Põnevusmängus Levadiaga jäid väravad löömata – FC Flora -FC Flora

Põnevusmängus Levadiaga jäid väravad löömata

_GA_8827

Reporter: Rauno Annama

Premium liiga 13. vooru intrigeerivaim duell oli just A. Le Coqil algamas, kus derby´t alustasid FC Flora, kes võõrustas külla sõitnud FC Levadiat. Sellistes duellides on intriigi ja vaatemängulisust olnud alati omajagu ja seda lootsid näha ka staadionile tee leidnud pealtvaatajad, keda esialgsete andmete puhul oli igati soliidselt: 1670.

Flora read olid natuke ideaalsest hõredamad – kaitseliinist olid puudu nii meniskioperatsioonil käinud Markus Jürgenson kui jalavigastusest taastuv Kevin Aloe, lisaks jäid mängust vigastuste tõttu eemale ka keskväljamees Brent Lepistu ja tänavu enamikes mängudes Flora puuri valvanud Mait Toom.

Kodumeeskond tekitas esimestel minutitel teravust, kui pall trahvikasti anti, ent Zakaria Beglarišvili polnud veel valmis saamaks pallile jalga pihta. Kaitses püsiti samuti kindlalt, paar Levadia üritust blokeeriti ja kuigi omajagu rünnakuid üritati läbi vasaku ääre Omar El Hussieny kaudu ehitada, siis enamus juhtudel jäi kahevõitluses peale tublisti tegutsenud Nikita Baranov. Mida aeg edasi, seda rohkem läks mäng lahtisemaks ja mõlemad osapooled üritasid väravalukku lahti muukida. Irakli Logua üllatas kauglöögiga külaliste väravavahti Roman Smiškod, kuid sellest hoolimata lendas pall tagumisest postist veidi mööda.

Levadia poolelt ei jätnud jonni El Hussieny, kes sooritas samuti kauglöögi, mis lõpus äkitselt langema hakkas ja napilt väravalatist üle tuhises. Poolaja lõpp kiskus juba suuresti Flora väljakupoolele ja hiilgavat soolot tegi väravas Stanislav Prins, kes esiteks järjepanu kaks Ingemar Teeveri ohtlikku lööki pareeris ning kõige tipuks veel reakstioontõrje, kui alla nurka suunatud palli üle otsajoone suutis lükata. Oldi jäädud surve alla, kuid poolaeg suudeti hoida seisul 0:0.

Mängumehed pääsesid teenitud puhkusele, tribüünil olijatele pakkusid silmailu neile esinenud tantsutüdrukud ning Viienda Sektori meeleolust ei pea pikemalt rääkima – juba esimesel poolajal pandi pürotehnika hakkama ning laul ja tants ei tahtnud ilmselgelt raugeda otsatribüünil.

Sarnaselt esimesele kolmveerandtunnile tuli ka teisel poolajal paremi peale just Flora. Peaaegu olduks Levadia osapoole puterdamine karistusalas suudetud ära karistada, aga peaaegu ei loe midagi ja seegi kord suutsid külalised kiiresti rehabiliteeruda ja taas rünnakule söösta. Võõrustajad mängisid kavalalt, kuid mitmel korral liialtki kavalalt, sest nii mõningadki head momendid luhati, kuna satuti ise suluseisu.

Ilmgi tegi vimkat mängijatele, kui pilved ümberringi ajad ja paduvihma peagi kallama hakkas. Seega pidid pallivõlurid kiiresti ära harjuma uute tingimustega, aga selles jalgpalli võlu ja valu ongi. Korra tegi lohaka valearvestuse Prins, mille järel pääses Teever temast mööda ja otsajoone juurest andis palli värava ette, kus oma mängijaid siiski polnud ja seega said Flora kaitsjad äreva olukorra krooniks ise palliga rünnakule liduda.

Sel hooajal juba mitmel korral jututeemaks olnud Levadia kehv realiseerimine kerkib ilmselgelt üheks peamiseks teemaks ka selle mängu järel, sest mängu lõpupoole tegi Prins hiilgavaid tõrjeid ja hoidis Teeveri ja Igor Subbotini kuival. Prins seisis kaljukindlalt täna raamide vahel, kuid seda veelgi kindlamalt ja tugevamalt kui kalju – täna ei läinud läbi ükski pommlöök ega pealtnäha kindel šanss. Viimasel hetkel teenis Rauno Alliku omadele karistuslöögi ja kuigi pool minutit oli lisatud ajast üle läinud, lasti löök lahti mängida ning kohe kui Smiško oli palli rusikatega kastist minema löönud, kõlaski kohtumise lõpuvile, mis tähendas kodumeeskonna jaoks kindlasti võidetud punkti, samas kui Levadia mehed saavad süüdistada vaid endid, et ei suudetud rohkemat.

Seoses sellega, et Flora ja Levadia viigipunktiga leppisid, suurenes nüüd teisel positsioonil jätkuvalt asuval Floral vahe liidri Nõmme Kaljuga, kes eilses kohtumises oli võidukas, neljale punktile. Täna kindla võidu saanud Sillamäe Kalev on nüüdsest Florast nelja punkti kaugusel ja asub Levadia järel neljandal kohal.

Juba reedel on vastaseks FC Infonet, mäng algab Sportland Arenal kell 19.00, järgmine Premium liiga kodumäng on aga uus maiuspala – Nõmme Kaljuga 10. juunil kell 19.0o.

Premium liiga XIII vooru mäng:

20. mail kell 19:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – TALLINNA FC LEVADIA  0:0 (0:0)
ametlik protokoll
Väravad: –
Hoiatus: 70. Nikita Baranov

FC Flora: 33-Prins, 22-Baranov, 6-Mets, 29-Rähn, 15-Junolainen (82. 5-Õunap), 25-Frolov, 38-Luigend (70. 17-Sobtšenko), 7-Beglarišvili, 99-Prosa, 2-Post, 8-Logua (63. 9-Alliku).
Varus: 1-Karofeld, 23-Šlein, 9-Alliku, 17-Sobtšenko, 20-Gussev, 5-Õunap, 14-Kase.

FC Levadia: 1-Smiško, 17-Podholjuzin, 3-Artjunin, 19-Kulinitš, 22-Pikk, 6-Antonov, 10-Subbotin, 27-Raudsepp, 5-Elhussieny (79. 15-Rohtla), 11-Teever (86. 16-Tamm), 25-Ivanov.
Varus: 30-Pikker, 2-Volchkov, 16-Tamm, 15-Rohtla, 20-Marin, 23-Kaljumäe, 7-Aallikko.

Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm, lõpus paduvihm; muruväljak väga heas seisukorras.