Noore koosseisuga Ventspilsist ei olnud Florale vastast – FC Flora -FC Flora

Noore koosseisuga Ventspilsist ei olnud Florale vastast

Flora Ventspils 3_0

FC Flora sai Eesti-Läti 100+ maavõistluse raames Viljandi linnastaadionil 3:0 jagu FK Ventspilsist, kuid 4-kordne Läti meister ei mänginud põhikoosseisuga. Flora väravate eest hoolitsesid Sander Van de Streek, Sander Post ja Jean Adou.

Mäng ei olnud jõudnud õieti alatagi, kui pall juba külaliste võrku kukkus – kohe esimesel rünnakul tegi eeltöö Albert Prosa nind Van de Streekil ei olnud keeruline palli mõnelt meetrilt võrku koksata. Paraku sai Prosa tugeva löögi põlve pihta ja 6. minutil sekkus tema asemel mängu Maksim Gussev.

Lätlased said šokist kiirelt üle ning mõnda aega püsis mäng võrdsena, kuid näha oli, et Flora on selgelt üle. Kuna Ventspils peab Euroopa liiga avamängu 4. juulil Walesis, siis jätsid lätlased põhimeeskonna koju ning Mulgimaale saadeti duubelmeeskonna mängijad ning noored.

Paarikümne minuti järel kandus mäng üha enam Ventspilsi väljakupoolele ning head võimalused olid nii Reio Laabusel kui Markus Jürgensonil. 30. minuti paiku andis Andre Frolov vasakult äärelt hea läbisöödu Gussevile, kuid vastaste väravavaht suutis niipalju segada, et i-le jäi värava ees täpp peale panemata.

Lätlaste ainus võimalus tekkis 37. minutil, mil Flora kaitseliin läks veidi ulakaks. Laabus kaotas palli, kuid Karol Mets oli õigel ajal jaol ja situatsioon päädis korneriga. Veel enne vaheajavilet proovis Gussev kaugemalt, kuid Valentins Ralkevich Ventspilsi väravas kontrollis olukorda ja tõrjus.

Flora väravasuul alustas Transist naasnud Stanislav Pedõk, keda 35. minutil asendas Mait Toom, et omakorda teisel poolajal anda värava valvamine üle Marko Meeritsale. Pedõkil tööd praktiliselt ei olnud. Flora särgis tegi debüüdi Belgia passiga grusiin Guram Mikadze, kes jättis palliga väga enesekindla mulje ning lülitus väga tihti ka rünnakutele.

Teise poolaja esimee ohtlik moment lõppes väravaga. Flora kiirrünnaku võinuks lõpetada Frolov, kuid kapten isekas ei olnud, lükkas palli naabrimehele ja Post lõi tühja võrku 2:0.

Flora domineeris täielikult ning Ralkevich hoidis korduvalt omasid suuremasse kaotusseisu jäämast.  Meie mehed olid nii mitmelgi korral värava eel veel nürid, kuid seda võib ka raske laagriperioodi arvele kirjutada. Hea pingutuse said igatahes enamik 22 mehest, kes Viljandis Flora särgis väljakul käisid.

86. minutil vormistas lõppseisu Jean Adou, olles varem mitmel rünnakul värava ees palli võrku toimetamise asemel selle mööda virutanud. Seda, et Viljandi järves krokodille pole ning ujumist karta pole vaja Elevandiluuranniku mehele selgeks teha ei õnnestunud, kuid tühja sellest. Adou pidi värava üle rõõmustamise asemel end tohterdada laskma, kuid õnneks midagi hullu ei juhtunud.

Flora särgis käisid uutest meestest platsil ka Kevin Aloe ja German Šlein, kellest Aloel oli teisel üleminutil hea võimalus neljaski värav lüüa, kuid pealöök lendas üle lati. 17-aastane Šlein sattus enda jaoks ebaharilikult keskkaitsesse ning oli seal pigem hädas. Paarkümmend minutit sai mänguaega ka testimisel olev armeenlane David Arshakjan, kuid midagi märkimisväärset ta korda ei saatnud.

Lõpp hea, kõik hea – Ventspils 3:0 alistatud ning pilgud seatud rõõmsalt 4. juuli suunas, mil algusega kell 19.30 võõrustame Euroopa liiga mängus Lilleküla staadionil albaanlaste FK Kukesit.

29. juunil kell 19:30 Viljandi linnastaadionil
FC FLORA – FK VENTSPILS 3:0 (1:0)
Väravad: 1. Sander Van de Streek, 52. Sander Post, 86. Jean Adou

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk (35. 12-Mait Toom; 61. 21-Marko Meerits), 22-Nikita Baranov, 6-Karol Mets (46. 24-Karl Palatu), 14-Guram Mikadze (71. 4-German Šlein), 16-Markus Jürgenson (71. 3-Kevin Aloe), 73-Karl-Eerik Luigend (61. 11-Rauno Sappinen), 13-Reio Laabus (71. 10-Brent Lepistu), 25-Andre Frolov (71. 17-Jean Adou), 99-Albert Prosa (6. 20-Maksim Gussev), 8-Sander van de Streek (46. 18-Irakli Logua), 31-Sander Post (71. 27-David Arshakjan).
Varus: 12-Mait Toom, 21-Marko Meerits, 24-Karl Palatu, 3-Kevin Aloe, 4-German Šlein, 10-Brent Lepistu, 11-Rauno Sappinen, 17-Jean Adou, 27-David Arshakjan, 18-Iraklii Logua, 20-Maksim Gussev.

Väljakukohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Joonas Jaanovits, Egerd Pajustik