Saaremaalt tähtsad võidupunktid – FC Flora -FC Flora

Saaremaalt tähtsad võidupunktid

Meeskond suutis kannatlikult saarlaste vastupanu murda ning teisel poolajal võidupunktid nelja vastuseta väravaga mandrile kaasa tuua!

Pärast nejapäevast euromängu ütles meeskonna esiväravavaht Mait Toom, et nüüd tuleb liigale keskenduda ning esimene ülesanne on Saaremaalt võit võtta. Mees teadis, et kerge see olema ei saa, sest sõnades osutas selgelt – peame tegema korraliku pingutuse. Nii ka läks.

Esimene poolaeg Kuressaare linnastaadionil möödus meie taktis, kuid palliga mäng ei andnud meile tulemust. Kure seisis korralikult kaitses ja omas poolaja teravaimat võimalust, kui Suursaare löögist mänguvahend ka meie postis kõlksus. Liialt tuliselt elas sündmustele kaasa ka meie väravavahtide treener Aiko Orgla, kes tribüünile saadeti. Suutsime luua ärevaid hetki ja momente, kuid tõeliselt ohtlikuks ei saanudki.

Teisel poolajal suutsime käigu lisada. Üks värskuse toojatest oli vahetusest sekkunud Mark Anders Lepik. Noormees heitles terve hooaja alguses vigastuse ning sellest taastumisega, kuid on nüüdseks täielikult taastunud. Tema oli see, kes saarlaste luku murdis. Vastaste väravavaht Paplavskis oli talle küll abimeheks, kuid Lepikult suurepärane vahetus – 1:0!

See võttis pinged maha ning veerand tundi hiljem oli sama mees jälle jaol. Äärelt tulnud tsenderduse lõi mees üle pea löögiga võrku – 2:0! Kolmanda ja neljanda saime kirja lisaminutitel vastavalt Zaka ja Sorga jala läbi. Rabada tuli kõvasti, kuid tähtis oli need punktid kätte saada ja saime!

Gert Kams: ” Alati pole kerge pärast euromänge ennast taas liigale häälestada, kuid need on väga tähtsad momendid hooajal. Olime tegelikult ka esimesel poolajal mängus sees, kuid ei suutnud poolmomente lahendada. Teisel suutsime natuke paremini ennast käima saada ning jõudisme ka väravateni. Mark Anders Lepik on tubli!”

Liigatabelis tähendas Kalju viik, et kaotame neile nüüd 3 punktiga, kuid oleme ka ühe mängu vähem pidanud. Järgmine kohtumine seisab meil ees reedel 10.augustil kui külastame Paide Linnameeskonda. Kohtumine algab kell 19:00 ja on nähtav ka Postimees Spordiportaalis.