Meistriliiga

JALGPALL

 • FC Flora esimene meeskond alustas mängimist 1990. aastal ENSV meistrivõistluste teises liigas. Suure osa võistkonna tuumikust moodustasid Roman Ubakivi ja Olev Reimi “Lõvide” meeskonna mängijad.
 • Martin Reim liitus FC Flora meeskonnaga 1991.aastal ja lõpetas alles 2008. aasta lõpus. Eesti Meistriliigas mängis Martin loobumise hetkel rekordilised olnud 385 mängu. Ühe vaheaasta (2009) tegutses Reim vaid omanimelises jalgpallikoolis ja siis pöördus tagasi Florasse, seekord peatreeneri ametis ja saavutas koheselt ka kaheksanda Eesti meistritiitli!
 • Marko Kristal on staažikas floorakas, kes on kuulus FC Flora meeskonna koosseisu alates meeskonna komplekteerimisest 1990. aastal kuni 2004.aasta lõpuni. Kokku mängis ta Flora eest Meistriliigas 263 mängu. Kuni 2007. aastani tegutses ta Floras treenerina erinevates meeskondades.
 • Meeskonna esimene meistrikuld tuli raskelt. 1993/94 hooajal võitlesid kulla pärast kolm klubi, kellest Tallinna FC Tevalte võimalike altkäemaksude ja korruptsiooni tõttu Eesti Jalgpalli Liidu poolt meistrivõistlustelt eemaldati. Tiitlikaitsja Tallinna FC Norma ja FC Flora lõpetasid võrdselt 36 punktiga ning juhendi kohaselt pidi kullavõitja selgitama lisamäng. Play-offi võitis kindlalt FC Flora tulemusega 5:2, kuid protestiks EJL otsuse vastu oli FC Norma esindatud nõrgendatud koosseisus. Mängu saatuse otsustas Indrek Zelinski juba esimesel poolajal, tehes 14 minutiga kübaratriki. Ülejäänud meistrikulla mängu väravad lõid Tarmo Linnumäe ja Toomas Kallaste.
 • 1994/95 hooaeg polnud FC Florale kergem, sest kuld võeti vaid ühepunktilise vahega FC Lantana-Marlekor Tallinna ees – punkte vastavalt 41 ja 40. Viimases voorus kohtusid tiitlipretendendid omavahel, kusjuures FC Florale piisas viigist. Lantana-Marlekor asus Maksim Gruznovi löögist 32. minutil juhtima, ent vähem kui minut hiljem viigistas FC Flora leedulasest leegionär Ricardas Zdancius karistuslöögist. Rohkem väravaid kohtumises ei löödud, viik viis kullale FC Flora.
 • 1997/98 võideti kuld kindlalt – 10 punktise eduga Tallinna Sadama JK ees. Vaid 2001. aastal võideti Eesti meistrivõistluste kuldmedalid suurema marginaaliga.
 • 1998 sügisel said flooralased kaela veel teisegi Eesti meistrivõistluste kuldmedali, sest peeti nn. üleminekuhooaja meistrivõistlused, kus 14 vooruga selgitati tiitlivõitja. FC Flora edestas taas Tallinna Sadamat, ent nüüd vaid ühe punktiga ning jälle kruviti põnevus üles viimases voorus. FC Florale piisas viigist Tallinna FC Lantana vastu, kuid Tallinna Sadam pidi võitma Viljandi JK Tuleviku. Sadam sai ülesandega lihtsalt 3:0 hakkama ja Floragi juhtis 52. mänguminutiks 3:0. Ent siis alustas Lantana lõpuspurti ja kohtuniku vile peatas mängu seisul 3:3, millest siiski piisas Flora neljandaks kullavõiduks.
 • 2001. aastal sai FC Flora oma viienda meistrikulla ja sel korral koguni 12 punktilise edumaaga lähimate jälitajate – Tallinna FC TVMK ees.
 • 2002. aastal naasti jälle põneva lõpuga meistrivõistluste juurde ning kuldmedalite saatus otsustati viimases voorus. FC Flora juhtis Maardu FC Levadia ees kahe punktiga ning omavahelises viimase vooru kohtumises vajas Flora vähemalt viiki. Pingeline mäng lõppeski väravateta viigiga ning floralastele riputati kaela kuldmedalid kuuendat puhku. Pealtvaatajaid oli üle kolme tuhande.
 • 2003. aasta Meistri tiitli kindlustas Flora juba peale 26. vooru mängu, kui liiga lõpuni oli pidada 2 korralist ja üks vahele jäänud kohtumine. 2003.a. hooajal püstitas Flora mitmeid Eesti Meistriliiga rekordeid: ründaja Tor Henning Hamre (NOR) sahistas vastaste väravavõrku tervelt 39 korral, nii edestas ta 2 tabamusega seni parimaid väravakütte Maksim Gruznovi ja Andrei Krõlovi; 2003.a. hooajal sai Florast klubi, kes on löönud Meistriliigas nii praeguse kui eelmise Meistrivõistluste süsteemi arvestades enim väravaid – 105, selle tulemusega edestati FC TVMK-d; seni suurima Meistrivõistluste punktisummaga esikohta hõivanud FC Levadia Maardu (74) tõugati troonilt, uueks rekordiks kirjutati 76; lisaks kantakse 2003.a. FC Flora kontosse ka Meistriliiga võitude rekord – 24 võitu 28st mängust, kusjuures kaotusekibedust 2003.a. hooajal Meistriliigas tunda ei saadudki.
 • 2010. aastal saavutas FC Flora seitsemeaastase põua järel oma kaheksanda Eesti meistri tiitli. Meeskonna edu põhjused olid kindlasti uus peatreener Martin Reim ja ka hea komplekteeritus. Kui hooaja alguses oli Flora edu paljudele üllatuseks, siis aja kuludes sai üha selgemaks, et Levadia valitsemisaeg saab vähemalt sellel aastal murtud. Otsustavaks sai 2:0 võit viimases omavahelises mängus 33. voorus A. Le Coq Arenal. Lõpuks edestas Flora Levadiat 5 punktiga. Meistriliiga parimaks mängijaks valiti Sander Post, kes oli ka Meistriliiga parim väravakütt, kuigi liitus Flora ja liigaga alles juulikuus.
 • Individuaalse rekordi püstitas 2003.a. hooajal Flora võõrleegionärist ründaja Tor Henning Hamre, olles resultatiivne koguni 15 (!) järjestikuses liigakohtumises, selle tulemusega jättis Hamre kategooria teist ja kolmandat kohta jagama Sergei Bragini ja Vjatšeslav Zahovaiko 8 resultatiivse mänguga.

Noored

Võida oma treeninggrupiga esindusmeeskonna mängude külastamise võistlus ja treeneri ning perega staadionile UEFA Super CUP kohtumist vaatama!
 

Loe lisaks