Naiskond läbi aegade

Superkarikavõitjad 2009

Eesti Karikavõitja – 2007, 2008, 2013
Eesti Superkarikavõitja – 2009, 2010
Eesti Meistrivõistluste II – 2009, 2011, 2012, 2013, 2014
Eesti Meistrivõistluste III – 1998, 1999, 2000, 2006, 2007, 2008, 2010

FC Floral naiskond tuli esmakordselt kokku 1997. aasta märtsis. Kuna tegemist oli tüdrukutega, kes olid varem aktiivselt sporti teinud ning ka jalgpalli mänginud, siis suudeti füüsiliselt ja sihikindluselt võistelda iga vastasega.

Algusaastatel saavutas naiskond edu aluseks suuresti tänu väravavaht Maaren Olanderile: ta oli sellel ajal ka Eesti koondise väravavaht ning kapten, 1998. aastal valiti ta Eesti parimaks naisjalgpalluriks.

Kõrgelt on FC Flora mängijaid hinnatud teistegi poolt: Maaren Olander (1996), Katrin Tuse (1998) ja Geit Prants (2000) on ajakirja “Sporditäht” poolt valitud “Aasta Naisjalgpalluriks”.

Võistkonna tuumik on aastate jooksul püsinud suhteliselt muutumatu, nende seas jagub lisaks Maaren Olanderile teisigi koondislasi: Geit Prants, Maarja Vinkel, Katrin Tuse, Rutt Urbsalu, Monika Vehlmann, Liis Saharov A-koondises; Maria Izbas, Merli Kaljuve, Riin Saar, Marge Rennig ja Maarit Sarjas noortekoondises.
Esimese mängu Eesti meistrivõistlustel pidas FC Flora naiskond 1997. aasta aprillis valitseva meistri Pärnu Jalgpalliklubi vastu, tulemuseks 0:3 kaotus. Edaspidi saadi nii võite kui kaotusi kogudes hooaja lõpuks tubli kolmas koht, veel paremini läks esimesel Aastavahetuseturniiril – seal jõuti hõbemedalitele.

Kolmas koht õnnestus FC Flora naiskonnal saavutada kolmel järjestikusel täispikal hooajal, ent alates aastast 2001. taanduti kaheks aastaks neljandale positsioonile, hooajal 2003 jäädi koguni viiendaks.
2004. aastal alustas naiskond liigahooaega ilma treenerita, ent võitis 4 esimest mängu, enne kui hilisem meister Pärnu JK nende hoo peatas. Kevadvooru järel oldi tabeli esimesel poolel ning nõnda oli kindlustatud, et erinevalt varasemast hooajast lõpetatakse sügisel nelja parema seas.

“Üks meie põhikonkurentidest JK Kaitseliit Kalev oli laiali läinud, seega jõudsime nelja parema sekka võrdlemisi lihtsalt. Lõppeesmärgiks seadsime aga kolmanda koha,” selgitas naiskonna ootusi ka koondises palliv kaitsemängija Monika Vehlmann. Seega polnud võitlus veel kaugelti lõppenud – ees seisis pingeline vastasseis F.C.A Esteliga, kuid napp 2:3 kaotus eelviimases voorus tähendas, et pronksmedalid jäid sedapuhku vaid kahe punkti kaugusele.

“Me ei suutnud omavahelistes mängudes paremust realiseerida, õnne oli ka vähe,” nentis Vehlmann ning lisas: “Järgmisel hooajal tahame kahtlemata medalikohale murda.” “Puudu jäi eneseusust ja julgusest, eelkõige tugevamate vastaste puhul jäime alla ka füüsiliselt,” loetles tänavuse esikolmikust väljajäämise põhjuseid viimastes mängudes naiskonda juhendanud Allan Soomets.

“Kui saame järgmise hooaja eel korraliku ettevalmistuse teha ja koosseisu täiendada, võime edaspidi ka kahe esimese vastu põnevat mängu näidata.” Sarnased lootused on Vehlmanni sõnul ka mängijail endil, ent hea sõnaga saab ka tänavust esitust meeles pidada: “Kõik olid tublid, erilist tänu väärivad väga tubli ja eesmärgikindel ründaja Marge Rennig, kes osales meistrivõistlustel alles esimest aastat, ning Maarit Sarjas – meie mängujuht keskväljal.”

Seejuures kuulusid eelmainitud ka U-19 koondisesse, täiskasvanute konkurentsis esindas Eestit tänavu lisaks Vehlmannile stabiilselt Liis Saharov.
FC Flora naiskonna juhendajaks oli kuni 2002. aasta lõpuni Priit Tomingas. Kuna tegemist oli noore treeneriga, arenes ta üheskoos mängijatega. Alates 2003. aastast treenis naiskonda FC Kuressaare mängija Anders Süvari, järgmise aasta algul vahetas Raimo Rand ta välja, ent läks peatselt sõjaväkke ning naiskond jäi mitmeks kuuks treenerita kuni suvel pöördus ametipostile tagasi Anders Süvari. Temagi ametiaeg jäi seekord lühikeseks – sügisest ootasid õpingud Tartu Kõrgemas Sõjakoolis ja septembris võttis koha FC Flora naiskonna treenerina Allan Soomets, kes oli sellel ametipostil kuni 2012. aasta suveni.

Alates 2012. aasta detsembrist on naiskonna treeneriks Richard Barnwell.

Noored

Võida oma treeninggrupiga esindusmeeskonna mängude külastamise võistlus ja treeneri ning perega staadionile UEFA Super CUP kohtumist vaatama!
 

Loe lisaks