Küprosel kõrbesime... – FC Flora -FC Flora

Küprosel kõrbesime…

Neljapäeva õhtul ootas meid Euroopa liigas Küprose hiid APOEL Nicosia ja esimene vastasseis sealses katlas. Pärast mängu oli selge – 0:5 kaotus tähendab ka sellel aastal edasipääsuta jäämist!

Korduskohtumiseks jääb meile võimalus näidata paremat mängu, kuid edasipääseja otsustati eile. Kohalik valitseja alustas näljaselt ning Suduvalt saadud kaotusest oldi omad järeldused tehtud. Tuhandete ees suruti meid kaitsesse nagu ka peatreener Henn seda ennustanud oli. Selleks puhuks oli meie keskväljal toimunud ka vöike vangerdus. Tavapärase “10” asemel võis meie poolikuid pigem kolmekesi ühel joonel näha. Esimesed paar kümmend minutit tundus, et see ka töötab. APOEL omas initsiatiivi ja otsis enda tipuründajat, kuid esialgu ohjeldasid meie keskkaitsjad teda kõiki nippe kasutades. Ohtlikumad momendid tulid hoopis kauglöökidest, mille puhul Mait ka mitu head tõrjet pidi tegema.

Samas suutsime ka ise nõelata ja vasturünnakutel oli näha, mille pealt Suduva Meistrite Liigas Nicosia uhkust valusalt salvas. Alliku soolo peatati määrustevastaselt ning palli taha asus Gert. Suurepärane löök üle müüri, kuid samaväärne tegutsemine ka vastaste väravahilt – tasuks ainult nurgalöök.

Kahjuks tuli oluline avavärav siiski üsna kiirelt. Esimese poolaja keskel said vastased nurgalöögi ning riputasid palli sealt keskkaitsja Tavarese peale, kes meie mehi edestas – kindlalt 1:0. Rahvas juubeldas ning oli tunda, et eelmine Baltimaade ehmatus, hakkas nüüd hajuma.

Mäng kulges sarnaselt edasi. APOEL üritas nii ja naa, kuid suutsime viimasel hetkel siiski jaole. Samuti oli Toom postide vahel taas suurepärasel tasemel ja võttis kõik, mis võtta andis. Endiselt olime ka ise ohtlikud. Šleini suurepärane läbisööt viis Alliku kaitsjaga võidu jooksma ning karistusalast teele saadetud vasaku jala löök oleks ka tagumises nurgas maandunud, kui taas poleks teisel pool väravavaht säranud. Mõned minutid hiljem keris kasti tagant Gussev osavalt tagumisse nurka, ka selle tõrjus puurilukk. Sellisel tasemel ei anta liiga palju võimalusi. Enne kui vile meeskonnad puhkusele saata jõudis, magasime oma alas APOELi poolkaitsja tõusu maha ning peaga koksati 2:0! See oli hoop…millest me kahjuks ei tõusnudki. Poolajale 0:2 kaotusseisust.

Henn: “Pidasime esimesel poolajal tegelikult oma plaanidest kinni. Teadsime, et nad hakkavad turmtuld andma, sama oli ka Suduva vastu, aga lootsime ohjata nende teravust ja suruda nad kastist kaugemale. Kahjuks said nad kaks väravat, mis mõlemad olid liialt lihtsad.”

Teine kolmveerand polnud veel alanudki, kui mäng lõplikult vastastele kandus. Küsitavas olukorras määrati karistusalas meie kaptenile viga, mis tähendas penaltit. Küsimusi löögiga ei tekkinud ning tugev pomm vihises põiklati alla – 0:3.

Kams: ” Ma ei tea, võib olla olin kohtuniku jaoks liialt suure kiirusega olukorras, kuid mina läksin peaga klaarima ning vastane üritas üllatuslikult käärlööki – loomulikult ta hüppab seal pikali.”

See värav muutis nüüd ka mängupildi. APOEL nautis platsil toimuvat ning leidisvabaduse. Meie tööks jäi kaitsmine ning rünnakule eriti jõudu enam ei jäänud. Veerand tundi enne lõppu tuli neljas. Kauglöögile lasti liialt vabalt terve mängu aktiivne olnud Sellai ja mees kõmmutas pommi Maidust paremale alla nurka – 0:4. Mõned minutid hiljem purjetasid vastased kasti, mängisid edeva seina ja kaitsjast suunda muutnud pall lõpetas eest postist võrgus – 0:5. Küprose saun oli meid korralikult kõrvetanud. Teise poolaja meie parimaks võimaluseks jäi Sappineni heast positsioonist tehtud vasaku jala üritus, kuid taas oli ka vastaste puurilukk valvel. Lõpuvile kõlades oli selge, et edasipääs jäi siia katlasse.

Jürgen Henn: ” Loomulikult me teadsime, et APOEL tuleb eriti suure tahtmisega. Eks nad tegid ka tööd, et sarnane vastasseis, mis neid Suduva vastu välja puksis, enam nende kahjuks ei lõppeks. Nad ründasid täna mitmekülgselt ja sellega me täna hakkama ei saanud. Kodumänguks on asju, mida saame parandada, et edasisele hooajale mõeldes uuesti hea rütm meeskonnas taastada.”

Korduskohtumine leiab aset 2.08 kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Klubi kutsub kõiki toetajaid staadionile, et üheskoos meeskonnaga Küprose suurklubile vääriline lahing anda ja pea püsti euroteekond selleks aastaks lõpetada.