Koondisepaus on läbi. Läheme Narva. – FC Flora -FC Flora

Koondisepaus on läbi. Läheme Narva.

Zakaria Beglarishvili, Henri Järvelaid ja Maksim Gussev vs Narva Trans 6.augustil 2016

Vaid neli mängu lahutavad meid 2016. aasta Premium Liiga lõpust. Hooaja lõpukvintetti laulab Flora koos Narva Transi, Paide Linnameeskonna, Sillamäe Kalevi ja Tallinna Levadiaga. Trans ootab meid külla juba laupäeval.

ETV telemänguna ülekantav Trans-Flora kohtumine algab Narvas Fama staadionil kell 16:00. Et viimaste mängude punktid on liiga tippneliku omavahelisi punktivahesid vaadates ülimalt olulised, heidame pilgu tagasi sellele, kuidas Flora ja Narva sel hooajal omavahel hakkama on saanud.

Narva on sisukas meeskond ning käesolevalgi hooajal on nad seda Flora vastu madistades alati tõestanud. III voorus mindi vastamisi Sportland Arenal ning kuigi Markus Jürgenson tolles mängus florakad juba 13. minutil ette viis, ei kujunenud mängust ühepoolset tampimist. Narva surus Florat kõrgelt ning hiilgas söödutäpsusega, ohustades kodumeeskonna väravat innukalt ja isuga. Langeti alles lõpuminuteil, kui Narva treener Adiam Kuziaev kohtunike verbaalse ründamise tõttu staadionivärava taha oli saadetud ning tänaseks klubist lahkunud Albert Prosa seisuks 2:0 tegi ja Rauno Sappinen vaid 5 minutit hiljem lõppskoori 3:0 vormistas.

Veelgi raskemaks kujunes aga mäng piirilinlaste vastu hiliskevadel, kui XIV voorus Kreenholmi staadionil peetud kohtumises Flora, kes tol hetkel oli juba maadlemas kesiselt kulgenud hooajast tulenenud vaimse mõõnaga (näiteks oli eelmises voorus Tartu Tammekaga koduväljakul juba teist korda järjest väravateta viiki lepitud), Artjom Škinjovi 64. minuti väravast tagaajaja rolli jäeti. Ehkki Dmitri Prošin vaid napid viis minutit hiljem seisu omaväravaga tasa tegi, nõudis Floralt võiduvärava jahtimine ülimat pingutust. Alles teisel lisaminutil oli Brent Lepistu see, kes 2:1 tabloole tõi ja võidupunktid pealinna aitas tuua.

Augustikuuks oli Flora leidnud uue hingamise ning XXII vooru mahapidamiseks Tallinna sõitnud narvakad küll võitlesid, ent A. Le Coq Arenal rohevalgete vastu ei saanud. Rauno Sappinen viis kodumeeskonna juba 10. minutil juhtima, 49. minutil duubeldas edu Rauno Alliku. Trans oli mängu tagasi tulemas, ent Mait Toomi penaltitõrje 56. minutil, mil ta pareeris Roman Nesterovski 11-meetri trahvilöögi, lükkas Transi comebacki edasi. Nesterovski mõneti heastas oma patu 75. minutil löödud väravaga, kuid jõudu ja energiat oldi selleks hetkeks nii palju kulutatud, et mängu lõpp kuulus täielikult rohevalgetele. Maksim Gussevi fantastilisele soolole järgnenud 81. minuti kaunisväravale Transil vastust polnud. Hoopis Herol Riiberg lõpetas külaliste piinad esimese lisaminuti väravaga, millest lõppskoor 4:1 kinnituse sai.

Laupäevase mängu eel Flora ridades hoiatuskaartide tõttu mängu vahele jätjaid ei ole, kuid hulganisti on neid võõrustajate ridades: mängu Flora vastu jätavad vahele koguni kolm mees: Igor Ovsjannikov, Dmitri Barkov ja  Dmitri Prošin

FAKTID:
– Flora on võitnud kõik kolm omavahelist mängu sel hooajal, väravate vahega 9:2
– tabelis on Flora 66 punktiga neljas, Trans 36 punktiga seitsmes
– hooaja väravate vahe Floral 82:26, Transil 53:65
– Trans on ainus meeskond kogu liigas, kes liiga autsaiderile Rakvere Tarvale punkte kinkinud: punase laterna ainsad kaks punkti tabelis pärinevadki just viikidest Transi vastu
– Trans on aga sel hooajal teinud tugevad viigid ka näiteks Nõmme Kalju ning Tallinna Levadiaga, viimast on suudetud ka kõvasti lüüa (3:1, XXVII voor)
– viimases mängus hävitas suure osa mängust vähemuses mänginud Trans Rakvere Tarva koguni 6:0, Flora tegi sama Pärnu Linnameeskonnaga (6:1)