Kurb seeria sai jätku 1:1 viigiga Tammekaga – FC Flora -FC Flora

Kurb seeria sai jätku 1:1 viigiga Tammekaga

Logua Zaka

Reporter: Rauno Annama

FC Flora võiduta seeria pikenes neljale mängule, sest 25. voorus ei suudetud Tartus sealse Tammeka vastu enamat 1:1 viigist.

Külalised suutsid algfaasis palli rohkem hoida, kuid esimene ärevam moment tekkis, kui Tammeka poolelt oli Martin Hurt Flora keskkaitset üle jooksmas ja tänu sellele ka palli noolimas, aga külaliste õnneks oli raame valvanud Mait Toom ettenägelik ja jõudis mänguvahendini varem. Kümnendal minutil asusid taaralinlased kohtumist juhtima, kui alustuseks Geir-Kristjan Suurpere paremalt äärelt tõustes tõmbas kaks florakat haneks, mille järel leidis täpse sööduga just nimelt Hurda, kes seejärel palli latipõrkest väravasse rammis – 0:1!

Tartlased tegutsesid igati sümpaatselt ja söötu lükati ka soliidselt. Samas ei olnud kummalgi üleliia palju pealelööke, eks vihmasajul ja märjal väljakul oli oma osa selles. Flora esimene pealelöök sündis läbi Albert Prosa, kes terava nurga alt peale lajatades saatis mängukera tagumisest postist siiski mööda. Üleüldises joones oli külaliste rünnak üsna ümmargune, mitmel korral loodeti vaid Prosale, kellele hakati ka söötu kangutama, aga enamus kordadel oli ründaja suluseisus.

Teisele kolmveerandtunnile lülitusid florakad ülienergiliselt ja loetud sekundid hiljem tuli Tammeka väravavaht Karl Johan Pechteril püüda Prosa kaval löök, mis oli posti kõrvale suunatud. Justkui mitte millestki tekkis äkitselt Tammekal ideaalne võimalus eduseisu duubeldamiseks, kui Hurt sai puusalt lüües heast kohast üritada – Toom sai näpud vahele ja tänu sellele lendas pall väravas lõpetamise asemel posti kõrvalt üle otsajoone.

Florale ei antud midagi kergelt ja mugavaid löögipositsioone niivõrd palju ei tekkinud. Samas oli ka raskendavaks asjaoluks Pechteri enesekindel tegutsemine raamide vahel – ilma riske võtmata pareeris kindamees reeglina enamus juhtudel trahvikasti tuleva palli minema. Mõlemas leeris näitasid lühikese aja jooksul oskusi just puurilukud – esiteks tõrjus Toom Tiiriku tugeva kauglöögi ning seejärel lükkas Pechter rikošeti võtnud palli üle lati.

Kohaliku publiku pani ahhetama omade Rasmus Tauts, kes niigi oli siiani üks silmapaistvamaid olnud – seekord tõstis mängumees kenasti palli teisele jalale ja koheselt peale vajutades vaadati, kuidas kuul tagumisest postist napilt mööda tuhises. Oli jäänud kuskil kümme minutit mängu lõpuni, kui Andre Paju lidus palliga kahest Flora kaitsjast mööda ja tundus, et Toomiga silmitsi pääsev pallivõlur lahendabki võimaluse ära, ent Flora õnneks kiskus mängijal vist jalg krampi ja seetõttu sooritati löök kiirustatult ning kuna sihik oli paigast ära, oligi sellega ohtlik moment luhtunud.

Vähem kui kümme minutit väljakul viibinud vahetusmees Irakly Logua sättis 84. mänguminutil palli enda jaoks nii nagu ta seda soovis ning jooksu pealt vajutas palli meestest läbi ja mõõdetult tagumise posti kõrvalt kenasti sisse, jättes Pechteri võimetuks – 1:1 oli sellega tõsiasi. Viimastel minutitel enam midagi üleliia ohtlikku ei sündinud ning viimase akordina lendas Logua terav tsenderdus postipõrkest auti ning lõpuvile kõlas, mis tähendas pealinlaste jaoks mitmendat vooru järjest kaotatud punkte.

Liidrikohal jätkava Levadiaga on nüüdseks vahe kaks punkti. Sama palju on teisel positsioonil asetseval Floral vahe Nõmme Kaljuga, kes kaotas täna samuti punkte, lastes võõrsil Paide Linnameeskonnal viimasel lisaminutil mänguseisu viigistada.