Sündmusterohke päev tõi draamat ja võidurõõmu – FC Flora -FC Flora

Sündmusterohke päev tõi draamat ja võidurõõmu

FC Flora U19 vs JK Welco 13.07.2016

Veel tänahommikuse seisuga olid Tipneri karikasarjas konkurentsis nii Flora U19, U21 kui esindusmeeskond. Õhtuks jäid neist rivisse vaid kaks viimast, sest U19 langes FC Molycorp Silmeti vastu ülidramaatilisel moel.

Kell 17 Sillamäe Kalevi kunstmurul lahti vilistatud karika 1/16-finaal tundus esialgu Florale roosiliselt kulgevat, sest Otto Robert Lipp vormistas juba 30. minutil kübaratriki ja Silmeti mehed leidsid end pooltunni möödudes 0:3 kaotusseisust. Teisel poolajal alustasid sillamäelased aga marulist tagasitulekut, kui 51. ja 56. minutil vähendas Nikolai Žukov vahe taas minimaalseks. Paari minuti möödudes, 58. minutil rebis Ronald Viisimaa rohevalgete edu taas suuremaks, kuid visad Rahvaliiga mehed Sillamäelt keeldusid alla andmast ning Žukovi 67. ja Anton Mašinistovi 87. minuti väravatest suudeti mäng lisaajale viia.

Lisaajal panidki võõrustajad ligi kümneaastase vanusevahe maksma ja võtsid toore jõuga oma. 27-aastase keskmise vanusega Molycorp Silmet käristas vahe esmalt taas Nikolai Žukovi väravast 97. ning Gennadi Žukovi omast 113. minutil 6:4-le ning Silver Räämeti 116. minuti väravast, mis vahe uuesti minimaalseks tegi, ei olnud enam abi. Noorte florakate jõud rauges ja karikasari sai selleks aastaks otsa.

***

Flora U21 mängis samal ajal karikamängu vaid 30 kilomeetrit eemal, kui Kohtla-Järve spordikeskuse staadionil Kohtla-Järve JK Järvega vastamisi mindi. Nullviigis püsis mäng kuni 66. minutini, mil Pavel Fedorenko pealinlased ette viis. 83. minutil teenis vastaste poolelt punase kaardi Aleksei Tihhonov ning üleminutitel vormistas Oliver Rass lõppskoori, kui 2:0 lõi. FC Flora U21 teenis edasipääsu Tipneri karika 1/8-finaali.

***

Flora naised kohtusid Naiste Meistriliiga järjekordses mänguvoorus viimast korda sel hooajal FC Levadia naiskonnaga. Juhuse hooleks ei jäetud midagi, juba 15 minutiga tegid skoori kahel korral Eneli Vals ning korra Lisette Tammik, kellest viimane sarnaselt Valsile mängus veel korra jala valgeks sai. Ühe väravaga panustasid veel Katrin Loo, Sandra Paulberg ja Getter Saar. Levadia naiste auvärava lõi Aljona Sasova. Lõppskooriga 7:1 lõppenud mängu pikem kokkuvõte Brandon Paimali sulest ilmub juba neljapäeval.