Masendav viik kustutas lootused tiitlikaitsmisele – FC Flora -FC Flora

Masendav viik kustutas lootused tiitlikaitsmisele

Brent Lepistu peale kaotust Sillamäele

Premium Liiga XXXV vooru kohtumisele Sillamäe Kalevi vastu mindi teadmisega, et ainult võit hoiab Flora tiitlikonkurentsis. Paraku tuli vastu võtta 3:3 viik ning möödunud aastal võetud tšempionikarikas rändab nädala pärast mõne teise klubi auhinnakappi.

Flora alustas mängu agressiivselt ning kontrollivalt, kuid hädas oldi loodud võimaluste realiseerimisega. Proovida said nii Rauno Sappinen, Rauno Alliku, Mihkel Ainsalu kui Zakaria Beglarishvili, kuid poolajapausile mindi kummagi poole nime all tablool särava nulliga.

Teisele poolajale tuldi taas näljaselt, kuid hoolimata tihedast nurgalöökide sajust ei suudetud ega suudetud palli Sillamäe väravasse suunata ning raisati võimalus võimaluse järel. 63. minutil oli siiski Maksim Gussev mees omal kohal, kes 20 meetrilt palli kaunilt idavirulaste väravavahi selja taha saatis. Eduseis ei kestnud kaua, 68. minutil viigistas Jevgeni Kabajev. Flora vastus tuli omakorda juba kahe minuti pärast, kui Markus Jürgenson Flora taas ette viis.

Vahetusest sekknud Sakari Tukiaineni värav 79. minutil suurendas Flora eduseisu juba kaheväravaliseks ning tundus, et mäng liigub Florale soodsalt kolme punkti suunas.

Viimast sõna aga ei olnud öelnud Sillamäe. Flora kaitseliini kaks kohutavat eksimust lubasid kõigepealt Aleksandrs Solovjovsil vahe minimaalseks teha ning vaid minut enne lõpuvilet oli Kabajev taas see, kes Flora piinliku prohmaka viigiväravaks vormistas.

Flora tiitlivõimalused kustusid selle viigiga ning eurokoha säilitamiseks uueks hooajaks on vaid üks võimalus – viimases voorus järgmisel nädalal tuleb alistada võõral väljakul FC Levadia.

29. oktoobril kell 16 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)
Tallinna FC Flora – JK Sillamäe Kalev 3:3 (0:0)
63. Maksim Gussev, 70. Markus Jürgenson, 79. Sakari Tukiainen – 68., 90. Jevgeni Kabajev, 83. Aleksandrs Solovjovs

Hoiatused: 34. Nikita Baranov – 41. Aleksandr Ivanjušin, 45. Aleksandrs Solovjovs, 55. Radanfah Abu Bakr, 56. Anton Panov
Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras