Sander Post kostitas Kuressaaret nelja väravaga – FC Flora -FC Flora

Sander Post kostitas Kuressaaret nelja väravaga

Sander Post lõi 11 minutiga 4 väravat!

FC Flora kordas Premium liigas oma tänavust suurimat võiduskoori, purustades 12. voorus A.Le Coq Arenal FC Kuressaare 6:0. Sander Post lõi teisel poolajal 11 minutiga neli väravat!

FC Flora esimene mäng pärast laupäevast karikavõitu ei pakkunud avapoolajal erilist silmailu, võimalusi küll oli, kuid ründefaasis tegutseti hambutult. 27. minutil suutis Rauno Alliku siiski skoori avada, kui pärast head söötu Sander van de Streekilt mängis ta Kuressaare puurilukust Siim-Sten Palmist mööda ja lõi vaatamata teravale nurgale 1:0.

Külaliste tegutsemine oli kaitse poolelt küll avapoolajal korralik, kuid Flora väravale mingit ohtu ei kujutatud. Teise poolaja alustuseks teenis Karol Mets hooaja neljanda kollase kaardi, mis jätab ta reedesest duellist FC Levadiaga mängukeelu tõttu eemale.

55. minutil sekkus vahetusest Alliku asemel Flora seekordne trumpäss Sander Post ning peagi avanesid külaliste väravaluugid. 63. minutil andis Karl-Eerik Luigend täpse söödu Posti rinnale ning Post lõi 2:0.

Neli minutit hiljem ei suutnud Kuressaare kaitseliin Albert Prosa tsenderdust klaariks lüüa ja Post saatis palli mõnelt meetrilt tühja väravasse. 71. minutil oli Post aktsioonis karistuslöögil, mida Palm ei suutnud väravaposti kõrvalt ära tuua. Flora fännid laulsid ja lisa ei jäänud tulemata – 73. minutil sai Post täpse tsenderduse Nikita Baranovilt ja neljas värav 11 minuti sees oli tõsiasi.

Kaugel ei olnud Posti viieski tabamus, kui vahetusest sekkunud Jean Adou triblas osavalt ja tsenderdas kasti. Pall põrkus Posti pealöögi järel latist tagasi, Kuressaare mehi klaarimas polnud ja Prosa vormistas lõppseisuks 6:0. Debüüdi FC Flora eest Premium liigas tegi vahetusest sekkunud Brent Lepistu.

Mängu väravad

Premium liiga XII vooru mäng:

21. mail kell 19:30 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – FC KURESSAARE  6:0 (1:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 27. Rauno Alliku, 63., 67., 71., 73. Sander Post, 82. Albert Prosa
Hoiatused: 52. Karol Mets, 55. Karl-Eerik Luigend – 18. Bert Klemmer, 24. Andre Ilves, 70. Edgar Butlers

FC Flora: 21-Meerits, 16-Jürgenson, 6-Mets, 24-Palatu, 22-Baranov, 8-van de Streek, 13-Laabus (78. 10-Lepistu), 11-Sappinen (72. 17-Adou), 73-Luigend, 9-Alliku (55. 31-Post), 99-Prosa.
Varus: 12-Toom, 34-Mütt, 33-Mööl, 10-Lepistu, 18-Logua, 17-Adou, 31-Post.

FC Kuressaare: 1-Palm, 25-Viira, 14-Butlers, 21-Indermitte, 2-Gavrilov, 19-Reinike (68. 11-Karpov), 8-Sinilaid, 33-Klemmer (56. 23-Luup), 10-Ilves (73. 3-Könninge), 39-Valmas, 26-Laht.
Varus: 12-Riido Reiman, 9-Pukk, 11-Karpov, 20-M. Rajaver, 3-Könninge, 23-Luup, 15-U. Rajaver.

Mänguolud: +19, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.