Rootsi suurklubile jäime napilt alla – FC Flora -FC Flora

Rootsi suurklubile jäime napilt alla

Kuivõrd esindusmeeskond alustab juba järgmisel nädalal teekonda Meistrite liigas,  kohtuti eurosarjaks valmistudes Rootsi suurklubiga AIK, kellele võrdses lahingus 0:1 alla tuli vanduda.

FC Flora esindusmeeskond võttis nädalavahetusel ette teekonna Rootsi, et pidada kontrollkohtumine samuti eurosarjaks valmistuva Rootsi suurklubiga AIK, kes möödunud hooaja Allsvenskanis teisena lõpetas. Kui meie alustame euroteekonda Meistrite liigast, siis AIK Euroopa liigast, kus sai endale esimese ringi vastaseks Iiri 17-kordse meistri, mulluse pronksimeeskonna Shamrock Rovers F.C, kellega Floragi 2011. aastal Meistrite liigas mänginud on.

Meeskond lendas Rootsi laupäeval, kust edasi võeti suund mängupaika Norrtäljesse. Sama päeva õhtul tutvuti sealse Norrtälje Sportcentrumi väljakuga ning tehti ka mängueelne treening murul, kus pühapäevane mäng aset leidis. Ilm Norrtäljes oli terve nädalavahetuse väga tuuline, soojakraade veidi alla 20. Vaatamata jahedavõitu ilmale ning asjaolule, et mäng toimus AIK-i kodulinnast eemal Norrtäljes, oli mängu vaatama tulnud palju publikut.

Flora koosseisus sõitsid Rootsi ka kaks värsket täiendust – laenulepingu lõppemise järel Belgiast Florasse naasnud Rauno Sappinen ning Floraga taasliitunud teine peatreener Arno Pijpers. Sappineniga on esialgu kokku lepitud, et ta jääb Florasse kuni euromängude lõpuni, misjärel on plaanis, et ta jätkab oma karjääri välismaal. Kahtlemata on Rauno meeskonnale eesootavaks euromängude perioodiks vajalik täiendus, mis omakorda on aga hea aeg mängijale uue karjääriplaani ettevalmistamiseks.

Samuti on Floras tagasi eelmisel hooajal meid meistriitlini tüürinud ning Eesti aasta jalgpallitreenriks valitud Pijpers, kes allkirjastas kevadel Floraga uue lepingu. Esialgu vähemalt augusti lõpuni meeskonnaga töötav Pijpers võib mõlemapoolse soovi korral ka kauemaks klubi juurde jääda.

Nii oligi suurimaks muudatuseks algkoosseisus Sappineni alustamine tipuründaja kohal ning Frank Liivaku liigutamine vasakule äärele. Mäng Flora ja AIK vahel algas kohe tempokalt, kui juba 27. sekundil rootslased meie karistusalas ohtlikult löögile said, meie õnneks hoidis Mait Toom kurva alguse suurepärase tõrjega ära. Peale esimest üleelatud ehmatust saime aga mängu kiiresti sisse. Mõni minut hiljem leidis Lorenz hea äärevahetusega Alliku, kes jättis palli äärelt tõusnud Kamsile, kelle teravast pallist omakorda mängu esimene nurgalöök sündis. Sellele järgnes veel mitu head rünnaku alustamist parema ääre kaudu – kord kombineeris Zaka Kamsiga, kord Allikuga. Meie mängu üks parimaid võimalusi sündis 12. minutil, kui äärelt tõusnud Kams mängis palli keskele Zakale, kes suurepärase läbisööduga leidis ette avanenud Alliku. Sel puhul jäi peale aga väravavaht, kes hea tõrjega tugeva löögi eest postist nurgalöögiks tõrjus.

Kahe ründajaga mänginud rootslased otsisid aga pidevalt sööte liini taha, kord ülevalt pikale ründajale, kord alt kiirele ründajale, kuid enamjaolt suutis meie kaitseliin need käigud kenasti kinni panna. Mõningaid momente jagus veel poolajal mõlemale poolele ning korra oli Zaka lähedal iluväravale, ent pehme tõste üle väravavahi läks napilt üle. Avapoolaeg lõppeski väravateta.

Teisel poolajal jätkus võrdsete heitlus ning kiiresti teenisime ka nurgalööke, ent midagi märkimisväärset neist paraku ei sündinud. Mängitud oli 55 minutit, kui kaitses tegutses määrustevastaselt Joseph Saliste, tõmmates karistusalas maha vastaste Ahmed Yasini. See tähendas penaltit ning ühtlasi suurepärast võimalust juhtima asuda AIK-ile. Väravasuul väga kindlalt tegutsenud Mait Toom hiilgas aga taas, tuues löödud penalti värava paremast alumisest nurgast ära. Paraku seda rõõmu kauaks ei jagunud, sest juba järgmisel minutil kõmmutas rootslaste keskkaitsja Aleksandr Milosevic ligi 25 meetrilt tugeva pommlöögi Toomile püüdmatult ristnurka, viies sellega AIK juhtima. Kuigi üritasime järelejäänud pooltunni jooksul siit ja sealt, siis vastuväravani seekord ei jõudnud ning Milosevici iluvärav jäigi mängu ainukeseks.

Mängupilt oli aga igati positiivne ning kuigi Eestisse tuli naasta napi kaotusega, suutsime rünnakul olla loovad ning tekitada mitmeid häid väravavõimalusi, püsida vastaste kõrge tempoga kaasas ning hoida kaitses samuti asjad laias plaanis korras. Seekord sai otsustavaks Milosevici kauglöök.

Vaata ja kuula, mida rääkisid mängu kohta väravas suurepärase mängu teinud Mait Toom ning FC Flora peatreener Jürgen Henn!

Vaata mängu tipphetki siit!

Kolmapäeval ootab esindusmeeskond ees Tipneri karikamäng Tartus, kui kohtutakse III liigas palliva Tartu FC Heliosega, kellega mindi karikavõistlustel kokku ka eelmisel aastal, kui 1/64-finaalis alistati vastane 17:1. Seejärel läheb aga kogu tähelepanu Meistrite liigale, sest juba nädala pärast ehk 10. juulil peab FC Flora koduväljakul oma esimese Meistrite liiga mängu, kui A. Le Coq Arenal võetakse vastu Iisraeli viiekordne meister Hapoel Beer-Sheva. Nädal hiljem peetakse korduskohtumine Iisraelis.