Kalju sai Hiiul maha murtud! – FC Flora -FC Flora

Kalju sai Hiiul maha murtud!

Ületamatu!

Eilses Premium liiga XXVI vooru mängus saime kirja järjekordse võidu, kui tänu Rauno Alliku väravale ja Mait Toomi imelisele tegutsemisele õnnestus 1:0 võita lähimat jälitajat Nõmme Kaljut! Põneva etenduse lõpetuseks käristasime vahe tabelis 10 punkti peale.

Sellisele mängule läksid mõlemad meeskonnad loomulikult maksimaalset tulemust püüdma – võit loeb! Samas oli meie edu tabelis piisavalt turvaline, et mitte liigseid pingeid endale seada. Kalju oli märksa keerulisemas seisus, sest seni oleme suutnud komistama mängida ja pole jälitajatele veel vere maiku suhu andnud. Selle järele nad tulid!

Juba esimesed minutid näitasid, mis tulemas on. Mõlemad meeskonnad alustasid marulise tempoga ning Hiiule omaselt vihase võitlusega. Kui fännide toss oli platsilt hajunud saime esimesed tõsisemad visiidid Kalju karistusalasse. Ei läinudki mitut üritust vaja, sest juba 6. minutil sai vasakul äärel Martin Miller ennast keskele löögile mängida, Teleš ajas näpud pallile taha, kuid suutis ürituse kõigest posti upitada. Sealt põrkas pall värava ette, kus Rauno Alliku selle isuga võku lükkas – kiire värav meile ning 1:0!

Paremat algust andis soovida, kuid sellele järgnes tulevärk. Üritasid mõlemad, kuid oli näha, et hakkasime natuke liialt seisu hoidma ning teravamad rünnakud toimusid meie värava lähedal. Esimese veerandtunni sees oleks seis peaaegu viigistunud, sest Sidorenkovi heale söödule leidis Valikaiev jätku, ülanurga suunas lennanud pealöök kõmises postist tagasi väljakule. Seejärel tuli periood, kus mõlemal pool väljakut oli värava hõngu, kuid eriliste võimalusteni ei jõutud. 35. minutil kõlises aga taas meie väravaraam. Masichev tulistas kaugelt peale ning Mait tegi võimsa hüppe, et  löök põiklatti tõrjuda. Päris poolaja viimasel minutil üritas Kalju veel. Lahtisele pallile andis tuld Dmitrijev, kelle löök väravavahist teiseks võimaluseks lahti põrkas, kuid Toom oli taas esimesena jaol ja likvideeris ohu. Mäng polnud otseselt nõmmekate poole kaldu, kuid väravale lähemale jõudsid nemad. Poolaeg 1:0 meile.

Eks see andis vastasele usku, et täna nad suudavad meid ohustada. Vaheajalt tuligi Kalju oluliselt kõrgemalt ja riskeerivalt mängima. Esimese viie minuti sees oli neil kaks head võimalust. Esmalt ei õnnestunud Valikaievi üritus, teisel puhul näitas Mait Toom, et lihtsalt tema selja taha täna midagi ei lähe! Subbotini löögi suutis mees alumisest nurgast sõna otseses mõttes välja tuua! Hull tõrje! Vastasime sellele omapoolse kontraga, kus Sapi löögi Teleš tõrjus, kuid healt positisoonilt sai lauapalli proovida Alliku – kahjuks üle! Ja mäng elas. Kaljul sai Liliu viielt meetrilt peaga üritada, kuid Toom tassis taas välja! Selline virr-varr käis terve teise poolaja. Usun, et kõik, kes tribüünil mängu jälgimas olid, said tõelise elamuse! 85. minutil oli viimane väga tõsine viigivärava võimalus. Sidorenkovi heale tsenderdusele sai jaole Kirss, kelle pealöögi taas meie kangelane tõrjuda suutis, tagasipõrkunud pallile jõudis veel Neemelo, kuid keerulisest asendist tehtud üritus lendas maas lebanud Maidu pihta! Täna ei oleks suutnud keegi mehele väravat lüüa. Ja ei suutnudki. Lõpuvile kõlades saime rõõmustada magusa 1:0 võidu üle! Raske mäng, aga super tulemus!

Juba reedel tuleb kodusele A. Le Coq Arenale külla mullune Eesti meister FCI Tallinn. III ringi viimases kohtumises ei ole midagi kerget oodata, sest uue hingamise leidnud lasnamäelased on vaikselt hiilinud medalite lõhnale lähemale. Tõotab tulla hea lahing ning meeskond vajab Teie abi! Tule staadionile, aitame omad võidule! Täname meie peasponsorit Tele2 nende toetuse eest ühe vägeva vutiõhtuga! Kohtume tribüünil!