Kalju maksis Florale alanduse eest kätte – FC Flora -FC Flora

Kalju maksis Florale alanduse eest kätte

Rauno Alliku vs Kalju 19. märtsil Hiiul Premium Liiga IV voorus

Neljandas kõrgliigavoorus Hiiu igirivaalile Nõmme Kaljule külla sõitnud Flora pidi lõpuvile järel nentima, et parem meeskond võitis ning seekord ei olnud selleks kahjuks rohevalged. Kalju oli mänguks selgelt paremas häälestuses ning oma osa selles mängis kindlasti soov Superkarikafinaalis kogetud 3:0 kaotuse alandus maha pesta.

Mängu 12. minutil leidis Andrei Sidorenkov nurgalöögist Maximiliano Ugge peanupu ning Ugge maha rammitud pall võttis kunstmurult tugeva põrke, mis mänguvahendi õnnetult ristnurka saatis. Kalju oli ees 1:0. Värava järel haaras Flora mänguohjad enda kätte, kuid nürivõitu ründekolmandik ei lubanud kuidagi loodetud viigiväravani jõuda.

Teise poolaja alguses tuli Flora platsile plaaniga mängu kulg ümber pöörata ning järgnes 20-minutiline domineerimisperiood, mil Kalju mehed harva Flora väljakupoolele pääsesid. Taas aga kammitses Lilleküla mehi suutmatus tekitatud olukorrad loogiliselt lõpuni mängida ning surveperioodi järel lubati Kalju mängu tagasi. Nagu selgus, siis saatuslikult, sest Sergei Frantsevi vahetuspoliitika selleks mänguks päästis  Kalju paremuse lõplikult maksvusele: Andre Järva äärele toodud värskus ning ründesse lisandunud Tarmo Neemelo otsustavus olid Florale liiast. Just viimane oli see, kelle peast  – taaskord nurgalöögist – sündis ka võiduvärav, vaid 4 minutit peale mängu sekkumist.

Järelejäänud mänguajal Flora hoolimata peale pandud marusurvest enam Kalju väravale tõsist ohtu kujutada kahjuks ei suutnudki ning sedasi tuli neljandas voorus Hiiu meeste paremust tunnistada.