse minna.

Viigiseisul jätkati palliga domineerimist ning näidati kannatlikkust. Enne poolajavilet mäng natuke rahunes ja kumbki puurivaht sekkuma ei pidanud. Vile kõlades oli hea, et olime mängus tagasi, kuid viik siit ei rahuldanud meid kindlasti. Kõneka argumendina suutsime palli vallata esimesel poolajal 57%, kuid pealelööke oli ainult kaks, Levadia nelja vastu.

Arno Pijpers: „ Täna mängisime esimesel poolajal kohati päris hästi, aga ei suutnud jätkata  seda. See oli Levadia jaoks hea, aga ühtlasi meie nõrkus.“

Olemas!

Võimalusi on mõlemal, kuid jäävad löömata

Teisele poolajale läksid meeskonnad samades koosseisudes, millega ka alustati. Kohe mõne minuti järel oli meil super võimalus juhtima minna, aga Gussevi löögi suutis Lepmets üle otsajoone lükata. Pärast seda momenti muutus mäng silmnähtavalt konservatiivsemaks mõlemalt poolelt. Hoidsime võrreldes FCI mänguga oluliselt kompaktsemalt keskvälja ning rünnakutele mõtlematult ei tormanud. Sellistest vangerdustest suutis ehk veidi Levadia palliga rohkem mängima hakata, kuid erilisi võimalusi ei tekkinud. Ühtäkki tuli meie jaoks halb minut – esmalt kaotasime enda lahtimängust palli ja jätkuolukorras sai Andrejev löögile, kuid Mait lükkas palli üle esinurga. Järgnenud nurgalöögist ebaõnnestus klaarimine ja külalised lõid ohtlikult. Õnneks tegi meie puurilukk nüüd suurepärase reaktsioonitõrje ning hoidis meid mängus.

Lõpueel mängis ennast vastaste kastis osavalt löögile Maksim, kuid kahjuks tema leivanumber parema jalaga ebaõnnestus ja sissekeritud löök lendas raamidest mööda. Kumbki meeskond kaotada ei tahtnud ja liigseid riske endale ei lubanud. 1:1 oli tõsiasi.

Peatreener: „   “Ei ole [mänguga rahul]. Ütlesin ka mängijatele, et me kaotasime kaks punkti. Muidugi olin eelmisel nädalal ka kriitiline, aga siis teadsin, mis valesti läks. See kaitseliin, millel eelmisel nädalal olid suured probleemid, nendele tegin komplimendi, sest me ei mänginud enam nii naiivselt kui möödunud nädalal. Ei teinud suuri vigasid. Kaotasime kaks punkti, aga mängus oli okei perspektiiv tulevikku.”

Samameelt oli ka meie väravaautor Sappinen: „ Võrreldes eelmise mänguga oli meie edasiminek küll korralik, kuid jääb kripeldama, et ei suutnud siit kolme punkti võtta!“

Esimesest voorust läheme edasi viigiga ning meeskonna reaktsioon suurele kaotusele oli julgustav. Nüüd ootab juba reedel madistamine Kaljuga. Kindlasti on siit positiivset kaasa võtta ning Nõmmele esimest võitu jahtima minna!

Tänud fännidele toetuse eest ning sammume järgmiseks koos Kalju vastu! II voor R 10.03 kell 19:30 Hiiu kunstmurustaadionil.

4.03.17 kell 16:00 Sporland Arena (Asula 4c Tallinn)

FC FLORA vs FC LEVADIA 1:1 (1:1)

Väravad: 33. Sappinen – 17. Hunt

Hoiatused: 38. Igor Dudarev, 52. Nikita Andrejev, 54. Artjom Artjunin