FC Flora kaotas eduseisust Stockholmi AIK-le – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora kaotas eduseisust Stockholmi AIK-le

Rauno Alliku / Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

FC Flora lõpetas 2013. aasta uues sisehallis, jäädes väravaterohkes mängus 3:4 alla Stockholmi AIK-le. Halli ametliku avavärava lõi Rauno Alliku.

11-kordne Rootsi meister oli suurema osa põhitegijatest koju jätnud ning vähemalt algus oli Flora jaoks paljulubav. Rauno Alliku viis võõrustajad juba 4. minutil Markus Jürgensoni eeltöö järel juhtima ning Rauno Sappinenil oli paaril korral suurepärane võimalus eduseisu kasvatada.

Vastased said peagi avaminutite kohmetusest üle ning 14. minutil seadis Edward Owusu lähilöök jalule viigi. Flora särgis oli taaskord platsil Zakaria Beglarišvili ning grusiini kaval kannasööt vabastas 21. minutil Alliku. Seekord oli vastaste puurilukk Stamatopoulos aga tasemel ning tõrjus palli korneriks.

Pooltunni järel oli Floral AIK nurgalöögi järel kuhjaga õnne, sest pall käis mõnekümne sekundi sees kahel korral väravapostis. 34. minutil realiseerisid AIK mängijad osavalt standardolukorra, kui vasakult äärelt antud karistuslöögi koksas peaga väravasse klubis testimisel olev soomlane Eero Markkanen.

Vaheajale läks AIK juba kaheväravalises eduseisus, sest kuigi Stanislav Pedõk võttis 45. minutil Christian Kouakou 1-1 olukorra ära, oli sama mees lisaminutil uuesti aktsioonis ning lõi 3:1.

Teiseks poolajaks tõi Norbert Hurt Sappineni, Frolovi ja Šleini asemel platsile Riibergi, Luigendi ja Lepistu. Beglarišvili liikus 10 kohalt madalamale ning Luigend asus tegutsema ründeliini seljataga. Peagi sekkusid Alliku ja Prosa asemel ka Kase ja Suma.

Esimest tõsist olukorda pidi mõnesajapealine publik, mida ühes ääres vedasid häälekalt Flora ja teises ääres AIK fännid, ootama 73. minutini, mil Pedõk tõrjus efektselt Owusu pealöögi. 76. minutil vähendas Flora aga vahetusmeeste toel vahe minimaalseks.

Riiberg võitis keskväljal palli, söötis vasakul äärel edasi tunginud Luigendile, kelle täpne tsenderdus leidis üles Kase. Hooaja keskel vahepeal duublisse langenud endine Tallinna Kalevi mängija on hooaja lõpus läinud heasse hoogu ning tema külmavereline lõpplahendus andis 2:3 väravaga Florale uut lootust.

Kahjuks tuli 79. minutil tagasilöök, kui Nabil Bahoui keerutas trahvikasti vasakust nurgast Pedõki jaoks ootamatult 2:4. Flora ei andnud veel alla ning surus viimased kümmekond minutit päris korralikult.

89. minutil leidis Sander Posti lahtivise üles Kase, kes lõi oma teise värava. Kus küll nägi ETV reporter selles olukorras rootslaste omaväravat, jääb vist saladuseks. Üleminutid paraku lisa enam ei toonud, sest AIK teenis kaks nurgalööki ning aeg tiksus täis.

Flora mängijad lähevad nüüd puhkusele, et juba detsembris alustada ettevalmistust uueks hooajaks. Algab see veebruari lõpus Superkarika mänguga FC Levadia vastu. Märtsi esimestel päevadel startiva Premium liiga esimeseks vastaseks on Flora jaoks võõrsil Jõhvi Lokomotiv.

Sõprusmäng 24. novembril kell 13.00 EJL-i jalgpallihallis
TALLINNA FC FLORA – AIK STOCKHOLM  3:4 (1:3) LÕPPSEIS

Väravad: 4. Rauno Alliku, 76., 89. Martin Kase – 14. Edward Owusu, 34. Eero Markkanen, 45.+1. Christian Kouakou, 79. Nabil Bahoui
Hoiatused: –

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk, 4-Kevin Aloe (72. 5-Janar Õunap), 6-Karol Mets, 32-Sander Post, 16-Markus Jürgenson, 23-German Šlein (46. 10-Brent Lepistu), 25-Andre Frolov (46. 73-Karl-Eerik Luigend), 7-Zakaria Beglarišvili (72. 13-Reio Laabus), 11-Rauno Sappinen (46. 19-Herol Riiberg), 99-Albert Prosa (68. 17-Lamil Suma), 9-Rauno Alliku (61. 14-Martin Kase).
Varus: 12-Hendrik Vainu, 5-Janar Õunap, 13-Reio Laabus, 10-Brent Lepistu, 73-Karl-Eerik Luigend, 19-Herol Riiberg, 14-Martin Kase, 17-Lamil Suma.

AIK: 13-Kyriakos Stamatopoulos (46. 35-Patrik Carlgren), 2-Niklas Backman, 7-Eero Markkanen (87. 24-William Sheriff), 11-Nabil Bahoui, 12-Christian Kouakou (75. 22-Filip Bergkvist), 16-Martin Lorentzson (80. 19-Christos Gravius), 17-Ebenezer Ofori, 18-Noah Sonko Sundberg, 23-Edward Owusu, 25-Sam Lundholm, 29-Anton Salétros (75. 14-Elias Löfberg).
Varus: 35-Patrik Carlgren, 14-Elias Löfberg, 19-Christos Gravius, 22-Filip Bergkvist, 24-William