Naiskonnale suur võit Tallinna Kalevi üle – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Naiskonnale suur võit Tallinna Kalevi üle

fc-flora-naiskond-vs-tallinna-kalev-7-septembril-2016

Naiste Meistriliiga XXVI voorus sõitsid Flora naiskonnale külla linnanaabrid Tallinna Kalevist. Flora end eelmises voorus Pärnu JK-le tugevat vastupanu osutanud kalevlannadel üllatada ei lasknud ning võttis kindla 6:0 võidu.
Tekst: Brandon Paimal

Nagu enne mängu eeldata võis, alustas kodusel Lilleküla murul pallinud Flora pallivaldamisega. Avavärava otsingud kandsid vilja juba kaheksandal minutil, kui Sandra Paulberg vastaste väravavahiga silmitsi pääsedes kindlalt palli vastu rutanud puurilukust mööda lükkas ja rohevalged juhtima viis.

Kaotusseisu jäänud kalevlannad püssi põõsasse ei visanud ning järgnevatel rünnakutel teeniti mitu nurgalööki, millest ühe puhul ka pall väga ohtlikult Flora karistusalas lahtisena põrkas, kuid kodunaiskonna õnneks suudeti oht likvideerida. Hoopis Liis Lepik oli see, kes teises väljaku otsas mänguvahendi kaunilt üle Kalevi väravat valvanud Karina Korki tõstis ja kodunaiskonna eduseisu duubeldas.

Esimese poolaja teine pool kulges sarnaselt esimesele Flora domineerimisel, kuid skoor püsis muutumatu ja poolajapausile mindi 2:0 seisuga. Teine poolaeg algas Tallinna Kalevi vahetusega, kuid mängu tagasi Flora neid ei lubanud. Tiksus mängu 62. minut, kui Getter Saar kaitseliini seljataha pääses ja nahkkera posti kõrvale saatis – 3:0!

Mida aeg edasi, seda seda rohkem kalevlannad väsisid ning Flora ründas aina aktiivsemalt. Selle tulemusena sai kastis löögile Sandra Paulberg ning kuigi lööki julgestanud Getter Saarel oli võimalus pall ise kindlalt väravasse lüüa, siis nähes et Paulbergi löök suundub posti kõrvale ei olnud Getter sugugi kade ja neiud võisid Paulbergi teise värava üle selles mängus rõõmu tunda. 4:0!

Kulunud oli vaid neli minutit, kui pall taas Kalevi väravaposti põrkas. Lahtise palli raius tugeva pommlöögiga lati alla Lisette Tammik. 5:0 oli tõsiasi. Mäng pandi keskringist uuesti käima ja kulus vaid minutit viis, kui tabloole vormistati mängu lõppseis. Katrin Loo purjetas palliga kalevlannade trahvikasti ning otsis löögikohta, kuid pall põrkas ideaalselt ette Siret Räämetile, kes tugeva löögiga nahkkera tahanurka saatis. 6:0.

Tabelis jätkab Flora naiskond teisel kohal, jäädes liider Pärnust maha kuue punktiga. Tänasest mängust saadud suurepärane emotsioon tuleb kindlasti kasuks juba laupäeval, kui Pärnu uhiuuel rannastaadionil kohtutaksegi liidritevahelises lahingus Pärnu jalgpalliklubiga.

Peatreener Aleksandra Ševoldajeva: „Teadsime, et Tallinna Kalev tuleb kaitsva taktikaga ja muutsime oma mängus mõned detailid vastavalt sellele. Taktika toimis üldjoontes hästi ning vastased meid seekord üllatada ei suutnud. Tahame kindlasti parandada omavahelist koostööd nii ründes kui ka kaitses, kuna järgmised mängud on juba ukse taga.“