Sakari kübar uputas Paide

Sakari Tukiainen ja Markus Jürgenson vs Paide Linnameeskond 29. juulil 2016

Jätkuva Premium Liiga hooaja raames sõitis FC Flora esindusmeeskond Paidesse külla sealsele Linnameeskonnale ning naasis Eestimaa südamest kindla 3:0 võiduga. Kübaratriki vormistas soomlasest leegionär Sakari Tukiainen.

Kogu esimest poolaega ühemõtteliselt domineerinud Flora alustas survega ning hoolimata sellest, et soovitud kiirusega sihile ei jõutud, ei lastud mänguohjasid kordagi käest. Enim tekitasid paidelastele pahandust kvartetti Ainsalu-Jürgenson-Sappinen-Tukiainen kuulunud mängumehed ning tuntud headuses äärerünnakuid võttis ridamisi üles kapten Gert Kams, keda assisteeris sageli Zakaria Beglarishvili koostöös Rauno Allikuga.

33. minutil sahistatigi esimest korda, kui Sappinen äärelt lühidalt lahtimängitud karistuslöögi terava maapalliga värava ette saatis. Seal valvel olnud, esimest korda ääreründaja positsioonil mänginud Tukiainen lükkas palli meetrilt võrku ning eduseis oli haaratud. Väravale järgnenud jaht teisele kollile surus Paide üha sügavamale oma trahvikasti ning sellises olukorras tundis end Tukiainen nagu kala vees: juba neli minutit hiljem, 37. minutil saatis Markus Jürgenson taas äärelt madala palli kasti ning taas lahendas põhjanaaber olukorra lühidalt ja konkreetselt. 2:0.

Poolaja lõpus sai viga kapten Kams, kelle kätt mõned minutid väljaku ääres tohterdati ja mees lülitus mängu tagasi. Teine poolaeg algas samasuguse ühetimõistetava ajujahiga väravale ning juba 49. minutil lükkas Mihkel Ainsalu suurepärase läbisööduga Paide väravavahi Kert Küti suunas sööstnud Tukiaise. Sakari ei vääratanud selgi korral ning riputas nagisse uue kübara – 3:0 keris tabloole.

Kolm minutit hiljem otsustasid treenerid eelseisvale linnaderbile Levadiaga vaadates, et Kamsi käe pihta saadud obadusega ei riskita ning nii vahetati ääred, Jürgenson tuli paremale ja vasakul äärel võttis Kamsi asemel koha sisse Joseph Saliste. 55. minutil tõmmati karistusalas maha Rauno Alliku, kuid teenitud penaltit realiseerima asunud Markus Jürgensoni keskele suunatud löögi tõrjus Kert Kütt enda ette, kus olid juba jaol Paide kaitsjad.

Kolmeväravalise eduseisu järel anti Paidele pisut ruumi mängimiseks, mis Flora treeneritepinki aga ei rõõmustanud. Mitut puhku lubati järvalased kasti ees ohtlikult läbimängule, mis ka löökideks vormistati. Väravavaht Mait Toom oli küll valvel ja päris mitmel korral blokeeriti löögid ka kaitsjate kehadega, kuid Argo Arbeiter vangutas platsi ääres pead. 78. minutil kõlasid häirekellad juba päris kuuldavalt, kui Marten Saarlas väravaposti paugutas. Edasi siiski püsiti ning kohtuniku antud kolm lisaminutit mänguseisu kummaltki poolt muudatusi ei toonud. Flora sõidab suvisest palavast Paidest koju kolme värava ja kolme punktiga.

Flora järgmine kohtumine leiab aset juba esmaspäeval, kui üle pika-pika aja mängitakse kodusel A. Le Coq Arenal, vastaseks ei keegi muu kui kange linnarivaal FC Levadia. Mäng algab kell 19:00, väravad avatakse tund varem. Mängupäeva toetaja Science in Sport on välja pannud mitmeid uhkeid auhindu publikule, nende loosis saab osaleda Flora Facebooki lehel ning ka poolajamängu priisid tulevad SiS toodete väärt varamust. Ole kohal!