Rauno Annama reportaaž: Flora U21 - Kalju U21 3:2 – FC Flora -FC Flora

Rauno Annama reportaaž: Flora U21 – Kalju U21 3:2

Esiliiga, Flora U21, Kaspar Paur

Esiliiga XI vooru avamängus olid põnevuslahinguks valmis kaks duubelmeeskonda – väljakuperemehed Tallinna FC Flora U21 ning külalised Nõmme Kalju FC U21. Tasavägises ning igati põnevas kohtumises võttis kodumeeskond 3:2 võidu. Värava sai Flora poolelt kirja Silver Grauberg, Sakari Ilmari Tukiainen ning Sander Laht. Lisaks eksis soomlane lõpuminutitel penaltil. Kalju poolelt said jala valgeks Sören Kaldma ja Peeter Klein.

Polnud mängust kolme minutitki möödunud, kui pall juba Kalju väravas oma teekonna lõpetas. Henri Järvelaid andis vasakult äärelt söödu Silver Graubergile ning kuigi Kalju pallivõlur oli võõrustajate mängija maha maganud, suutis talle siiski järgi jõuda. Sellest hoolimata virutas florakas kasti äärest paraja mammu värava tagumisse nurka, jättes Siim-Sten Palmi võimetuks. Flora jätkas ohtlikult ning vaatamata mitmele heale võimalusele, ei suudetud eduseisu kuidagi duubeldada. Suurt kiitust väärib siin kindlasti Palm, kes 11. minutil lühikese ajaga kaks hiilgavat tõrjet sooritas. Esiteks pareeris Tukiaineni käärlöögist palli posti juurest korneriks. Sealt anti pall kasti, kus lähedalt saadi peaga löögile, ent taas oli puurilukk oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus.

Kuigi see pole kellelegi üllatuseks, valmistas külaliste Vlasiy Sinyavskiy taas oma tehnilisusega probleeme, ent Kalju meeskonna esimene pealelöök tuli alles 17. minutil, millest suudeti mänguseis viigistada. Aut mängiti lahti, palli saanud Kaldma triblas mitmest florakast mööda ning vajutas kaugelt palli taha nurka. Magnus Karofeld mänguvahendini ei küündinud ning sedasi oli seisuks saanud 1:1. Viis minutit hiljem tõsteti pall Kleinile üks-ühele, kuid Karofeld tegi tõrje. Pall siiski põrkus värava poole, aga Nikita Reintal oli võtnud õige positsiooni ning klaaris palli enne väravajoont. Ei möödunud palju aega, kui Sinyavskiy tegi vasakul kahele kodumeeskonna mängijale uut ja vana ning pani madala palli väravaesisele, kus omade kahjuks ei olnud kaaslased selleks valmis.

Enne pooltunni täitumist tõsteti Flora rünnakul pall kasti, kus pall pikendati edasi Tukiainenile, kes sai heast kohast löögi sooritada. Mängumees üritas kera Palmist üle tõsta, kuid väravavaht sai siiski näpud vahele ning suuresti tänu sellele lendas pall põiklatist üle otsajoone. Poolaja viimasel minutil asusid kohtumist juhtima juba külalised. Meeskonnakaaslase söödule sai jala vahele Randy Padar. Tänu sellele puutele, lendas pall Kleinile, kes tegi kiirusega Flora keskkaitsjale ära ning kõmmutas palli tagumisse nurka.

Pausilt tulles oli Flora väljakupoolel paar märkimisväärset juhtumit. Kohtumise esimese hoiatuskaardi teenis Reintal, kui võttis äärel Kleini maha. Veidi hiljem anti kehvemapoolne tagasisööt ning Karofeld oli sunnitud raamidest välja tulema, et ärev olukord neutraliseerida. 57. minutil võinuks juba seis 1:3 olla, kuid Kalju jättis hiilgava võimaluse kasutamata. Sinyavskiy tegi suurepärase eeltöö, täpse söödu järel oli Klein Karofeldiga silmitsi, kuid sooritatud löögi järel veeres pall napilt tagumisest postist mööda.

62. minutil viigistasid võõrustajad mänguseisu ilusa kombinatsiooniga. Keskelt anti pass vasakule äärele, Brent Lepistu lasi pallil läbi minna. Järvelaid võttis kiiruse üles ja tõstis palli kasti, kus Tukiainen rammis peaga selle raamide vahele. Kolm minutit hiljem suudeti vaatamata külalismängija poolt tehtud veale, rünnakut jätkata ja kõige lõpuks oli taas pildis Tukiainen, kes vajutas puusalt üle. Seejärel suundus kohtunik eelnevas olukorras vea teinud Kermo Pihelgase juurde ja näitas talle kollast kaarti. Vaid kaks minutit hiljem olid vastased taas hädas Järvelaiu kiirusega ning mängumees kukutati äärel, mille järel nägi enda ees kollast kaarti ka Hendrik Keltman.

Vahetusest sekkunud Sander Laht sooritas 68. minutil ohtliku löögi. Pall lendas mängijatest läbi ja oli suundumas posti kõrvale, kuid Palm tegi taaskordse fantastilise tõrje ning päästis omad halvimast. Viis minutit hiljem võttis Laht vastase ette, too kukkus pikali ning florakas vajutas moment hiljem vihase kuuli puurilukule püüdmatult taha nurka – 3:2! 76. minutil vastasid külalised ohtlikult, kui Arthur Vladõtšenko tõstis palli Kleinile jooksu peale. Flora jäi taas kaitses veidi magama ning Kalju pallivõlur lõi heast kohast ülinapilt mööda.

81. minutil oli Kalju lähedal vähemusse jäämisele, kui Keltman võttis värava suunas lidunud Kaspar Pauri enne trahvikasti maha. Kohtunik otsustas teist kollast mängijale mitte näidata ning seetõttu külalistel vedas. 88. minutil anti pikk pall kasti, kus Henrik Kummer hoidis selgelt Lahti kätega kinni. Florakas kukkus väljakule ning vile kõlamise järgselt määras kohtunik penalti ning näitas patustajale hoiatuskaarti. Palli taha asunud Tukiainen lõi aga palli täiesti üle ning säilitas sellega veel kõik võimalused Kaljule lõpuminutiteks. Külaliste ainus märkimisväärne moment oli keskkaitses tegutsenud Kristen Viikmäe pika passi järel, kui Klein ei suutnud heast kohast end löögile mängida.

Floral on nüüd tänu võidule sama palju punkte nagu liidril Infonetil. Kalju jätkab tabeli eelviimasel kohal, neist maha jääb vaid punkti kaugusel olev Kohtla-Järve. Silmas tuleb pidada seda, et tegu oli vooru esimese kohtumisega, ülejäänud meeskondadel on alles kohtumised ees, seega kohtade muutusi võib veel juba sel nädalavahetusel ette tulla. Järgmisel nädalal sõidab Flora külla just Kohtla-Järvele ning Kalju omakorda Tartu Santosele.

Pealelöögid: 19:8
Neist väravale: 9:4
Postid/latid: 1:0
Nurgalöögid: 11:4
Suluseisud: 2:1
Vead: 12:14