Kaotasime Kalevile hindamatuid punkte – FC Flora -FC Flora

Kaotasime Kalevile hindamatuid punkte

Premium liiga 30. voor viis meid võõrsil kokku JK Tallinna Kaleviga. Vihmasajus peetud põnevusmängus andsime võidu viimasel minutil käest, leppides 2:2 viiki ning andes nii ära hindamatuid punkte.

Hooaja lõpp on hooga lähenemas ning otsustav voor täies hoos. Hetkel, kus tiitlilootuste säilitamiseks on iga punkt kulla hinnaga, enam eksimiseks ruumi pole. Paraku eilne mäng Kalevi vastu soovitud tulemusega ei lõppenud.

Koosseisu ei kuulunud sel hooajal põhi vasakkaitsja rolli täitnud Kevin Aloe, kes eilset mängu tribüünilt jälgis ning täna juba laigulises vormis aega teenima asus. Tema asemel alustas teist mängu järjest vasakkaitses Anselmi Mikael Nurmela. Samuti jäi teisipäevasel karikamängul toimunud intsidendi tõttu mängust eemale meie esikinnas Mait Toom ning väravasuul seisis sel hooajal alles oma kolmanda Premium liiga mängu pidanud Magnus Karofeld.

Mäng algas meie domineerimisel ning esimene ohtlikum moment saabus juba 5. minutil, kui Kalevi päästis kurvast algusest Karl Andre Vallner, kes Markus Poomi teele pandud kauglöögi peale Mark Anders Lepikust tulnud rikošetti alt nurgast ära tõi. Omad võimalused tulid kontrarünnakutest ka Kalevil, ent Karofeldile esialgu tööd ei jagunud. Peale pooltunni täitumist oli kahel järjestikusel rünnakul suurepärane võimalus Flora ette viia Zakaria Beglarishvilil, kes esmalt sai väga healt positsioonilt peaga löögile ning teisel korral peale ilusat Poom-Ainsalu-Zaka kombinatsiooni kastist jalaga löögile, kuid mõlemal korral seisis palli teel Vallner ees. Poolaja lõpuks sai ka Karofeld kindad soojaks, kui tsenderduse järel Andre Järve pealöögi hea tõrjega nurgast ära võttis. Väravaid aga esimene poolaeg ei toonud, kuid mäng kulges kindlalt meie kontrolli all ja muretsemiseks otseselt põhjust ei olnud.

Teine poolaeg tuli aga oma võimalusi realiseerima hakata. Esmalt oli hea võimalus meid juhtima viia Lepikul, kes Gert Kamsi antud pallile ees postis jala vahele sai, kuid kahjuks ei tabanud palli hästi ning löök läks väravast mööda. Paar minutit hiljem tegi vasakul äärel Liivaku vastu vea Karl Mööl ning peakohtunik määras meile karistuslöögi. Ideaalne pall Kamsilt kasti ning seal oli olemas Madis Vihmanni pea, mis palli väravasse suunas ja meid 1:0 juhtima viis. Paraku oli Kalevil vastus kiiresti võtta, sest vaid loetud minutid hiljem kerkis nurgalöögi olukorras kõige kõrgemale nende kaitsja Steve Kingue, kes palli läbi Karofeldi käte väravasse saatis. Taas tuli nullist alustada ning sobiv eduseis oli minutitega sulanud. Kümmekond minutit hiljem oli Lepikul võimalus meid ette viia, ent taas olid vahel Vallneri näpud. Uus võimalus saabus 75. minutil, kui peale Ainsalu tsenderdust läks Lepiku pealöök sentimeetri jagu postist mööda. Minut hiljem murdis palliga kasti aga Liivak, kelle Mööl reeglitevastaselt maha võttis. Määratud penalti realiseeris külmavereliselt Zaka, kes oma väravatähistuses tribüünil seisnud Aloele “kulpi viskas”. Normaalaja viimasel minutil oli taaskord võimalus Lepikul, kuid jälle oli vahel Vallner, kes jalaga palli nurgalöögiks tõrjus. Kui kolm võidupunkti vaid minutite kaugusel olid, leidis Kalevi avavärava autor Kingue hea kaitseliini taha tõstetud palliga rünnakule tulnud Mööli, kes Karofeldiga kokku põrkas ja selle tulemusena penalti teenis. Endine florakas Hannes Anier realiseeris penalti kindlalt ning sellega paraku mängu viimasel minutil ka viigistas.

Meie jaoks tähendas see üliväärtuslike punktide kaotamist ning tiitli pisut kaugemale nihkumist. Ometi on hooaja lõpuni seitse mängu jäänud ja meil tuleb vaid oma ära teha ning allesjäänud mängudest võidud võtta. Kolmapäeval sõidame külla Tammekale ning pühapäeval võtame juba koduväljakul vastu tabeliliidri Nõmme Kalju, kes tiitlilootuste säilitamiseks kindlasti alistada tuleb.