Rauno Annama reportaaž: Flora U21 vs Infonet II – FC Flora -FC Flora

Rauno Annama reportaaž: Flora U21 vs Infonet II

FC Flora U21 vs Infonet II, 16. juuli 2016

Lilleküla väljakul peeti laupäeva õhtul duublite vaheline heitlus, kui Flora võõrustas XIX vooru kohtumises Infoneti. Tegu oli kolmanda kohtumisega sel hooajal antud meeskondade vahel. Esiliiga avavoorus oli Flora kodumängus võidunumbriteks 2:1 ja alles eelmises voorus kohtuti Lasnamäel, kus külalised olid teistkordselt paremad, seekord lõppskooriga 4:2 nende poolt vaadatuna. Sel korral said võidurõõmu maitsta ka Infoneti pallivõlurid võites 4:2. Nende poolt tegi kahel korral skoori senise Esiliiga resultatiivseim – Eduard Golovljov ning korra said jala valgeks Maardu Linnameeskonnast üle tulnud Vadim Šalabai ning duubelmeeskonna eest sel hooajal esimest korda väljakule jooksnud Vladimir Avilov. Flora poolelt olid resultatiivsed Pavel Fedorenko ning Herol Riiberg.

Kohtumine algas florakatele suurepäraselt, kui juba 4. minutil andis Markus Poom filigraanse läbisöödu Fedorenkole, kes Mihhail Lavrentjeviga silmitsi olles vajutas palli kindlalt värava tagumisse nurka. Mõne minuti pärast murdis Fedorenko äärelt läbi ning andis otsajoone juurest passi Riibergile, kes sai lähedalt löögile, ent väravajoonel seisnud Avilov lõi palli minema ja päästis omad sellega halvimast. Lasnamäe klubi kaptenipaela kandnud keskkaitsja tegi seejärel omade peale kurja häält, mõistmata kuidas vastane niivõrd kergelt löögile sai pääseda. 10. minutil välkus kohtumise ainus kollane kaart, kui külaliste Andrei Grigorjev jäi hätta Sakari Ilmari Tukiaineniga ning tema takistamiseks kiskus ründajat selja tagant särgist.

Külaliste poolelt otsiti ees ei kedagi muud kui Golovljovi ning too triblas oskuslikult, kuniks jõudis trahvikasti, kus Flora väravat valvanud Ingmar Krister Paplavskis napsas palli oma valdusesse, ilma et ründaja üldse löögilegi oleks saanud. Taas näitas head söödutehnikat Poom, leides õigeaegse passiga Tukiaineni. Vladimir Tšvertko mängis viimase kaitsjana üsna vea piiril, kuid ründaja suutis sellest hoolimata löögile saada ning kõige tipuks näitas Lavrentjev head tegutsemist, pareerides ohtliku löögi.

Pisut palsamit hingele sai Infonet 17. minutil, kui neile penalti määrati. Romet Ridamäe oli katmas Roman Sobtšenkot, kes oli sooritamas lööki karistusalas. Mängijate jalad takerdusid ja külalismängija löök ei õnnestunud. Olukorras oli siiski viga ilmne ja mõlema mängija väljakule langemise hetkel kõlas ka vile, mis tähendas viigistamise võimalust Infonetile. Kuigi Paplavskis hüppas vasakule poole ja palli taha asunud Golovljovi löögist lendas pall paremale, põrkus mängukera posti ja sealt edasi veeres mööda otsajoont, kuni enne nurgalippu selle ületas.

21. minutil heastas ründaja oma eksimuse ning tegi tabloole seisuks 1:1. Lavrentjev püüdis Poomi terava nurga alt tehtud löögi, mille järel pani palli kiiresti mängu. Flora kaitse tegutses passiivselt ning Golovljov vajutas halastamatult palli kiirrünnaku lõpetuseks tagumise posti kõrvale. Mäng jätkus endiselt energiliselt ning pooltunni täitumise järel oli külaliste poolelt taas pildis Sobtšenko, kes enesekindla tegutsemisega vastaseid ette võttis ning kõige lõpuks palli posti lõi. Sealt maandus kera edasi Artjom Badjukile, kellele fikseeriti suluseis.

Maksimaalselt minut pärast seda ärevat olukorda pani Flora teistkordselt vastaste võrgu sahisema ning seis oli 2:1. Riiberg liikus palliga trahvikasti poole ning kuigi üks kaaslastest küsis valjuhäälselt palli, otsustas poolkaitsja ise peale lüüa ning veel kuidas! Meeter enne karistusala oli löömiseks ruumi küll ja veel ning nõnda vajutas Riiberg sellise puraka ristnurka, et Lavrentjevil polnud seal midagi teha. Mõne minuti pärast jäi Flora taas veidi hätta Infoneti väravavahi kiire lahtimänguga, mille järel Golovljov ees raamidest mööda lajatas.

