Rauno Annama mängureportaaž: Flora U21 - Infonet II – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Rauno Annama mängureportaaž: Flora U21 – Infonet II

Randin Rande

Eelmise hooaja viimases voorus kohtusid Sportland Arenal Flora ja Infoneti duublid pingelises duellis. Eile, 2016. aasta Esiliiga avavooru üheks kohtumiseks oli just nimelt nende samade meeskondade vaheline heitlus ning sedagi samal väljakul. Muutusi ja liikumisi on omajagu toimunud mõlemas leeris, kuid siililegi oli selge, et tegu saab olema põneva mänguga.

Mängijatel ega ka pealtvaatajatel ei tulnud kaua oodata, sest juba 7. minutil sahises väravavõrk ning skoor oli avatud. Kodumeeskond lükkas kenasti palli ning Herol Riiberg otsis läbimõeldud passiga Kaspar Pauri. Infoneti kaitsja sai pallile küll jala vahele, kuid sellest oli olukorra päästmiseks vähe, sest mänguvahend oli moment hiljem ikkagi Pauri jalal, kes Maksim Zelentsoviga silmitsi olles virutas palli tagumise posti kõrvale – 1:0! Külalised näitasid seepeale, et ka nemad pole papist tegijad. Artjom Badjuk suunas palli Vladimir Voskoboinikovile, kes võttis kera rinnaga maha, lidus trahvikasti ning lajatas palli eesposti kõrvale – väljakuperemeeste väravavahti Richard Alandit sellega üllatada ei suudetud ning pall maandus puuriluku käte vahel.

10. minutil said taas florakad hõisata, kui õigeaegse sööduga mängis Riiberg üks-ühele Randin Rande, kes uhkes üksinduses olles võimalust kasutamata ei jätnud ning eduseisu duubeldas. 13. minutil terendas ees seis 3:0, kuid rohe-valgete kahjuks nõnda ei läinud. Paur leidis otsajoone juurest pika passiga Riibergi, kelle löögist veeres pall siiski tagumisest postist mööda. Külaliste poolelt paistis aktiivse tegutsemisega silma Roman Sobtšenko, kes eelmistel aastatel kandis palliväljakutel just Flora särki. Kohtumise ainus hoiatuskaart välkus 19. minutil Infoneti keskkaitsjale Evgeny Spiridonovile, kes äärel jalad ees Paurile sisse lendas.

Üksikud minutid hiljem kombineerisid omavahel Voskoboinikov ja Juri Jevdokimov, kellest teine tegi kiirema liigutuse, mängides sellega vastase üle ning lüües tugevast löögist palli Alandile püüdmatult raamide vahele – 2:1! Poolaja teisel poolel midagi üleliia märkimisväärset ei toimunud. Pigem oli skoorimisele lähemal külalised, nende kõige ohtlikum moment lõppes Jevdokimovi pealöögiga, mis napilt latist üle lendas.

Teisel kolmveerandtunni alguses sahises Infoneti väravavõrk kolmandat korda, seekord taas läbi Pauri jala, kuid seda ei loetud eelnevas olukorras fikseeritud suluseisu tõttu. Lühikese aja jooksul kogunes võõrustajatele suluseise üpris palju, nii et lõpus ei pannud see enam kedagi ahhetama, vaid suisa muigama. 69. minutil näidati taas ilusat söödumängu rohe-valgete poolt. Riiberg leidis Samuel Vardi, kes omakorda söötis mängukera edasi Randele, kes heast kohast vajutas palli tagumisse posti.

Tähelepanuväärne moment tekkis Flora vahetusmängijal Erik Sorgal, kel kohe esimesel hetkel lidus Infoneti värava poole ning pidas ainsa kaitsja, Denis Kotoviga, maha jõulise võitluse. Florakas kukkus karistusalas ning kuigi nii mõnigi vaatas kohtuniku suunas, siis vile vaikis ning mäng läks edasi. Külalisi hoidis veel mängus Zelentsov, kes hiilgava tõrjega neutraliseeris ohtliku momendi. 81. minutil oli Voskoboinikovi jalast pall väravas, kuid värav jäi taas lugemata  eelnevalt fikseeritud suluseisu tõttu.

90. minutil oli Voskoboinikov uues aktsioonis, keerates vastasest mööda ning sooritades kasti äärest löögi. Aland aga oli oma ülesannete kõrgusel ning püüdis. Kolmas lisaminut oli kohe täis tiksumas, kui Sorga pääses kiirrünnakul terava nurga alt puurilukuga vastakuti olles löögile. Pall maandus siiski küljevõrgus ning koheselt kõlas ka kohtuniku poolt lõpuvile, mis tähendas võõrustajatele magusat võitu.

Nädala pärast ootab Flora U21 võistkonda ees taas kodumäng ning selgi korral mitte kergemate killast, sest külla tuleb Maardu Linnameeskond, kes võttis avavoorus kodus kindla 3:0 võidu Tartu Santose vastu. Infoneti duubel võtab oma esimeses kodumängus Lasnamäel vastu omakorda Vändra Vaprust, kes jäi Tallinna Kalevile pealinnas kuivalt 0:2 alla.

Pealelöögid: 11:11
Neist väravale: 5:4
Nurgalöögid: 5:4
Suluseisud: 8:5
Vead: 11:11