Paidest viik ja kaks kaotatud punkti – FC Flora -FC Flora

Paidest viik ja kaks kaotatud punkti

Reede õhtul läksime karikate ringreisi järjekordses kohtumises võõrsil vastamisi Paide Linnameeskonnaga, kes meile korraliku lahingu andis ja selle tulemusena ka kaks punkti röövis.

UEFA ja Premium liiga koostööprojektina väldanud karikate ringreisi eelviimaseks peatuseks oli Paide, kuhu meil tuli sel hooajal teist ja viimast korda kohalikule Linnameeskonnale külla sõita. Esimene omavaheline kohtumine oli tänavu märtsikülmas Sportland Arenal lõppenud meie 6:0 võiduga, ent aprillilõpu mäng Paides oluliselt raskema 2:0 võiduga.

Vaatamata vihmasajule oli Paidesse kogunenud rekordit tähistavad 636 pealtvaatajat, kes kõik kodumeeskonnalt head esitust lootsid. Mäng kulges vaikselt aga üha kindlamalt meie kontrolli alla. Ründajad töötasid ees, käies kõrgelt vastase kaitseliinile peale ning pannes nad surve all eksima, kuid esimesed veerand tundi mängu veel muutust ei toonud. 22. minutil muukisime aga väravaluku katki, kui üsnagi ootamatust olukorrast võrk Liotti selja taga sahises. Rauno Alliku sai palli paremale äärele, tegi parema jalaga konksu ja lõi vasakuga karistusala joonelt kavala palli põrkega alla nurka. Kuraditosin minutit hiljem suurendasime eduseisu 2:0 peale, kui oma hooaja 13. värava Premium liigas sai kirja Frank Liivak, kes realiseeris peaga Gert Kamsi tsenderduse. Avapoolajal lisa ei tulnud ning seega vaheajale meie 2:0 juhtimisel.

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene pooleli jäi ehk domineerisime palliga ning püüdsime erinevaid teid pidi rünnakul lisa otsida. Ometi lasime 52. minutil Paidel mängu tagasi tulla, kui keskväljal ei suutnud lahtist palli omavahel ära jagada Dmitrijev ja Vihmann ning nende vahel sai koos palliga jooksu hoopis Kristofer Piht, kes vasakult äärelt läbi saanuna madala palli kasti lükkas, mille kaitsesse tormanud Aloe paraku oma väravasse koksas. Paide sai väravast indu juurde ning hoogsalt otsiti viigiväravat. Kümme minutit hiljem lõi aga hoopis Liivak meie kolmanda ja oma teise värava, viies Flora 63. minutil 3:1 juhtima. Paide tegi seepeale kolm vahetust korraga, tuues sisse Henri Välja, Yann Michael Yao ja karjääri jooksul nii mitmeidki mänge otsustanud Tarmo Neemelo. Möödus vaevu pool minutit, kui Neemelo oma esimese puutega juba penalti teenis, kui määrustevastaselt oli tegutsenud Mihkel Ainsalu. Paide kapten ja endine florakas Andre Frolov realiseeris penalti kindlalt ja vahe oligi minimaalseks vähenenud. Kahe vastuvärava, rekordilise kodupubliku ning kolme vahetuse toel täiesti uue hingamise saanud Paide lõi juba neli minutit hiljem oma kolmanda ja eduseis oligi viigiks sulanud…Üritasime järelejäänud kümnekonna minuti jooksul veel kõvasti, võimalusi oli nii Allikul, Sappinenil kui Gussevil ent vastane seisis meeskondlikult ning paraku lõppes mäng 3:3 viigiga, millega jätsime vajalikud kaks punkti Paidesse.

Ka kaks väravat löönud Frank Liivak tõdes peale mängu Postimehele antud intervjuus, et kaks punkti olid kaotatud ning rahul selle tulemusega kindlasti ei saa olla. “Oli teada, et on raske. Paide kodus ei ole kellelegi kerge vastane ja sellised mängud peame täiesti lukku panema,” lausus Liivak. Paide teise värava toonud penaltit pidas Liivak kergekäeliselt antuks ning arvas, et ka see tõi mängu muudatuse. “Selline oli kohtuniku otsus aga tol hetkel oli see päris tähtis otsus, sest Paide sai sealt indu juurde ja lõpp läks nii.” Küsimusele, kas 3:1 seisu pealt tundus, et võit on juba käes, vastas Liivak, et selles asi ei olnud. “Ei seda ei saa öelda. Me kindlasti pole selline tiim, kes niimoodi mõtleks. Mäng kestab lõpuvileni ja seda me teame kõik. Mõnes mõttes see 3:1 värav võttis ehk sellist olukorra pinget maha.” Ka Liivak viitas, et mängu otsustajaks sai just vahetusest sekkunud Tarmo Neemelo. “On, mis ta on, aga Paidet see aitas kõvasti ja pallid neil kukkusid sisse,” lisas ta.

Liigatabelis jätkame teisel kohal, jäädes ühe mängu rohkem pidanud Nõmme Kaljust maha viie punktiga ning edestades kolmandal positsioonil asuvat, kuid samuti ühe mängu rohkem pidanud FCI Levadiat kahe punktiga. Järgmise mängu peab FC Flora esindusmeeskond juba neljapäeval, 16. augustil kui TNTK staadionil kohtutakse Tipneri karikamängus III liiga võistkonna Valga FC Warrioriga. Premium liiga jätkub aga juba pühapäeval kell 19, kui Real Madrid ja Atletico Madrid vabastavad Florale ja Tallinna Kalevile A. Le Coq Arena.