Rauno Annama mängureportaaž: Flora - Maardu – FC Flora -FC Flora

Rauno Annama mängureportaaž: Flora – Maardu

FC Flora U21 meeskond 2016 hooajal

Avavoorus võidud noppinud Tallinna FC Flora U21 ja Maardu Linnameeskond olid vastamisi juba teisel mängunädalal. Mõlemapoolne energiline algus lubas oodata põnevat kohtumist. Florakad survestasid maardukaid kõrgelt, kuid sellest hoolimata suudeti läbi ääre käik kiirrünnakule leida, puurivaht Magnus Karofeldi aga ei suudetud üle mängida. Kiita tuleb ka külaliste kindameest, sest Ilja Kassjantšuk oli teisel korrusel võõrustajatest üle ning ühel korral lõi otsustavalt tsenderdusest tulnud palli trahvikastist minema.

16. minutil suutis kodumeeskond ühel rünnakul kahel korral suluseisu vältida ning pall jõudis Hannes Anierile, kes pommlöögist mänguvahendi raamide vahele kõmmutas. Üksikud minutid hiljem näitas kodumeeskond, kuivõrd lihtsalt mängitakse seda imelist mängu ning millise kergusega skooritakse, kui Sander Laht kiirrünnakul tõstis palli vastu liikunud puurilukust üle väravasse. Mõned minutid hiljem teenis kohtumise esimese kollase kaardi kodumeeskonna keskkaitsja Nikita Reintal.

Maardu löögid suurt ohtu Flora väravale ei kujutanud, samal ajal kui võõrustajad eduseisu veelgi suurendasid. Paras mammu anti külaliste kaitsjate vahelt läbi Anierile üks-ühele, kus pallivõlur külmavereliselt võrgu taaskord sahisema pani. Jevgeni Gurtšioglujants sai soodsalt positsioonilt võimaluse, kuid teele pandud löök jäi nõrgemapoolseks ja seetõttu Karofeldile probleeme ei valmistanud. Kümme minutit enne poolaja lõppu tiris Anier kiirrünnakule asunud Gurtšioglujantsi siruli ning teenis sellega hoiatuskaardi.

Väljakuperemehed tegid kiire ja nauditava söödumänguga külalistele parajat karusselli, kuid avapoolajal rohkem skoorida ei suudetud. 37. minutil andis Ilja Zelentsov hea läbisöödu Šahrijar Abdullajevile, kes põrutas palli heast kohast posti ning kõige tipuks fikseeriti antud momendist suluseis. Minut hiljem üritas Karofeld kandikul vastastele väravat kinkida, kui söötis palli täpselt Vadim Šalabaile, kel jäi üle vaid mängukera väravavahist üle tõsta. Mängumees sooritaski löögi, kuid omade kahjuks mitte piisavalt kõrge kaarega ja pall oli moment hiljem puuriluku käte vahel. Kassjantšuk näitas lõpuminutitel taset, pareerides paar Anieri ohtlikku lööki ning seejärel suunduti lühikesele pausile.

Teise kolmveerandtunni avaminutitel näidati mõlemalt poolt heade šansside luhtamist. Anier kõmmutas palli posti ning teisel pool sai Vitali Gussev kahelt-kolmelt meetrilt löögile, ent Karofeld oli tasemel ning ei lubanud veel külalistele avaväravat. 54. minutil andis Andrei Russak lohaka söödu, mille napsas vahelt Anier. Healt kohalt söödeti veelgi paremal kohale, kus oli valmis Laht. Värav tundus justkui kindel olevat, kuid väravajoonel seisnud Klimentii Boldõrev klaaris palli. 66. minutil niitis Abdullajev äärel kiirrünnakule lülitunud Hans Joosep Tammeriku maha ning sai selle eest kollase kaardi.

Teenitud trahvilöögi järel anti paremalt äärelt pass kasti, sealt lühike sööt vahetusmängijale Erik Sorgale, kes pommi võrku lõi – 4:0! Paar minutit hiljem lendas Boldõrev olukorda napilt hiljaks jäänuna jalad ees sisse Romet Ridamäele ning ka tema nägi enda ees hoiatuskaarti. Sorga võttis taas julgelt asja enda peale ning suutis puuriluku üle mängida ja suunas palli Anierile. Taas oli maardukate päästjaks Boldõrev, kes end palli trajektoorile ette suutis ajada, päästes omad sellega veelgi suuremast kaotussiesust.

75. minutil oli algatajaks ja lõpetajaks aga omade kapten Tõnu Paavo, kes lajatas mängukera ristlatti. Möödusid üksikud minutid ning külalised teenisid trahvikasti joone juurest karistuslöögi. Anton Aristov vajutas palli otse väravasse ning lõpuks olid ka külalised jala valgeks saanud. Maardukad ei jätnud jonni ja Vadim Aksjonovi terava löögi järel vaadati pealt, kuidas pall napilt-napilt tagumisest postist mööda veeres.

90. minutil suunas karistuslöögi järel Ilja Zelentsov palli peaga väravasse ning sellega oli resultaadiks tehtud veidigi viisakam 4:2. Sorga ettevõtmisel mängiti viimasel lisaminutil kaaslane löögile, kuid kuna Aleksei Zelentsovi käsi jäi palli ja värava vahele, oli otsus selge – punane kaart külalismängijale ja penalti võõrustajatele. Anier virutas palli vasakule poole väravasse, samal ajal kui Kassjantšuk teisele poole viskus ning koheselt kõlas ka lõpuvile, mis tähendas, et 5:2 Flora võit oli tõsiasi.

Täiseduga jätkavad kahe vooru järel lisaks Florale ka Tallinna FC Levadia U21 ning Viljandi Tulevik. Järgmisel nädalal võõrustab Maardu koduväljakul Vändra Vaprust ning Flora sõidab Tartusse külla Santosele. Vändra ega ka Tartu pole veel punktiarvet avanud.

Tallinna FC Flora U21 5 – 2 Maardu Linnameeskond
16., 25., 90+2. Hannes Anier, 19. Sander Laht, 67. Erik Sorga – 77. Anton Aristov, 89. Ilja Zelentsov

Hoiatused: 22. Nikita Reintal, 34. Hannes Anier, 63. Šahrijar Abdullajev, 69. Klimenti Boldõrev
Eemaldamine: 90+2. Aleksei Zelentsov