Flora alistas A. Le Coq Arenal Transi 1:0 – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora alistas A. Le Coq Arenal Transi 1:0

IMG_7810

FC Flora lõpetas Premium liigas kolmemänguliseks veninud võidupõua ning alistas Taavi Rähni väravast A.Le Coq Arena aasta avamängus Narva Transi 1:0.

Flora ridades oli võrreldes Levadia 1:1 viigimänguga algkoosseisus neli muudatust. Seni kõik kuus mängu Flora väravat kaitsnud Mait Toomi asemel alustas Stanislav Prins.

Kaitseliinis oli Nikita Baranovi asemel tagasi Kevin Aloe ja nii liikus Markus Jürgenson tagasi paremale äärele. Keskel said seitsmendad täismängud kirja Taavi Rähn ja Karol Mets.

Keskväljal alustas Karl-Eerik Luigendi asemel Brent Lepistu, oma kohad säilitasid Zakaria Beglarišvili ja Andre Frolov. Paremal äärel sai hooaja esimese stardi kirja Rauno Sappinen, teed tegi Rauno Alliku. Tipus jätkas Albert Prosa ja vasakul äärel Irakli Logua. Mängust jäi eemale kapten Sander Post, kes ravib kerget jalavigastust.

Mõnusas jalgpalliilmas toimunud kohtumist alustas aktiivsemalt Flora, teenides teisel minutil nurgalöögi, kuid Lepistu poolt antud pall läks liiga kaugele. Narva surve oli üsna kõrge ning kodumeeskonnal väga ehitada ei lastud.

Kulus 14. minutini, kui Frolov andis ligi 40 meetrilt karistuslöögi kasti, mille värava esisele suunas Rähn, kuid kahjuks kedagi meie omadest jaol ei olnud.

Narva esimene nurgalöök 17. minutil külvas Flora trahvikastis ajutist segadust, kuid lõppes Lepistu ja Venemaa ründaja Eliseenoki peade kokkupõrkega, mille järel läks aega tohterdamise peale.

25. minutil oli oht juba suurem, kui Logua kollase kaardi järel tuli trahvillöök kasti, Prins tõrjus palli, kuid see jäi karistusala keskele. Õnneks oli väravavahi tegutsemine kiirem kui Transi meeste reaktsioon. Flora nõelas kohe vastu, kuid Lepmets vastaste väravas sai Beglarišvili kauglöögi raskustega, aga siiski kätte.

28. minutil kaotasid narvakad palli, mõne sekundi pärast oli see tänu Sappineni edenemisele paremal äärel juba Transi kastis, kuid Jürgensoni ja Prosa lahendus ei olnud kiita.

33. minutil lendas meetrijagu üle Flora värava Tambergi pealöök. Viis minutit hiljem oli senise mängu parim väravavõimalus, kui Frolovi nurgalöögi järel tabas Jürgensoni pealöök posti. Kuna Lepmets sai käe vahele, tuli teinegi nurgalöök, mis paraku lõppes Tambergi ja Metsa kokkupõrke ja Flora keskkaitsja ninavigastusega. Baranov oli juba valmis mängu sekkuma, kuid Mets suutis vigastuse kiuste mängu jätkata.

Karol Mets

40. minutil näitas vasakul äärel end Logua, kuid venelase löök keris värava suuna asemel valele poole ning ühtegi teist florakat palli teele ei jäänud.

Flora surve aina kasvas. Viies ja kuues nurgalöök Lepistu poolt said Transi poolt ikkagi klaaritud. 44. minutil tõmbas Andrejev kollase kaardi vääriliselt maha Jürgensoni ja seda paar meetrit trahvikastist. Zaka keerutas terava löögi kahjuks müüri.

Räsitud Mets tuli üllatuslikult siiski teisel poolajal platsile. Esimese teravuse lõi vasakul Logua, kelle madala söödu suutis Lepmets jalaga tõrjuda.

53. minutil asendas Sappineni Alliku ja minuti pärast avas Flora skoori. Beglarišvili andis paremalt äärelt vasaku jalaga kõrge palli trahvikasti, Rähn suutis peavõitluses Lepmetsa kindaid ennetada ning pall maandus kaarega Transi väravavõrgus!

Narva kosus kiiresti ning 56. minutil virutas Plotnikov Jürgensoni jalgade vahelt madala tugeva löögi, kuid õnneks otse Prinsi kätte. Mõned minutid hiljem ei saanud Eliseenok kastis napilt löögile. Peagi asendas Loguat Maksim Gussev.

64. minutil suutis lätlane Mišins Flora kaitsest kiirem olla, lööginurk jäi õnneks liiga teravaks, kuid posti raksatas tugev pomm sellegipoolest. Prins kattis nurga hästi ära ja Flora pääses ehmatusega. Nurgalöögist tõusis kõige kõrgemale Irie pea ning Prinsi hiilgav reaktsioonitõrje jättis skoori muutumatuks.

Narva surus veel mõnda aega, kuid külaliste ramm hakkas raugema ning Floral tekkis aina rohkem vastuvõimalusi. 71. minutil oli rohevalgetel kaks head šanssi. Esmalt põrkus Gussevi tsenderduse järel Premium liiga parima väravaküti Prosa pealöök postist tagasi ja jätkuolukorras lendas Lepistu löök üle lati. Minut edasi mängis Zaka Prosa sisuliselt 1:1 vabaks, kuid Prosa tegi kohe pealetulistamise asemel ühe liigse puute ning Lepmets oli õigeaegselt vastas.

Flora viimaseks vahetuseks oli 85. minutil Frolovi asendamine Luigendiga. Kohe paarkümmend sekundit hiljem oli Prosal kaks võimalust mängu saatus otsustada, kuid esmalt oli ees Lepmets ja seejärel Tamberg.

Narva viimased jõupingutused olid ohtlikud. Esmalt jäi Mets ette Škinjovi lähilöögile. Kaks Transi nurgalööki löödi meie meeste poolt klaariks. Pinge oli õhus ning pea kõik punasärgid olid standardolukordade ajal Flora kastis. Kohtuniku kaart välkus veel kahel korral – esmalt eksis Prosa ja seejärel võttis Flora kiirrünnaku maha Lvov.

FC Flora fännid

Esimesel lisaminutil oli Floral 3-2 rünnak, Prosa otsustas peale tulistada, aga löök vuhises raamist mööda ning paremal pool vaba olnud Alliku laiutas käsi. Fännid laulsid lallalallalallallaa, hei hoo hei hoo, Floraaa ning kohtuniku vabastav lõpuvile tähistas Florale edukat algust suurel areenil. Kolm punkti pärast kaht viiki ja kaotust kulusid marjaks ära ning tõstsid FC Flora Sillamäe järel teisele kohale.

19. aprillil on Flora võõrsil vastamisi Tallinna Kaleviga, kahe nädala pärast võõrustatakse aga laupäeval Sillamäe Kalevit.