Poolaja lõpuminutitel võttis Denis Maksimenko väljakuperemeeste kiirrünnakul Fedorenko maha, kuid vile huvitaval kombel vaikis. Tegu oli selge kollase kaardi momendiga, kuid peakohtunik Juri Frischer antud olukorras viga ei näinud. Lisaks mängijatele oli otsuse üle põhjendatult rahulolematu ka võõrustajate peatreener, kes lisaks peakohtunikult ka esimeselt abikohtunikult aru päris. Viiv enne poolaja lõpetavat vilet oli Floral hea võimalus juba 3:1 ette minna, kui Lavrentjev puterdas tsenderdusest tulnud palli käest ära. Väravavaht oli olukorrast sellega väljas ning palli saanud Riiberg pani löögi teele, ent mänguvahend lendas napilt üle lati. Seejärel kõlas vile ning poolkaitsja emotsioon näitas ehedalt, et sealt pidanuks raudkindlalt ära realiseerima.

Teist poolaega alustasid külalised paremini ja kerge initsiatiiv oli neil. Järjest saadi löögile, kuid seni ei suudetud seda piisavalt hästi teha, et seisu viigistada. Vahepeal kippus tähelepanu mängult kaduma ja omajagu kurja häält sai kuulda peakohtunik, seda oma otsuste tõttu. Flora võttis maha külaliste rünnaku, mille järel Infoneti treener valjuhäälselt ebatsensuurseid sõnu kasutades käskis kohtunikul kaarti näidata. Kaarti taskust aga ei tõusnud ning mõne hetke pärast olid juba omakorda florakate rahulolematud pilgud kohtunikule suunatud. Flora mängija klaaris omade karistusalas palli, mis lendas vastu Infoneti mängijat ja sealt üle otsajoone. Kohtunik näitas Infoneti nurgalööki, mille järel kodumeeskonna osapooled kurja häält tegid ja vilemees koheselt seepeale oma viga tunnistas ja otsuse ära muutis.

Sobtšenko mootor kestis kenasti ning juba mitmendat korda oli ta rünnaku lõpetajaks, kuniks Flora karistusalas kahevõitluse järel kukkus ja seejärel istuli väljakul olles kohtuniku suunal käsi laiutas. Siinkohal tuleb aga tunnistada, et tegu oli tavalise duelliga ning nii pehmet penaltit ei anta. Mäng oli kohati üsna jõuline ning külaliste poolelt näitas head tegutsemist ka Edgar Tur, kes eelnevast kahest kontaktist hoolimata suutis jalul püsida ning kõige lõpetuseks suunas palli väravast pisut mööda, kus Paplavskis valvel oli ning palli oma haardesse napsas.

63. minutil oli ohtlik moment külalistel, kui palli vallanud Golovljovi suunas viskus Flora väravavaht. Kokkupuute järel lendas ründaja pikali ning nüüd oli juba selgelt rohkem penalti hõngu, kui mõni aeg tagasi Sobtšenko olukorras, ent taas vile vaikis. Väljakult kostusid vihased repliigid, samal ajal kui tribüünilt võis kuulda Infoneti poolehoidjate naerupahvakaid ja pilkavaid kommentaare vilemehe suunal. Kolm minutit hiljem jäid külalised hätta atleetliku ja kiire Tukiaineniga, kuid Lavrentjev sekkus ja peatas soome laviini. Pall püsis Flora ründajal, kes tõstis selle kenasti enda selja taha vähem kui minut tagasi vahetusest sekkunud Erik Sorgale, kel oli suurepärane löögi koht. Kodumeeskonna kahjuks oli väravajoonel ees Grigorjev, kes suutis palli teekonna peatada.

Ei möödunud palju aega, kuniks Tukiainen külaliste puurilukuga taas sisuliselt silmitsi oli, kuid Lavrentjev oli tase omaette ning taas pareeris. Küllap kõik teavad kuldset ütlust realiseerimise kohta ning tänagi sai see tõsiasjaks, kui hoopis Infonet resultatiivne oli ja tabloole teistkordselt viigi seadis. Turi sööt läks kodumeeskonna mängijate vahelt õnnega pooleks läbi ning Šalabai vajutas kindamehega silmitsi olles kindlalt palli võrku.

Poolaja lõpp kuulus üsna selgelt külalistele ning 80. minutil asuti kohtumist esmakordselt juhtima. Timur Bulavkini karistuslöögi järgselt olid kaks külalismängijat väravaesisel valmis. Neist suunas esimese puutega palli väravasse omade kapten Avilov – 2:3! Vaid kaks minutit hiljem andis Sobtšenko virtuoosse söödu Golovljovile, kes üks-ühele pääsedes külmavereliselt lõppseisu vormistas. Flora ponnistused lõpus vilja ei kandnu, enam löögile ei saadud ning sellega oli eduseis käest mängitud ja punktilisa jäigi tulemata. Süüdistada pole selles kedagi teist, vaid iseennast, et häid momente ei suudetud realiseerida. Infonet tegi igati soliidse teise poolaja ja võttis kokkuvõttes teenitult kolm punkti.

Flora langes tabelis kolmandale kohale, lubades Infoneti endast ühe punktiga ette. Kuna Levadia alistas Maardu Linnameeskonna, on nüüdsest nemad florakate lähimad jälitajad, jäädes maha kolme punktiga. Järgmises voorus võõrustabki Flora just Maardut ning Infonet omakorda Nõmme Kaljut.

Pealelöögid: 12:18
Neist väravale: 8:6
Neist blokeeritud: 0:3
Postid/latid: 0:2
Nurgalöögid: 4:4
Suluseisud: 0:4