Premium liiga sümboolses koosseisus kolm florakat! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Premium liiga sümboolses koosseisus kolm florakat!

Novembri lõpus sai läbi järjekordne Soccernet.ee hooaja parimate hääletus, mille tulemused nüüdseks ka selgunud on. Premium liiga hooaja sümboolsesse koosseisu valiti Gert Kams, Madis Vihmann ja Zakaria Beglarishvili.

Soccernet.ee portaalis 11.-25. novembrini kestnud suure rahvahääletuse tulemused avalikustati möödunud reedel, kui selgusid nii aasta sümboolne koosseis kui erinevate kategooriate võitjad. Siiski on veel üks kategooria, mille võitja kuulutatakse välja alles 9. detsembril Estonia kontserdisaali laval – Premium liiga hooaja parim mängija ehk fännide lemmik.

Premium liiga unistuste võistkonda ehk sümboolsesse koosseisu hääletasid Eesti jalgpallifännid tänavu kolm florakat. Sarnaselt eelmisele aastale usaldati kaitseliini turvama FC Flora ja Eesti koondise keskkaitsja Madis Vihmann. Tema kõrvale äärekaitsesse hääletati meie kapten Gert Kams, kes viimati sümboolses koosseisus 2016. aastal oli. Meie kaitsespetsialistide kõrval teenis fännide toetuse mõistagi ka poolkaitsja Zakaria Beglarishvili, kelle kontole hooajaga müstilised 30 väravat ja 24 väravasöötu kogunesid. Zaka oli ühtlasi poolkaitsjate hulgas enim hääli teeninud mängija. Unistuste võistkonna varukoosseisu koha teenisid ära poolkaitsja Rauno Alliku ning poolest hooajast Tartu JK Tammekas laenul viibinud meie mängumees Henri Järvelaid.

Parima noormängija ehk 2000. ja hiljem sündinud noormeeste arvestuses võidutses Premium liigas 15 mänguga 10 väravat löönud ja 3 väravasöötu andnud Mark Anders Lepik, kellele järgnesid Lepiku U19 koondisekaaslased Mihkel Järviste Tartu Tammekast ning Kristofer Piht Paide Linnameeskonnast.

Parima vanameistri ehk 1985. ja varem sündinud mängija kategoorias jäi Dmitri Kruglovi järel teisele kohale Gert Kams. Kaitsjatele järgnes Nõmme Kalju kogenud puurilukk Pavel Londak.

Enim arenenud mängija kategoorias jäi tänavu nii klubis kui U21 koondises põhitegijaks kerkinud Markus Poom jagama 1.-2. kohta, kogudes võrdselt hääli Tammeka väravamasina Tristan Koskoriga. Kolmandale kohale platseerus eelpoolgi nimetatud Henri Järvelaid.

Aasta ebaõnnesõduriks tunnistati hooaja alguses raskelt põlve vigastanud ja operatsioonil käinud Martin Miller, kelle arvele kogunes tänavu Premium liigas viie mänguga kaks väravat ja kolm väravasöötu. Kõikide rõõmustuseks saab aga öelda, et Martini taastusravi on kulgenud väga edukalt ning ta on saanud juba mitu kuud korralikult meeskonnaga trenni teha, et uuel hooajal veelgi tugevamana tagasi väljakul olla!

Parimate üleminekute kategoorias toodi Dante Leverocki Transiga liitumise ja Marko Brtani Nõmme Kaljuga liitumise järel kolmandana välja ka Henri Järvelaidi FC Florast Tartu Tammekasse laenule siirdumine. Järvelaidist kujunes kiiresti Tammeka üks võtmemängijaid ning ta sai 17 mänguga kirja 2 väravat ja 7 väravasöötu.

Lisaks individuaalsetele kategooriatele valiti parimaid ka muudes kategooriates. Nii said Flora fännid ja publik rahvahääletuse järgi parima publiku/fännide kategoorias kolmanda koha, jäädes alla Nõmme Kaljule ja Tartu Tammekale. Olgu aga öeldud, et publiku külastatavuse poolest olime tänavu teistest ülekaalukalt paremad – meie mänge vaatas keskmiselt 559 inimest, järgnesid Tammeka 444 inimesega ja Kalju 404 inimesega.

Aasta parima mängu kategoorias hõivasime endale aga lausa kolm esimest kohta, mis näitavad, et põnevust suurtes derbides jagub kuhjaga. Kõige põnevamaks pidasid fännid 2. mail toimunud FC Flora ja Nõmme Kalju vahelist mängu, mis lõppes 3:3 viigiga. Tulime selles mängus kahel korral kaotusseisust välja, läksime Madis Vihmanni 85. minuti väravast ka 3:2 juhtima, ent ometigi suutis Kalju Trevor Elhi 90+4′ väravast mängu viigistada.

Vaata mängu kokkuvõtet!

Teisena oli välja toodud täpselt kolm nädalat hiljem sealsamas A. Le Coq Arenal toimunud linnaderbi FCI Levadiaga. Seegi kord jäime kaotusseisu, viigistasime esimese poolaja lõpus Rauno Alliku väravast ning läksime Gert Kamsi imelisest karistuslöögist 90+1′ 2:1 juhtima. Ometigi ei jäänud see mängu viimaseks väravaks ning taaskord andsime viimasel sekundil oma võidu käest, kui Igor Dudarev palli koos lõpuvilega võrku saatis.

Ka hooaja neljas omavaheline mäng Kaljuga valiti üheks põnevaimaks. 7. oktoobril oli meil võimalus koduväljakul kevadine viik võiduks pöörata ning magus revanš võtta. Mäng algas roosiliselt, kui Mark Anders Lepik florakad juba 9. minutil juhtima viis. Paarkümment minutit hiljem oli tablool taas viigiseis, kui Liliu hirmsa pommi Karofeldi selja taha ristnurka saatis. Vaid kaks minutit hiljem viis aga alles suvel Kaljust Florasse tulnud Henrik Pürg meid taas juhtima, millele seegi kord oli Kaljul kohe järgmisel rünnakul vastus võtta Rimo Hundi värava näol. Neli väravat 35 minutiga ja rohkem väravaid publik ei näinud ning 2:2 viik jättis tabeliseisu muutumatuks.

Selline see jalgpalliaasta meie jaoks oli – väga palju rõõmu, positiivseid emotsioone, õnnestumisi ja meeldejäävaid võite, kuid ka kibedaid kaotusi ja käest antud võite. Uus aasta toob uued võimalused, uued esilekerkijad, särajad, põnevuslahingud ning meistrid. Kohtumiseni hooajal 2019!