Sloveenias jäime raskesse seisu! – FC Flora -FC Flora

Sloveenias jäime raskesse seisu!

Euroopa Liigas alustasime raskes mängus kaotusega. Sloveenia karikavõitja NK Domžale domineeris mängu ja tegi meie elu väga raskeks, suutsime küll võidelda, kuid viimasel veerandtunnil said võõrustajad siiski 2:0 võidu kirja. Kodus peame maksimaalselt õnnestuma!

Mäng algas mõlema meeskonna jaoks üsna ettevaatlikult ning üritati vastasega kohaneda. Kodumeeskonna kerge pallivaldamise ülekaalus mängisime meie kaitses korralikult ning alustasime üldiselt hästi.

Esimese veerandtunni kõige ohtlikum võimalus avanes sloveenidel kui nende vasakul äärel mitmeid kordi teravust näidanud mängija hea söödu karistusalasse andis, kuid meie õnneks ründaja tegutsemine ohtu ei tekitanud.

Võitlus väljakul kogus aina tuure ning paaril korral jäi meie poolelt olukordadesse hiljaks Brent, kes ka mängu esimese kolllase kaardi teenis.

Vastaste surve hakkas tasapisi tugevnema ning meie ei suutnud palliga enam loogilisi ja lihtsaid lahendusi leida. 30. minutil pääsesime kaotusseisust vaid tänu väravapostile. Vastased mängisid suurepärase läbisööduga ennast Mait Toomiga silmitsi, kuid tagumisse nurka saadetud pall raksatas raamist tagasi. Seekord pääsesime, kuid väga napilt.

Suurest ehmatusest kosusime ning suutsime natuke paremini vastaseid ohjes hoida. Domžale küll domineeris, kuid ohtlikke võimalusi me neil tekitada ei lasknud. Kümme minutit hiljem üritasid vastased kaugelt ning tugev pommlöök  lendas üsna napilt meie väravast mööda.

Poolaja lõpus saime mitu võimalust standardist rünnata, kuid löögile ei õnnestunud ennast mängida. Vile kõlades läksime raske avapoolaja järel pigem rahulolevalt 0:0 seisuga vaheajale.

Teist poolaega alustasime hästi. Mõlemad meeskonnad üritasid palliga rohkem ning esialgu Domžale initsiatiivi selgelt endale ei saanud. Selliselt kulges mäng umbes kümmekond minutit, pärast mida suutis vastane lisakäigu leida. Meie värava all hakkas vilgas tegevus ja esimesed teravused tulid nurgalöögi järgsetest olukordadest. Mõlemal korral oli Mait ülesannete kõrgusel.

Siiani oli meil õnne olnud. Pidasime rasketel hetkedel vastu ja olime lähedal ise nõelamisele. Alliku võitis 66. minutil väga hästi kaitsjalt palli ning leidis teiselt äärelt kasti spurtinud Milleri, kelle esimene puude kahjuks alt vedas. Vasaku jala peale ja natuke terava nurga alla jäänud sooritus lendas raamist mööda – oleks võinud olla meie kuldvõtmeke.

Seejärel jätkus mäng endiselt Domžale taktikepi all. Vastane survestas kõrgelt ja mängis palliga hea tempoga. Võimalusi tekkis, kuid õnne ja ennast salgava tegevusega saime need klaaritud. Aga kahjuks tuli, mis õhus oli keerlemas. 77. minutil kaotasime keskväljal süütus olukorras natuke lohakalt palli ning vastane nõelas. Tundus, et esimene laine elati üle, kuid liinid olid paigast ja terve mängu meid kimbutanud Repas mängis ennast osavalt löögile. Saime mängus hakkama kaheksa löögi blokeeringuga, kuid selleni kahjuks Joonas napilt ei ulatunud. Täpne löök maandus tagumise posti ääres ja publik rõkkas – 1:0 Domžalele!

See oli raske hetk. Kohe järgmises olukorras oli näha, et värav tegi meile tuska, lihtsas olukorras eksis Joseph palli omaks võtmisel ja vastased nõudsid käega mängu ning penalti. Seda ei tulnud, kuid kaitsja kaotas oma karistusalas siiski mänguvahendi, aga õnneks ärevast momendist enamat ei tekkinud.

81. minutil oli meie jaoks teine pääsetee avatud. Zakaria keerutas nurgalöögi kasti ning meie kapten Brent oli kõige kõrgemal. pealöök lendas posti kõrvale, kuid kahjuks sentimeetrid valelt poolt posti! Milline võimalus!

Kohe pärast seda pääses vastaste ründaja Maiduga silmitsi, kuid lükkas palli õnneks väravast mööda. Ärevust mõlemal platsipoolel, kuid sellel hetkel oleksime ka lõpuvile võtnud. 87. minutil pääsesid vastased veel ohtlikult meid kimbutama, kuid Toom seisis kindlalt. Käis juba viimane minut kui vastane meie jaoks kurva seisu tabloole sepistas. Vasakult äärelt kasti pandud kõrge pall liikus üksinduses olnud ründaja pea suunas ning Mait tormas välja, kahjuks jõudis Žužek esimesena pallini ning edestas puurilukku. Pall hakkas väravajoont ületama, kuid Madis tegi veel meeleheitliku libe, millega suutis mänguvahendi joonele seisma jätta. Ka sellel hetkel edestas Žužek meie mehi ja oli esimesena jaol – kõmmutas joonelt löögi võrku ning ülivalus 2:0 säras tablool. mõned hetked hiljem kõlas lõpuvile! Valus!

Ründaja Sappinen: ” Nad olid meist palliga täna mitu sammu paremad, omasid initsiatiivi ja meile palli väga ei jagunud. Raske oli, aga püssi me põõsasse ei viska. Anname koduväljakul kõik, et sellest väga raskest seisust välja tulla!”

Peatreener Arno Pijpers lisas: ” Täna pidime kaitsma. Vastane mängis väga hästi ja survestas meid kõrgelt. Võitlesime tegelikult kaitses hästi, kuid kahjuks me ei suutnud ise palli võites üles tulema ja neid piisavalt ohustada. Kodus peame mängima oluliselt paremini, kuid ei tohi pea ees riskima. Palliga mängu tuleb parandada ning üritame leida esimesel poolajal värava, et vastane ka natuke närveerima panna!”

Korduskohtumine leiab aset juba neljapäeval 6.07 kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Meeskond kutsub kõiki endale appi, et anda endast maksimum ja üritada kirjutada meie ajalukku ka üks tõeline jalgpallimuinasjutt! Tule aita meid võidule!