Paduvihmajalgpall Rakveres lõppes Florale õnnelikult – FC Flora -FC Flora

Paduvihmajalgpall Rakveres lõppes Florale õnnelikult

Sakari Tukiainen vs Rakvere Tarvas 16. augustil 2016

Päevade kaupa allasadanud paduvihm ning mängupäevalgi valla olnud taevaluugid ennustasid, et Rakvere JK Tarva ning FC Flora vaheline Premium Liiga XXVI vooru kohtumine Kastani staadionil saab olema katsumus. Osati nii ka läks.

Rakvere jaoks ajaloolise väravaga – esimene wesenberghlaste pall Flora võrku meistriliigas – lõppenud mäng pakkus emotsionaalset karuselli.

Läbivettinud ning lirtsuval, peaaegu-et joonteta väljakul alanud kohtumises andis Flora avaminutitest selgelt mõista, et tahetakse kolme punkti ja vastuvaidlemist nende sissenõudmisel ei tolereerita. Esimese 30 minuti jooksul löödi Tarva kaitseliinile peale selline vurr, et hoolimata florakate mõnevõrra nuditud söödumängust (mille põhjustajaks ikka toosama mülkane väljak) olid pealinna külalised juba 18. minutiks 3:0 ees.

7. minutil Joseph Saliste söödust skoori avanud Sakari Tukiainen sillutas tee edasisele mängu kulgemisele. Tarvas üle keskjoone ei pääsenud ning vaid 3 minutit hiljem mängisid kokku Zakaria Beglarišvili ning Rauno Sappinen. Viimane võttis vastu grusiini tõstsöödu ning rammis selle posti kõrvale. 2:0.

Kui Tukiainen 18. minutil seisuks 3:0 tegi – taas Beglarišvili söödust peaga skoorides – tundus, et mäng on tehtud ja rakverelastele terendab järjekordne suureskooriline keretäis koduliigas. Nii aga ei läinud.

Esimese poolaja kümnel viimasel minutil andsid Tarva mängijad selgelt tunda, et on platsiga kohanenud ning adunud, et florakatele platsi olukord tegelikult kohe üldse ei istu. Esialgne aupaklikkus ja ettevaatlik kaitsetöö hakkas üha enam asenduma rünnakute otsimisega. Teise poolaja algus mängupilti muudatust ei toonud, Flora vajus allapoole ning kohati lubati Tarval end isegi selgelt survestada. Pinget lisas õhku kohtuniku otsus, mille kohaselt Flora väravavaht Richard Aland mängis käega palli väljaspool karistusala. Kus karistusala aga asus, oli dispuudiks sobiv teema, sest väljakujooned olid selleks hetkeks täielikult haihtunud. Kohtunik viibutas Alandile kollast kaarti ning Rakvere sai ohtlikust kohast karistuslöögi, mis aga väravat ei leidnud.

Kollasärkide isu florakate passiivsust nähes aina kasvas ning see, mis õhus oli, tuli 68. minutil, kui nurgalöögijärgsest pingpongist sai palli peanupule Aleksei Larin, kes Kastanile kogunenud kodupubliku unest äratas ning skandeerima pani – 3:1 tõusis tabloole ja äkitselt tundus, et väikese meeskonna vaim võib siit veel viigipunkti püüda.

Flora kustutas tribüünidel puhkenud kahina aga kiiresti ja halastust tundmata. Kolm minutit peale Larini väravat mängis Andre Frolov väga omapärasel moel lahti nurgalöögi, millest liikumapandud pall lõpuks Riibergi kaudu tolleks hetkeks nurgalipu juurest juba karistusalasse jõudnud Frolovi taasleidis. Frolov tõstis palli pehmelt üle vastutõtanud Rakvere väravavahi ning tolle selja taga oli jaol Markus Jürgenson, kes palli peaga võrku koksas. 4:1 lõi tablool särama ning Rakvere meeste pettunud ilmed andsid selgelt mõista, mida sellest väravast arvati.

Ülejäänud mängus surus Tarvas veel, kuid edutult. Ei mõned karistuslöögid ega paar nurgalööki oodatud tagasimurret ei toonud. Flora lahkus märja ja mudasena, aga kolme punktiga, nagu kõigis senipeetud kohtumistes Tarva vastu.

Tänane kohtumine tähistas emotsionaalset verstaposti klubi ajaloos, kui 59. minutil tuli Mihkel Ainsalu platsilt ära ning tema asemel mängu sekkunud mees kandis särgiseljal nime, mis ei vaja tutvustamist ühelegi Eesti jalgpallisõbrale: Markus Poom tegi oma debüüdi Flora esindusmeeskonnas ning pälvis mängitud minutite eest peatreener Argo Arbeiteri siirad kiidusõnad.

Flora järgmine mäng toimub taas Virumaal, küll veidi ida pool: juba 19. augustil sõidetakse järjekordseks liigavooruks külla Sillamäe Kalevile.