Meistrite liiga avamängust kindel kaotus – FC Flora -FC Flora

Meistrite liiga avamängust kindel kaotus

Meistrite liiga esimese eelringi avakohtumine A. Le Coq Arenal lõppes 1:4 kaotusega Hapoel Beer-Shevale. Teada oli, et raske saab olema ning tulemus räägib enda eest – oli raske. Teisel poolajal aga näitasime, et kui tahame, siis suudame mängida küll!

Teisipäeval alustasime Eesti klubidest esimesena oma tänavust eurohooaega, kui valitsevale meistrile kohaselt tuli teekonda alustada Meistrite liigast, vastaseks Iisraelist külla sõitnud viiekordne riigi meister Hapoel Beer-Sheva. Vastase varasem edu euromängudes ning kolm järjestikust kodumaa meistritiitlit andsid selgelt mõista, kui tugeva meeskonnaga tegemist on. Näiteks 2016-17 hooajal mängiti Euroopa liigas alagrupiturniiril, kus Milano Inter alistati nii kodus kui võõrsil ning inglaste Southamptoniga mängiti mõlemad mängud viiki ning mindi teisena alagrupist ka edasi.

Staadionile kogunenud 1106 inimest tervitasid teisipäeva õhtul päike ja mõnus suvesoojus. Mäng algas Flora jaoks igati soliidselt ning esimesed minutid kummalgi pool midagi erilist ei pakkunud, ent ka paanikaks polnud põhjust. Tasapisi sai Hapoel aga palli liikuma ning rünnakuid otsiti peamiselt parema ääre kaudu. Palju aega ei läinud, kuniks paremal äärel peale head kombinatsiooni terav pall värava ette lükati ning Ben Sahar selle ka kindlalt Toomi selja taha lükkas. Jätkasime võitlust ning otsisime isukalt ka oma võimalusi, ent vastaseid seisid kindlalt ja midagi liialt ohtlikku meil ei tekkinud. Hoopis vastastel avanes hea võimalus eduseisu suurendamiseks 36. minutil, kui Joseph Saliste väga õnnetul moel palli käega mängis ning kohtunik vastastele penalti määras. Hiljuti pea aastapikkuselt vigastuspausilt naasnud Shir Tzedek realiseeris penalti külmavereliselt ning poolajapausile läksimegi 0:2 kaotusseisus.

Teine poolaeg jätkus sealt, kus esimene pooleli jäi. Hapoel otsis esimese poolaja väravatele innukalt lisa, ent ka meie esimene ehmatus tundus olevat üle läinud ning ehitasime üles ka oma rünnakuid. Meie mängu senine parim võimalus saabus 50. minutil, kui nurgalöögijärgselt sai karistusalajoonelt vabalt löögile Dmitrijev, kelle pommlöök aga rikošeti võttis ning õige napilt väravast mööda läks. Elavnenud publik pidi aga kaks minutit hiljem ohkama, kuna oma kolmanda väravani jõudsid hoopis vastased, kui taaskord paremalt äärelt tsenderduseni jõuti ning kastis üsna vabaks jäetud Hanan Maman lükkas palli läbi Toomi sõrmede peaga võrku. Järgneva 14 minutiga tegi Flora ära kõik oma kolm vahetust, kui Aloe vahetas välja Saliste, Gussev Liivaku ning Poom Beglarishvili. Mängu tuli selgelt uut energiat ning vastased olid ise samuti pisut passiivsemaks muutunud. Gussev tekitas vasaku ääre kaudu korduvalt võimalusi, ent väravat veel ei paistnud. 73. minutil see aga tuli, kui Flora juurde naasnud Rauno Sappinen realiseeris penalti ülikindlalt. Penalti teenis meile Rauno Alliku, kes kahe mehe vahelt läbi pääses ning kasti murdis, ent seal õlast maha tõmmati. Otsisime küll isuga lisa, kuid meie kahjuks vastaste kaitse pidas ja viis minutit enne normaalaja lõppu lõi Hapoel oma neljanda. Vahetusest sekkunud Markus Poom tabas viimastel minutitel veel posti, kuid 1:4 seisuga avamäng lõppes.

FC Flora peatreeneri kohale naasnud Arno Pijpers tõi mängujärgselt välja neli põhjust, miks Iisraeli meistrile kodus kindlalt alla jäädi. Esimese põhjusena tõi ta välja vastaste klassi, mis oli küll ette teada, kuid on siiski märkimisväärselt kõrgetasemeline. “Ütlesin ka oma vennale, kes mängul oli, et Ajax ja PSV saaks nendega hakkama, aga teistel Hollandi meeskondadelgi läheks raskeks,” lausus Pijpers pressikonverentsil.

Teisena tõi ta välja meeskonna mängimise “käsipiduriga”. “Meie olek ja mõtlemine väljakul ei olnud vaba. See on mõttekoht mulle ja teistele treeneritele – võibolla, et valmistasime meeskonda liialt üle. Mõned ei mänginud oma taset välja.”

Kolmandaks juhtis ta tähelepanu mängijate individuaalsetele eksimustele. “Pean olema aus. Ma ütlesin ka Joseph Salistele, et kui ta selliseid vigu rahvusvahelises mängus teeb, siis see on meeskonnale saatuslik. Veel mõned teised mängisid oma tasemest allapoole,” lisas ta.

Neljandaks viitas Pijpers teisele poolajale, kui suudeti ligi 20 minutit väga head jalgpalli näidata ning vastasele korduvalt peavalu valmistada. “Teine poolaeg tõestasime, et meis on tegelikult rohkem, kui me näidata suutsime. Treeneritena on meie töö see õige rütm leida. Peame leidma õige rütmi, et teist mängu Iisraelis distsiplineeritut, aga vabalt mängida  ja kasutada seda ka järgmistes euromängudes.”

Korduskohtumine FC Flora ja Hapoel Beer-Sheva vahel leiab aset juba uuel nädalal, kui 17. juulil mängitakse Negevi kõrbes asuvas palavas Beersheba linnas. Paari võitja läheb kokku Horvaatia valitseva meistri Zagrebi Dinamoga, kaotaja aga jätkab Euroopa liigas APOELi ja Suduva Marjampole paari kaotaja vastu.