Rauno Annama reportaaž: Flora U21 - Viljandi Tulevik 0:2 – FC Flora -FC Flora

Rauno Annama reportaaž: Flora U21 – Viljandi Tulevik 0:2

Erik Sorga vs Viljandi Tulevik 19. mai 2016

Esiliiga XIII vooru avakohtumises pidasid liiga liidrid maha duelli Lillekülas, kus võõrustajatest FC Flora U21 tunnistas külla tulnud Viljandi tuleviku 0:2 paremust. Väravate autoriteks oli Kristen Kähr ja Indrek Ilves.

Kohtumine sai tormilise alguse, kui 6. mänguminutil Tulevik kohtumist juhtima asus. Pall napsati endale ja vaheltlõike sooritanud mängumees pani pika passi teele Kristen Kähri suunas. Flora kaitsja koperdas ning seetõttu kukkus väljakule, tänu millele pääses Viljandi ründaja vabalt Magnus Karofeldiga silmitsi ja realiseeris külmavereliselt tekkinud momendi – 0:1! Kodumeeskond küll üritas samuti omajagu, ent kuidagi ei suudetud oma mängu käima saada: söödud ei jõudnud pahatihti omadeni ning ohtlikumad momendid tekkisid just külaliste esituses. Indrek Ilves pani trahvikastis keha korralikult vahele ning tulistas palli raamidest mööda. Hiljem leiti taas täpse sööduga Kähr, kes sai jälle Karofeldiga sisuliselt silmitsi olles löögile, kuid seekord oli puurilukk oma ülesannete kõrgusel ning päästis omad ilusa tõrjega  hullemast.

Flora ei suutnud kuidagi Tuleviku väravalukku lahti muukida; küll lõpetas pall küljevõrgus või oli põhjuseks hoopis Karl-Romet Nõmm, kes ei lasknud löökidel läbi minna. 30. minutil Tulevikul vedas, sest ei teenitud esimest hoiatuskaarti pärast seda kui Karel Kübar kiskus Sander Lahti särgist, takistamaks tal rünnakule lülitumast. Paar minutit pärast seda anti kaitseliinist pikk pall paremale äärele, kus pallivõlur mängis floraka üle ning riputas palli kasti, kus Ilves puusalt kena puraka väravasse lõi – 0:2. Lisaks sellele, et juba avapoolajal kahel korral võrku sahistati, väärib igati kiitust ka külaliste tegutsemine kaitses: kaljukindel ja vajadusel tõmmati kokku ning neutraliseeriti väljakuperemeeste üritused juba eos.

Pausilt naastes tekitas teise kolmveerandtunni alguses Henri Järvelaid kiiruse ja tehnilisusega pahandust, kuid florakad ei suutnud siiski löögile pääseda. Teisel pool väljakut tuli Karofeldil tõrjuda pall lähilöögi järel ja omadega kurjustada, et taas nii kergelt vastased löögile pääsesid. Enne täistunni täitumist võttis Romet Ridamäe kiirrünnakule läinud Ilvese keskjoone juures maha ning teenis kohtumise esimese hoiatuskaardi. Poolaja keskel tegi Flora ära kõik oma vahetused, sooviga tuua energilisemate vahetusmängijate abil mängu muutust. Neist enim paistis silma Pavel Fedorenko, keda lühikese aja jooksul mitu korda rapiti. Esiteks noolisid mõlemad koos Algis Roogiga palli, kuid Tuleviku mängija tabas florakat vastu jalga ning sai oma nimele hoopis kollase kaardi.

Enam kõneainet pakkus paari minuti jooksul aga teine olukord, kus taas oli kannatajaks Fedorenko. Tuleviku rünnak jooksis liiva, palliga florakas lidus kiirrünnakule, kus esiteks Ilves teda kahe käega kiskus ning hetk hiljem tõmbas Roog floraka väljakule pikali. Kodumeeskonna ootused olid loomulikult, et Roog oma teise kollase saaks, kuid kuna kaardivääriline viga oli hetk varem Ilvese poolt juba tehtud, teenis kaardi just hoopis tema. Flora proovis  lõpuminutitel pingsalt nagu jaksas, kuid lühikese aja jooksul kasti lähistelt antud tsenderdused läksid liiga pikaks ning seetõttu lasti võimalused kergelt käest. Teisel lisaminutil lennutas Roger Teor palli taas raamide vahele, kuid kuna mängumees oli eelnevalt Flora kaitsja vastu vea teinud, ei loetud väravat ära.

Flora küll valdas palli, kuid paraku ei suudetud oma mängu käima saada ning seetõttu kuulus võit teenitult Viljandi Tulevikule, kes tõusis Esiliigas liidriks, lükates senise liidri Flora U21-e oma selja taha. Järgmisel nädalal sõidab Flora külla Vändra Vaprusele. Viljandi Tulevik võõrustab aga kodus Tartu Santost.